خودکفایی در تولید جوجه اجداد مرغ گوشتی / تلفات مرغ داخلی کم شده و کیفیت ارتقا یافته است

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر با بیان اینکه نیاز کشور به مرغ اجداد ۲۶۰ هزار قطعه برای تولید ۳ میلیون تن گوشت است گفت: تولید جوجه اجداد در کشور به ۲۱۰ هزار تن افزایش یافته و به زودی ۳۰۰ هزار قطعه افزایش می‌یابد.
کد خبر  11057
خبر روز

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری تسنیم، ناصر فخاری اظهار داشت: تولید جوجه اجداد در کشور  به 210 هزار قطعه افزایش یافته است و با  زودی به 300 هزار قطعه افزایش می‌یابد و می‌تواند نیاز کشور را به طور کامل تامین و حتی با مازاد تولید مواجه خواهیم بود.

وی افزود: با تولید 260 هزار قطعه قابلیت 3 میلیون تن گوشت مرغ تولید می شود که کشور را به طور کامل از واردات بی نیاز می‌کند.

مدیر عامل سازمان اقتصادی کوثر ادامه داد: از سال آینده امکان صادرات مرغ اجداد داریم اما این محصول را تنها به کشور های جبهه مقاومت صادر خواهیم کرد و به دیگر کشور مرغ لاین صادر خواهد شد.

وی تصریح کرد: با فعالیت های عملی انجام شده تولید مرغ آریان پلاس در کشور انجام شده است و اکنون نسل سوم مرغ اجداد در کشور تولید می شود و به طور کامل مرغ داخلی را جایگزین خارجی کردیم.

فخاری گفت: تلفات مرغ داخلی کم شده و کیفیت ارتقا یافته است مرغ اجداد داخلی را با قیمت 73 هزار تومان تولید می‌کنیم درحالی که قیمت وارداتی آن 38 یورو است.

وی در این نشست که در جمع نخبگان جوان کشور بود افزود: یکی از راه های که میزان ریسک یک طرح اقتصادی را اندازه می گیرد استفاده از مشاوره و به کارگیری نخبگان در مراحل مطالعاتی و اجرایی طرح های اقتصادی است.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

وی در ادامه با اشاره به دستاورد بزرگ هوشمندسازی کسب و کارها در این سازمان اظهار کرد: ما در بحث افزایش بهره وری و ادامه روند خودکفایی در صنایع هیچ راهی جز استفاده از نخبگان و زبدگان علمی نداریم.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.