مشکل تأمین خوراک آماده برای مرغداران برطرف شد

مدیر عامل اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور و آبزیان گفت: ‌با توافقنامه‌ای که بین اتحادیه کارخانجات و اتحادیه کارخانه مرغداران منعقد ‌داشتیم مشکل تأمین خوراک آماده برای مرغداران برطرف شد.
کد خبر  10424
خبر روز

به گزارش فاخته به نقل از تسنیم، مجید جعفری در جلسه هماهنگی اجرای تفاهم‌نامه تامین خوراک پلت مورد نیاز مرغداران و سازماندهی و شکل‌گیری تشکل کارخانجات تولیدکننده خوراک دام و طیور استان چهارمحال و بختیاری‌ اظهار داشت:‌ هدف از این سفر به استان چهارمحال و بختیاری تقویت تشکل کارخانجات خوراک دام و طیور آبزیان استان است؛ تعاونی که بتواند کارخانجات را منسجم کند و با این انسجام و هدایت از تهران بتوان مشکلات را در این وضعیت حل کرد.

وی گفت: در تهران توافقنامه‌ای بین اتحادیه کارخانجات و اتحادیه کارخانه مرغداران کشور برای تامین خوراک آماده مرغداران و رفع مشکل تامین نهاده آنها منعقد شده است.

مدیر عامل اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور و آبزیان افزود: قرار است این توافقنامه در هر استان به صورت مجزا اجرا شود، با این سفر به استان چهارمحال و بختیاری به دنبال انسجام تشکل کارخانجات هستیم.

جعفری خاطرنشان کرد: باید یک تعاملی بین تعاونی کارخانجات استان و اتحادیه مرغداران در جهت رفع کمبود نهاده و خوراک کارخانجات ایجاد شود. وضعیت نهاده‌ها در استان چهارمحال و بختیاری با ایجاد و تقویت این تشکل بسیار مطلوب‌تر از گذشته خواهد شد.

سازمان نظام دامپزشکی به دنبال نظم بهداشتی است

محمد اسدی مدیرکل دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری نیز اظهار داشت: با اجرای این تفاهم‌نامه رقابت مثبتی در کارخانجات ایجاد می‌شود تا کیفیت را هم در استان و هم در خارج از استان افزایش دهند. سیستم سنتی دامداری استان چهارمحال و بختیاری نیاز دارد تا خوراک دام آن به صورت آنالیز شده در اختیار قرار گیرد تا دامداران شاهد بهره‌وری بیشتری باشند. 

وی گفت: سازمان نظام دامپزشکی یک سیاست کلی دارد که آن نظم بهداشتی است. علاوه بر نظارت‌های بهداشتی که وجود دارد چند سالی است که سازمان نظام دامپزشکی به دنبال نظم بهداشتی است. 

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

اسدی خاطرنشان کرد: در چند سال گذشته مدیران می‌خواستند مرغداران را مجبور به خرید خوراک آماده کنند که این مسئله اشکالاتی داشت، در واقع مرغدار حق دارند که شرایط اقتصادی خود را بسنجد و باید این مسئله در برنامه‌ها گنجانده شود.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.