مجموعه

طیور

بهترین سن کشتار جوجه گوشتی

خلاصه خبر:  جوجه های گوشتی تجاری، در مقایسه با سایر تولیدات دامی دوره پرورشی کوتاه تری دارند. معمولا دوره تولید جوجه گوشتی در عرض 6 الی 7 هفته تکمیل می شود؛ اما این مدت برای دامداری 12 الی 13 ماه طول می کشد. مطالعات ژنتیکی بهبود قابل توجهی در عملکرد وزن زنده جوجه های گوشتی ایجاد کرده و منجر به کاهش سن کشتار شده است؛ تحقیقات نشان داده که سن کشتار به طور متوسط 0.75 روز در هر سال کاهش می یابد.
 |  طیور

محققان ژاپنی با مرغ‌ها صحبت کردند! / ابداع سیستمی مبتنی بر هوش مصنوعی برای حرف زدن با حیوانات

خلاصه خبر: محققان ژاپنی مدعی شدند که یک سیستم هوش مصنوعی ابداع کرده‌اند که می‌تواند ارتباط کلامی بین مرغ‌ها و انسان‌ ایجاد کند.
 |  طیور

9 راهکار برای شناسایی جوجه یکروزه با کیفیت

خلاصه خبر: یکی از مهم ترین عوامل کلیدی موفقیت در پرورش طیور، شروع با استفاده از جوجه یک روزه با کیفیت است. مرغداری و جوجه کشی های زیادی وجود دارند که جوجه یکروزه تولید می کنند، اما تعداد انگشت شماری از آنها می توانند جوجه یکروزه با کیفیت ارائه دهند. تعداد زیادی از مرغداران، تجربه تلخ خرید جوجه یکروزه بی کیفیت، از جوجه کشی های ضعیف را داشته اند و ضرر زیادی را متحمل شده اند زیرا اگر فونداسیون معیوب باشد، افزایش وزن یا رشد قابل مشاهده ای وجود نخواهد داشت. در همین راستا ارزیابی جوجه ها به شما کمک می کند تا از اتلاف وقت خود در پرورش جوجه های غیرمولد جلوگیری کنید اما چگونه می توان یک جوجه با کیفیت را تشخیص داد برای این منظور با ما همراه باشید.
 |  طیور
تذکر نماینده شاهین‌شهر به «رئیسی» درباره زنجیره توزیع گوشت و مرغ؛

مرغ بی کیفیت توسط کشتارگاه عرضه می‌شود

خلاصه خبر: نماینده شاهین‌شهر در مجلس در تذکری به رئیس‌جمهور خواستار رسیدگی به وضعیت زنجیره توزیع گوشت و مرغ در سراسر کشور شد.
 |  طیور

عرضه گوشت طیور کشتارگاه‌‌های کشور در تیرماه به 167 هزار تن رسید

خلاصه خبر: وزن گوشت عرضه‌شده انواع طیور کشتار شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در تیر ۱۴۰۲ در مجموع ١٦٧ هزار و 349 تن گزارش شده که سهم گوشت مرغ بیش از سایر انواع طیور بوده است.
 |  طیور

نکاتی در مورد کیفیت آب مصرفی طیور

خلاصه خبر: معمولا کیفیت خوراک مصرفی طیور بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد، اما کیفیت آبی که پرندگان از آن می نوشند اغلب نادیده گرفته می شود.
 |  طیور

استرس حرارتی را در بدن پرندگان چگونه مدیریت کنیم؟

خلاصه خبر: رئیس اداره طیور دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: مراقبت از پرندگان در مقابل تنش گرمایی راهکارهایی دارد که لازم است مورد توجه قرار گیرد.
 |  طیور

مرغ آرین‌پلاس بزودی در بازار عرضه می‌شود

خلاصه خبر: معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: اقدامات جدیدی در حوزه برندینگ مرغ لاین آرین انجام شده است و این گونه با ویژگی‌های جدید اصلاح‌شده به بازار عرضه می‌شود.
 |  طیور

مرغ لاین آرین با ترک فعل‌ها بعد از ۳۰ سال هنوز احیا نشده است

خلاصه خبر: یک فعال اقتصادی گفت: قرار بود مرغ لاین آرین در سال ۷۳ ،کل اجداد مورد نیاز کشور را برای جوجه ریزی تامین کند اما بعد از گذشت سی سال هنوز وضعیت خوبی ندارد.
 |  طیور

استرس گرمایی و تغذیه طیور در هوای گرم

خلاصه خبر: با افزایش دما در فصول گرم، طیور با چالش های متعددی مواجه می شوند که می تواند بر سلامت، رفاه و بهره وری آنها تأثیر بگذارد. دمای بالا می تواند منجر به استرس گرمایی، کاهش مصرف خوراک، کاهش جذب مواد مغذی و افت عملکرد سیستم ایمنی در طیور شود.
 |  طیور

چرا مردم مرغ سنگین می‌پسندند؟

خلاصه خبر: مسئولان دامپزشکی کرمان ضمن تشریح وضعیت روبه رشد جوجه ریزی در این استان می‌گویند هرچه وزن مرغ بیشتر باشد کیفیت آن نیز پایین‌تر است اما مردم در کرمان مرغ‌های سنگین‌تر و ۲ کیلویی را بیشتر می‌پسندند که چرایی آن خود جای کار دارد.
 |  طیور

پلاستیک زیستی حاصل از پوسته تخم‌مرغ

خلاصه خبر: پوسته تخم‌مرغ حاوی مقدار قابل توجهی کربنات کلسیم است که می‌توان از آن برای تولید نوعی پلاستیک زیستی بهره برد. این پلاستیک‌ها در مقایسه با پلاستیک‌های معمولی و سایر پلاستیک‌های زیستی مزایای متعددی دارند.
 |  طیور

حذف نصب آسیاب و میکسر در مرغداری‌ها کلید خورد

خلاصه خبر: مدیرکل دفتر تغذیه و جایگاه دام معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی از حذف نصب آسیاب و میکسر در صدور پروانه واحدهای مرغداری خبر داد.
 |  طیور

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.