مدیرکل دامپزشکی استان قزوین:

کارخانه‌های جوجه‌کشی قزوین رتبه‌بندی می‌شود

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین از اجرای طرح رتبه‌بندی بهداشتی کارخانه‌های جوجه‌کشی در قزوین خبر داد.
کد خبر  10482
خبر روز

به گزارش فاخته، مهدی جلوخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا در قزوین از اجرای طرح رتبه‌بندی بهداشتی کارخانه‌های جوجه‌کشی در قزوین خبر داد و اظهار کرد: در راستای اجرای آئین‌نامه اجرایی نظارت‌های بهداشتی دامپزشکی و استقرار سامانه‌های بهداشتی از جمله GMP, HACCP و با هدف ارتقای شرایط بهداشتی اجرای طرح رتبه‌بندی بهداشتی کارخانه‌های جوجه‌کشی استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به همکاری مشترک اداره نظارت بر بهداشت عمومی و اداره بهداشت و مدیریت بیماری‌های طیور اداره‌کل دامپزشکی استان قزوین برای اجرای این طرح افزود: در این طرح با انجام بازدیدهای ممیزی و بررسی مدارک و مستندات کارخانه‌های جوجه‌کشی ضمن شناسایی و ارزیابی مخاطرات بهداشتی در کارخانجات جوجه کشی اصلاحات ساختاری و بهداشتی مورد نیاز در جهت ارتقای کارخانه‌های جوجه‌کشی به واحدهای بازدید شده ابلاغ می‌شود.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

مدیرکل دامپزشکی استان قزوین با تاکید بر اهمیت رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه‌ای در کارخانه‌های جوجه‌کشی و تأثیر آن در تولید جوجه یک‌روزه باکیفیت خاطرنشان کرد: در طرح رتبه‌بندی مدت اعتبار پروانه بهداشتی بهره‌برداری کارخانه‌های جوجه‌کشی بسته به رتبه بهداشتی واحد رتبه A+ به صورت پنج‌ساله، رتبه A به صورت سه‌ساله یا رتبه B به شکل دوساله صادر و تمدید خواهد شد.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.