مجموعه

دام

دامدار ساوجبلاغی در گفتگو با فاخته؛

هزینه سالانه واکسن ها بسیار بالا است من برای دام های خود باید سالانه چندین بار از واکسن استفاده کنم

خلاصه خبر: یک دامدار گفت:هر چقدر گرانی بیشتر شود، انگیزه جوانان نسبت به دامداری کمتر می شود.
 |  دام
یادداشت؛ دکتر رضا اسدی:

اقتصاد مرزی؛ توسعه پایدار و اشتغال زایی در زیربخش دام

خلاصه خبر: مناطق مرزی، معمولا جزو مناطق محروم کشور به شمار می آیند که عموما از نظر ساختار اقتصادی با تنگناهای متعددی مواجه هستند . تبلور این امر را می¬توان در بیکاری و فقدان فرصت های شغلی متنوع، پائین بودن درآمد، پایین بودن تولید و بهره¬وری در بخش های مختلف اقتصادی، ناپایداری فعالیت¬های اقتصادی و درنتیجه ناپایداری روستاها در ابعاد مختلف دانست.
 |  دام
یادداشت؛ دکتر رضا اسدی

افزایش تاب آوری در بخش دام

خلاصه خبر: دامپروری 40 درصد از ارزش بخش کشاورزی در جهان را تشکیل می دهد و به معیشت و امنیت غذایی تقریباً 3/1  میلیارد نفر کمک می کند.
 |  دام

ثبت ۶۰ مورد ابتلا و ۳ مورد مرگ ناشی از تب کریمه کنگو در کشور

خلاصه خبر: رئیس گروه پیشگیری و کنترل بیماری‌های قابل انتقال از حیوان به انسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶۰ مورد ابتلا به بیماری تب کریمه کنگو و ۳ مورد مرگ و میر ناشی از این بیماری در کشور گزارش شده است.
 |  دام

استفاده از ذرت‌های دامی در صنایع غذایی چرا و چگونه؟

خلاصه خبر: ذرت‌های دامی ارز یارانه‌ای دارند و سایر ذرت‌ها از جمله ذرت‌های مصرفی صنایع غذایی از این موهبت محروم هستند از این رو ذرت‌های دامی در شبکه توزیع دارای نشتی بوده و سر از صنایع غذایی درمی‌آورند.
 |  دام

امواج گرما و تلفات شدید حیوانی در اروپا/تأثیر استرس گرمایی بر حیوانات اهلی

خلاصه خبر: داده‌های جدید تأثیر مخرب گرمای شدید بر حیوانات پرورشی را در دمای سرسام‌آور تابستان به ثبت رسانده است؛ تاکنون هزاران مرغ در جریان حمل‌ونقل در طول موج گرمای اروپا تلف شدند.
 |  دام

استان‌های رکورد دار بیماری تب کریمه کنگو در کشور کدامند؟

خلاصه خبر: بر اساس اعلام دفتر مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، گیلان، خراسان رضوی، اردبیل و خوزستان دارای بیشترین موارد مثبت ابتلا به بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو هستند.
 |  دام

«رازی» ۹۲درصد نیاز کشور به واکسن‌های دامی را تولید می‌شود

خلاصه خبر: رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی، گفت: بیش از ۹۲ درصد نیاز کشور به واکسن های دامی در موسسه رازی تولید می شود و باقی نیاز بازار توسط واکسن سازان داخلی فراهم می‌شود.
 |  دام
یادداشت؛ علیرضا کیهان پور:

لزوم حمایت بیشتر "دولت" از پرورش دهندگان " دام سبک " کشور

 |  دام
مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک:

صنعت دامی نیازمند حمایت جدی است / احتمال کاهش تولید در نیمه دوم سال

خلاصه خبر: مدیرعامل اتحادیه سراسری تولیدکنندگان دام سبک با تاکید بر اینکه صنعت دامی کشور نیازمند حمایت جدی است، گفت: باتوجه به کمبود نقدینگی تولیدکنندگان، احتمال کاهش تولید در نیمه دوم سال وجود دارد.
 |  دام

واردات دام زنده از آفریقا در آینده نزدیک

خلاصه خبر: رئیس شورای راهبردی تنظیم بازار گفت: در قالب تفاهم نامه با کشور آفریقا، واردات دام زنده به کشور جهت پروار کردن آنها در سیستان و بلوچستان منعقد شده است.
 |  دام

تعداد دام سبک ۱.۷ درصد کاهش یافت

خلاصه خبر: تعداد دام سبک موجود در دامداری‌های کشور در بهار سال ١٤٠٢ نسبت به بهار سال ١٤٠١ نزدیک به ۱.۷ درصد کاهش یافت.
 |  دام

«آنتروتوکسمی» در سبزوار به ذبح اضطراری ۲۱ راس گوسفند منجر شد

خلاصه خبر: زیدآبادی، رییس شبکه دامپزشکی سبزوار گفت: ۲۱ راس گوسفند که به علت آنتروتوکسمی دچار مشکل شده بودند، در کشتارگاه دام این شهرستان ذبح اضطراری شدند.
 |  دام

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.