مجموعه

خبرهای تشکل ها

معرفی دبیر کانون داروخانه های دامپزشکی کشور به عنوان منتخب «کنگره ملی زنان»

خلاصه خبر: دکتر اعظم بهمنی، دبیر کانون داروخانه های دامپزشکی کشور به عنوان منتخب کنگره ملی زنان انتخاب شد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مسئولین و دستیاران فنی بهداشتی خراسان رضوی در نامه ای به دکتر نوروزی:

اختلاف دیدگاه های موجود در ارکان دامپزشکی و تفاسیر نادرست باعث تزلزل جایگاه نظارت بهداشتی، سودجویی متخلفین و تهدید بهداشت عمومی می شود

خلاصه خبر: رئیس هیات مدیره انجمن صنفی مسئولین و دستیاران فنی بهداشتی خراسان رضوی در نامه ای به خطاب به رئیس سازمان دامپزشکی کشور خواستار برطرف شدن اختلاف دیدگاه های موجود در ارکان دامپزشکی در زمینه نحوه اجرای مواد 18 و 19 آئین نامه نظارت بهداشتی شد.
 |  خبرهای تشکل ها
درخواستی از رئیس سازمان نظام دامپزشکی؛

هرگونه افزایش تعرفه خدمات منوط به ابلاغ تعرفه های جدید توسط وزیر شود

خلاصه خبر: دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی در نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی ضمن گلایه از عدم ابلاغ تعرفه های بخش درمان دامپزشکی توسط وزیر جهاد کشاورزی، خواستار آن شد تا هرگونه افزایش تعرفه خدمات منوط به ابلاغ تعرفه های جدید توسط وزیر شود.
 |  خبرهای تشکل ها
یادداشت؛ دکتر رضا افشاریان:

سیاست برون سپاری امور در دامپزشکی؛ از مزایا تا معایب

خلاصه خبر: با عنایت به این مطلب که یکی از برنامه های پنج ساله هفتم توسعه تقویت اتحادیه ها وتشکلها است؛ لذا درراستای سیاست برون سپاری دامپزشکی می تواتد بسیاری از وظایف نظارتی خودرا به اتحادیه ها وتشکلات واگذار نماید البته این واگذاری  می‌تواند مزایا و معایب مختلفی داشته باشد. در زیر به برخی از این مزایا و معایب اشاره می کنم 
 |  خبرهای تشکل ها
هشدار کانون کشوری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی به رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

بسیاری از درمانگاه های موجود در معرض تعطیلی قرار خواهند گرفت

خلاصه خبر: رئیس کانون کشوری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی طی نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی کشور، مخالفت خود را با بخش هایی از بندهای پیش نویس دستورالعمل مراکز درمانی حیوانات خانگی اعلام کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
مدیر یک آزمایشگاه دامپزشکی در استان کرمانشاه تاکید کرد؛

ضرورت توجه به موضوع برون سپاری ها و ایجاد فرهنگ استفاده از پاراکلینک ها تنها راه بقای آزمایشگاه ها است/ اگر به گذشته باز گردم هرگز به سراغ تاسیس آزمایشگاه نخواهم رفت!

خلاصه خبر: «مدیر  آزمایشگاه دامپزشکی پاسارگاد» در استان کرمانشاه گفت: یکی دیگر از معضلات ما، میزان برون سپاری هستند،که متأسفانه انجام نمی شود.حتی در مواردی که به طور مثال گزارش بیماری در سیستم دامپزشکی باید ثبت گردد اصلا الزامی به تایید آزمایشگاهی وجود ندارد در حالیکه اصولا تایید بیماریهای مختلف جهت هر گونه برنامه ریزی و یا پایش باید نیارمند تایید پاراکلنیک باشند. ادامه حیات آزمایشگاهها نیازمند توجه ویژه و برون سپاری توسط سیستم حاکمیت میباشند .یکی از  مهم ترین مشکلاتی  که ما با آن رو به رو هستیم، کمبود و گرانی   کیت ها و وسایل مصرفی ما است. اکثر این کیت ها وارداتی بوده و هزینه بسیار بالایی دارد. 
 |  خبرهای تشکل ها
انجمن صنفی مراکز درمانگاهی، مایه کوبی و آزمایشگاهی دامپزشکی استان کرمانشاه:

واگذاری اعلام نظر در مورد مراکز دامپزشکی به شهرداری ها، خطایی راهبردی است

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی مراکز درمانگاهی، مایه کوبی و آزمایشگاهی دامپزشکی استان کرمانشاه طی نامه ای به مدیر کل دامپزشکی استان، اعلام کرد؛ واگذاری اعلام نظر در مورد مراکز دامپزشکی به شهرداری ها، که در پیش نویستاسیس مراکز درمانگاهی و دام کوچک دامپزشکی ذکر شده خطایی راهبردی است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس نظام دامپزشکی استان کرمانشاه در گفتگ. با «فاخته»:

نداشتن مکانی مستقل و در شأن اعضا و شورای نظام در استان مهم ترین معضل ما است/ ضرورت توجه به ماده 21 قانون افزایش بهره وری کشاورزی و منابع طبیعی در خصوص تعدیل پذیرش دانشجو

خلاصه خبر: رئیس نظام دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: مهم ترین آن ها در اشل استانی شاید نداشتن مکانی مستقل و در شأن اعضا و شورای نظام است .
 |  خبرهای تشکل ها
ادعای مدیرعامل اتحادیه دام سبک در روزهایی که دولت در صدد واردات گوشت از نقاط مختلف است!

نیازی به واردات گوشت نداریم؛ با افزایش عرضه و انباشتگی دام سبک و سنگین روبرو هستیم!

خلاصه خبر: مدیرعامل اتحادیه دام سبک گفت: با توجه به انباشتگی دام سبک و سنگین نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم.
 |  خبرهای تشکل ها
پس از گیلان و خراسان رضوی، این بار نوبت به اصفهان رسید!

مخالفت با تایید گرفتن از شهرداری ها جهت جانمایی مراکز دامپزشکی در شهرها بر اساس پیش نویس جدید

خلاصه خبر: طی هفته گذشته، انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی خراسان رضوی و همچنین انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی استان گیلان مخالف خود را با برخی بندهای پیش نویس دستورالعمل مراکز درمانی حیوانات خانگی اعلام کردند.
 |  خبرهای تشکل ها
ریز و درشت اجرای ماده 19 در استان اصفهان در گفتگوی اختصاصی «فاخته» با «دبیر انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی»؛

با زیر ساخت های کنونی اجرای ماده ١٩ فقط در حد یک ادعا بافی خواهد ماند

خلاصه خبر: ماده 19 جزء موادی است که همچنان نزدیک به 2 دهه است که فضای دامپزشکی را در سطوح مختلف درگیر خود کرده و تا کنون، نتیجه واضح و روشنی از این ماده که تنها یک بند از آئین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی است دیده نشده!
 |  خبرهای تشکل ها

استفاده مجدد از آب مصرفی کشتارگاه ها با بازچرخانی آب چیلرها و تصفیه فاضلاب

خلاصه خبر: «فرایند زیست» به عنوان مجموعه ای دانش بنیان، پیشگام استفاده مجدد از آب مصرفی کشتارگاه ها با بازچرخانی آب چیلرها و تصفیه فاضلاب در این مراکز است.
 |  خبرهای تشکل ها
پیشنهاد انجمن درمانگاه های دامپزشکی خراسان رضوی در خصوص پیش نویس اولیه سیاست ها و ضوابط تاسیس مراکز دامپزشکی؛

قید «تاییدیه مکان پیشنهادی مراکز دامپزشکی با تایید شهرداری ها» حذف شود/ در صورت اجرایی شدن این مورد، بسیاری از درمانگاه های موجود در معرض تعطیلی قرار خواهند گرفت

خلاصه خبر: رئیس انجمن درمانگاه های دامپزشکی خراسان رضوی در نامه ای خطاب به مدیر کل دامپزشکی این استان خواستار آن شد تا قید «تاییدیه مکان پیشنهادی مرکز درمانی باید علاوه بر نظام دامپزشکی استان به تایید شهرداری ها هم برسد» از پیش نویس اولیه سیاست ها و ضوابط تاسیس و استقرار درمانگاه ها و بیمارستان های دامپزشکی حذف شود.
 |  خبرهای تشکل ها
نامه اعتراض آمیز انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی گیلان در پی ابلاغ پیش نویس دستورالعمل مراکز درمانی حیوانات خانگی؛

برخی بندهای پیش نویس دستورالعمل، نقطه عطفی است برای نابودی و حذف این مراکز!

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی استان گیلان در پی ابلاغ پیش نویس دستورالعمل مراکز درمانی حیوانات خانگی دراعتراض به این اقدام، در مکاتبه ای خطاب به مدیر کل دامپزشکی استان گیلان، اعلام داشت: برخی بندهای این پیش نویس، نقطه عطفی است برای نابودی و حذف این مراکز!
 |  خبرهای تشکل ها
کارزاری خطرناک علیه اقدامات درمانی دامپزشکی در فضای مجازی!

«دامپزشکی دولتی خوب داشته باشیم»؛ کارزاری مغرضانه یا اقدامی از سر جهل! + پی نوشت فاخته

خلاصه خبر: در ادامه سریال اقدامات برخی افراد در فضای مجازی علیه تعرفه های درمانی دامپزشکی این بار نوبت به ایجاد کمپین (کارزار) در فضای مجازی رسید تا زنجیره اقدامات مغرضانه در این بخش تکمیل شود.
 |  خبرهای تشکل ها
در دیدار رئیس هیات مدیره انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی با معاون سازمان دامپزشکی کشور عنوان شد:

عدم برخورد قاطع با متخلفان در امور درمانی در استانها/ عدم اعلام به موقع نرخ نامه و کاربردی نبودن آنها

خلاصه خبر: جلسه مشترک کانون انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی و همچنین نمایندگان کانون داروخانه داران با معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
 |  خبرهای تشکل ها
در جلسه اعضا هیات مدیره کانون کشوری داروخانه های دامپزشکی با معاون تشخیص و درمان سازمان دامپزشکی مطرح شد:

جلوگیری از فروش مستقیم دارو توسط زنجیره ها به تولیدکنندگان/ حذف دوره های بازآموزی غیرمرتبط و برخورد با افزایش غیرمنطقی تعرفه ها

خلاصه خبر: جلسه اعضا هیات مدیره کانون کشوری داروخانه های دامپزشکی و کانون کشوری درمانگران با معاون تشخیص و درمان و مسئولین این حوزه و نمایندگان سازمان نظام دامپزشکی کشور برگزار شد.
 |  خبرهای تشکل ها
در گفتگوی اختصاصی فاخته با رئیس انجمن کارفرمایی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل عنوان شد:

در اثر کاهش دام، فروش داروخانه های دامپزشکی هم کاهش داشته و میزان داروهای تاریخ منقضی در داروخانه ها افزایش/ گلایه مندی از افزایش صدور پروانه داروخانه های دامپزشکی بدون رعایت تناسب ها

خلاصه خبر: معضلات بخش های مختلف دامپزشکی، از موارد مهمی است که در نتیجه عدم توجه به آن می توان شاهد خسران عظیمی در حوزه تولید و امنیت غذا بود. لذا حسب وظیفه رسانه ای خود در این گفتگو به برخی مشکلات صنف داروخانه های دامپزشکی پرداختیم. این گفتگو با دکتر «ملیسا پوردنیا»، رییس انجمن کارفرمایی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل و از دامپزشکان موفق کشور تنظیم شده است.
 |  خبرهای تشکل ها
گزارش اختصاصی «فاخته» از بیست و یکمین کنگره ملی دامپزشکی ایران؛

دکتر نوروزی: به دنبال بنیانگذاری دامپزشکی نوین در قرن اخیر هستیم/ دکتر زارعی: دامپزشکی وقتی بزرگ می شود که اقتصاد دامپزشکی بزرگ شود + گزارش تصویری

خلاصه خبر: بیست و یکمین کنگره دامپزشکی ایران، در بزرگداشت دکتر «گودرز ادیب راد»، از پیشکسوتان دامپزشکی و جامعه دامپزشکان ایران، امروز یازدهم اردیبهشت آغاز به کار کرد.
 |  خبرهای تشکل ها

هشدار اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی درباره تخلف احتمالی در واردات ذرت

خلاصه خبر: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی در نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: مجموعه ای از تخلفات و تبعیض‌ها در زمینه واردات چندین فروند کشتی پاناماکس ذرت، توسط مجموعه ای که هیچگونه سابقه ای در واردات کالای اساسی صورت گرفته است.
 |  خبرهای تشکل ها
کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران اعلام کرد؛

انتشار جداول حقوق و مزایای 1403 «مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران» + فایل تعرفه ها

خلاصه خبر: کانون سراسری انجمن های صنفی مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران جداول تعرفه های حقوق و مزایای 1403 «مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران» و «مسئولین فنی شاغل در حوزه های آئین نامه اجرایی بند ز (دارویی و قرنطیه ای) »را منتشر کرد.
 |  خبرهای تشکل ها

امکان فعالیت دانش آموختگان دامپزشکی در مشاغل حوزه صنایع غذایی + تعرفه حقوق و مزایا

خلاصه خبر: صنایع غذایی مختلف و مرتبط با حوزه دام و طیور این امکان را فراهم کرده اند که دانش آموختگان مقاطع کارشناسی و بالاتر گروه های دامپزشکی علاوه بر مراکز تحت نظارت سازمان دامپزشکی در برخی صنایع تولید کننده مواد خوراکی و آشامیدنی زیر نظر وزارت بهداشت به عنوان مسئول فنی فعالیت داشته باشند.
 |  خبرهای تشکل ها

نوروز و سال نو مبارک

خلاصه خبر: از درگاه ایزد متعال، سالی سرشاز از بهترین ها را برای شما خوبان آرزو داریم.
 |  خبرهای تشکل ها

ادعای مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور درباره احتمال شیوع ویروس تب برفکی در گوشت‌های وارداتی!

خلاصه خبر: مدیرعامل اتحادیه مرکزی دام سبک کشور از ثبات بازار گوشت قرمز خبر داد و درباره احتمال شیوع بیماری از طریق گوشت‌های وارداتی تصریح کرد: در مورد احتمال آلودگی گوشت‌هایی که از پاکستان و آفریقا وارد می‌شوند، هشدار داده شده بود.
 |  خبرهای تشکل ها

«خاطرات دامپزشکی» منتشر شد

خلاصه خبر: انتشارات آوای دانش گستر کتاب «خاطرات دامپزشکی» به قلم حسین‌الله دینی را منتشر کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
درخواست انجمن داروسازان از معاون اول رئیس جمهور:

معافیت داروخانه ها از پرداخت کارمزد تراکنش دستگاه POS

خلاصه خبر: انجمن داروسازان از معاون اول رئیس جمهور خواست تا معافیت داروخانه ها از پرداخت کارمزد تراکنش دستگاه POS را ابلاغ کند.
 |  خبرهای تشکل ها

نیازی به واردات گوشت قرمز نداریم

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: با توجه به پتانسیل تولید گوشت قرمز، نیازی به واردات نداریم.
 |  اخبار روز

برنامه مجله دامپزشکی روی موج رادیو

خلاصه خبر: برنامه مجله دامپزشکی با محوریت نقش حیوانات در چرخه غذایی روز‌های یکشنبه ساعت ۱۵ روانه آنتن می‌شود.
 |  اخبار روز
رییس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک در گفتگو با «فاخته»:

کلینیک های دامپزشکی و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند به رسمیت شناخته شوند/ به نظر بنده نه تنها پزشکی بلکه دامپزشکی، قابلیت ویزیت شدن به صورت مجازی را ندارد

خلاصه خبر: رییس جامعه دامپزشکی حیوانات کوچک گفت: دامپزشکی حیوانات خانگی، پیشانی دامپزشکی هر کشور است.
 |  خبرهای تشکل ها
در گفتگوی فاخته با رئیس انجمن صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور در حوزه «تعرفه ها» عنوان شد:

در بخش دام بزرگ با موضوع سختی کار مواجه هستیم؛ در بحث حیوانات خانگی نیز ما تعرفه کشوری نداریم

خلاصه خبر: رییس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور گفت: نقش تعرفه ها در عملکرد بخش خصوصی دامپزشکی بسیار پراهمیت است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور خواستار شد:

درخواست افزایش 70 درصد تعرفه های دامپزشکی برای سال بعد

خلاصه خبر: رئیس هیات مدیره کانون کشوری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور طی نامه ای خواستار افزایش 70 درصد تعرفه های دامپزشکی برای سال 1403 شد.
 |  خبرهای تشکل ها

کنسرو ماهی هیچ ماده نگهدارنده‌ای ندارد

خلاصه خبر: رییس سندیکای صنایع کنسرو ایران گفت: کنسرو ماهی به دلیل فرایند حرارتی خاص و استفاده از ظروف غیر قابل نفوذ، مدت ماندگاری بالایی دارد و هیج ماده نگهدارنده‌ای ندارد.
 |  اخبار روز

صادرات تخم مرغ دو برابر افزایش یافت

خلاصه خبر: رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم‌گذار گفت: بنابر آمار از ابتدای سال ۱۱۰ هزارتن تخم‌مرغ صادر شده که این میزان دو برابر کل صادرات سال گذشته است.
 |  اخبار روز
امروز در رادیو ایران می شنوید:

یادی از چهره ماندگار دامپزشكی؛ دكتر «محمد‌قلی نادعلیان» در «نگین»

خلاصه خبر: برنامه «نگین» چهارشنبه ۲۰ دی، به روایت گوشه هایی از زندگی و فعالیت های «محمدقلی نادعلیان» چهره ماندگار دامپزشكی اختصاص دارد.
 |  اخبار روز
رئیس انجمن صنفی دامپزشکی استان قزوین در مکاتبه با قالیباف:

با تشکیل کارگروهی برای استیفای حقوق ناظرین بهداشتی، رتبه بندی و تامین حقوق اقدام شود

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن برشمردن مشکلات مسئولین فنی بهداشتی خواستار تشکیل کارگروهی جهت اسیتفای حق این قشر شد.
 |  خبرهای تشکل ها
قابل توجه صنوف دامپزشکی!

درخواست افزایش ۴۵ درصدی تعرفه‌های پزشکی در ۱۴۰۳

خلاصه خبر: معاون درمان وزارت بهداشت با انتقاد از ناهمخوانی تعرفه‌های پزشکی با هزینه‌ها، به لزوم تقویت بیمه‌ها جهت پوشش تعرفه‌ها اشاره کرد و خواستار افزایش ۴۵ یا ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی برای سال آینده شد.
 |  اخبار روز
در نامه روسای انجمن های صنفی کارفرمایی دامپزشکی قزوین به روسای دو نهاد مهم پولی و مالی کشور عنوان شد:

نسبت به اصلاح رویه غیرقانونی اخذ مالیات از مراکز دامپزشکی اقدام کنید

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی داروخانه های دامپزشکی و رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکی استان قزوین طی نامه ای مشترک به روسای دو نهاد مهم پولی و مالی کشور خواستار اصلاح رویه فعلی در اخذ مالیات از مراکز دامپزشکی شدند.
 |  خبرهای تشکل ها
نمود مهجوریت دامپزشکی در دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌ها

نقدی بر نامه اخیر رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور؛

خلاصه خبر: تشکل های دامپزشکی در برابر تبعیض بانک مرکزی واکنش نشان داده و خواستار برخورداری دامپزشکان از معافیت کارمزد دستگاه های کارت خوان و پایانه های فروش اینترنتی شدند.
 |  خبرهای تشکل ها
در نامه اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور به رئیس سازمان دامپزشکی اعلام شد:

موازی کاری های دامپزشکی منجر به رسوب نهاده های دامی در بنادر می شود

خلاصه خبر: اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی در نامه ای به رئیس سازمان دامپزشکی نوشت: فعالیت موازی سازمان دامپزشکی در مبادی ورودی و گمرکات کشور در خصوص انجام نمونه برداری و آزمایش و... و از محل واردات غلات مشمول استاندارد اجباری مورد مصرف دام و طیور علاوه بر مغایرت قانونی صرفا موجب افزایش هزینه و تاخیر و رسوب کالا در مبادی ورودی می شود.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه هشتم؛ جنوب کرمان

یکی از انتقادات من به سازمان این بوده که عنوان شده یک کارمند دولت نمی تواند رییس نظام باشد/ تمامی مزایای من به دلیل رییس نظام بودن من قطع شده

خلاصه خبر: رییس شورای نظام دامپزشکی جنوب کرمان گفت: باتوجه به ضعف موجود در مسائل قانونی اصلا تمایلی به شرکت در انتخابات دور بعد ندارم.
 |  خبرهای تشکل ها
کاهش 19 درصدی تولید گوشت طی یک سال گذشته؛

گوشت گرم تولید داخل مشمول کالابرگ الکترونیک شود

خلاصه خبر: مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران دام سبک کشور بر لزوم بررسی مشکلات حوزه دام در کارگروه‌های تخصصی تاکید کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
تولید هر کیلو گوشت قرمز ۸۰۰۰ لیتر آب می‌خواهد

واردات گوشت الزامی است

خلاصه خبر: رئیس خانه کشاورز استان همدان اعلام کرد: تولید هر کیلوگرم گوشت قرمز ۸۰۰۰ لیتر آب نیاز دارد پس براساس قانون حاکمیت آب الزام است که ما گوشت را وارد کنیم و آب را به کالاهای اساسی دیگر اختصاص دهیم.
 |  اخبار روز
ورود سازمان‌های مختلف مثل سازمان غذا و دارو، استاندارد، دامپزشکی و... به صنعت غذا و تضاد دیدگاه‌ها تولیدکنندگان را سردرگم می ‎کند

صنعت غذا متولی ندارد/ تاسیس سازمان غذا، حلال مشکلات این صنعت است

خلاصه خبر: علیرضا رحمان، فعال حوزه صنایع غذایی، با اشاره به برخی چالش‌های صنعت غذا، گفت: مسئله‌ای که سال‌ها با آن مواجه هستیم این است که صنعت غذا و دارو ادغام شده اند و صنایع غذایی متولی ندارد.
 |  اخبار روز
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه هفتم؛ استان کرمانشاه

استقلال شوراهای نظام دامپزشکی، انگیزه ای ویژه ای برای درآمدزایی؛ بزرگترین اتفاقی که باید در حوزه دامپزشکی رقم بخورد، تغییر ساختار سازمان نظام دامپزشکی و تغییر قانون آن است

خلاصه خبر: رییس شورای نظام دامپزشکی استان کرمانشاه گفت: استقلال شوراهای نظام دامپزشکی، انگیزه ای ویژه ای برای درآمدزایی ایجاد می کند.
 |  خبرهای تشکل ها
در دیدار با هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی دامپزشکی با دکتر نوروزی درخواست شد:

ایجاد دفتر حیوانات خانگی یا همراه در سازمان دامپزشکی؛ ضرورت بازنگری در جایگاه درمان به عنوان رکن اصلی دامپزشکی + تصاویر جلسه

خلاصه خبر: هیات مدیره کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی دامپزشکی با معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور دیدار و گفتگو کردند.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه ششم؛ استان بوشهر

10 ماه هست که هیچ پولی از درآمدهای استان ها از سازمان نظام دامپزشکی به استان ها برگشت نشده؛ لزوم استقلال مالی نظام استان ها

خلاصه خبر: رییس شورای نظام دامپزشکی استان بوشهر گفت: تمامی استان ها با استقلال مالی شوراهای استانی موافق هستند.
 |  خبرهای تشکل ها
اجرای مرحله دهم نظام مالیات بر ارزش افزوده؛

مراکز درمانی، بیمارستان‌ها و کلینیک‌های دامپزشکی و ارائه‌دهندگان هرگونه خدمات به این حیوانات در لیست!

خلاصه خبر: مدیرکل امور مالیاتی استان فارس گفت: مرحله دهم نظام مالیات بر ارزش افزوده از ابتدای دی‌ماه ۱۴۰۲ اجرا می‌شود.
 |  خبرهای تشکل ها
در دیدار اعضای هیات مدیره کانون سراسری داروخانه های دامپزشکی با معاون تشخیص و درمان سازمان درخواست شد:

بازنگری یا اصلاح در برخی بندهای ویرایش چهارم شیوه نامه در حوزه شرایط دامپزشکان جهت اخذ پروانه داروخانه دامپزشکی

خلاصه خبر: اعضای هیات مدیره کانون سراسری داروخانه های دامپزشکی بازنگری یا اصلاح در برخی بندهای ویرایش چهارم شیوه نامه در حوزه شرایط دامپزشکان جهت اخذ پروانه داروخانه دامپزشکی را خواستار شدند.
 |  خبرهای تشکل ها
در دیدار هیات مدیره کانون سراسری داروخانه های دامپزشکی کشور با دکتر نوروزی مطرح شد؛

عدم الزام به تمدید پروانه داروخانه های دامپزشکی تا زمانیکه پرونده قضایی مربوطه تعیین تکلیف نهایی شود

خلاصه خبر: جلسه اعضای هیات مدیره کانون سراسری داروخانه های دامپزشکی کشور با دکتر نوروزی رئیس سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه ششم؛ استان ایلام

در دوره جدید انتخابات به فردی رای داده شود که به دنبال منافع شخصی نباشد، تعامل داشته و ایثارگر باشد/هیچ یک از تشکل های داروخانه، درمانگر و مسئولین فنی و بهداشتی استان صنف ندارند!

خلاصه خبر: دکتر عبدالحسین قیطاسی در خصوص سوابق تحصیلی و اجرایی خود، اظهار کرد: بنده ورودی سال ۱۳۷۹ دانشگاه ارومیه هستم و از سال ۸۵ در شهر ایلام داروخانه دامپزشکی تاسیس کرده و تاکنون نیز مشغول به این کار هستم.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل در گفتگو با فاخته:

شکل حال حاضر نظام دامپزشکی نه مقبول است و نه راه به جایی می برد! ارتقای نظام دامپزشکی یکی از مهمات است

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل گفت: زمانی که یک ارزیابی کلی از دامپزشکی می کنیم، از کنترل بیماری ها تا بحث نظارت بهداشتی در تولیدات و مواد غذایی مورد استفاده مردم، می بینیم که نقش دامپزشکی در سلامت انسان ها بسیار چشمگیر و موثر بوده و با قاطعیت می توان گفت دامپزشکی یک قرن است که در خدمت بهداشت و سلامت جامعه است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع غذایی مطرح کرد:

نیازمند سازمان یا وزارتخانه‌ غذا هستیم؛ چالش ۲۰ ساله دریافت حقوق مسئول فنی از کارفرما در صنایع غذایی

خلاصه خبر: رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع غذایی گفت: باید سازمان غذا یا وزارت غذا داشته باشیم که مستقل و زیر نظر رئیس‌جمهوری همه امور سیاست‌گذاری تا نظارت را انجام دهد.
 |  خبرهای تشکل ها
در نامه انجمن صنفی دامپزشکان بالینی مازندران به رئیس سازمان نظام دامپزشکی مطرح شد؛

پیشنهاد اصلاح شیوه نامه چهارم در رابطه با ممنوعیت صدور مجوز برای درمانگاه های دامپزشکی در واحدهای مسکونی

خلاصه خبر: انجمن صنفی دامپزشکان بالینی مازندران خواستار اصلاح شیوه نامه چهارم در رابطه با ممنوعیت صدور مجوز برای درمانگاه های دامپزشکی در واحدهای مسکونی شد.
 |  خبرهای تشکل ها

لابراتوارهای رازک در فهرست شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفت

خلاصه خبر: شرکت داروسازی لابراتوارهای رازک، بر مبنای مصوبه کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها در حوزه فناوری دارو و فرآورده‌های پیشرفته در حوزه تشخیص و درمان و نوآور، با موفقیت در فهرست شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گرفته و گواهی تاییدیه دریافت کرده است.
 |  خبرهای تشکل ها
با پیشگامی رئیس انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی گیلان انجام شد:

راه اندازی کارزار درخواست تجدید نظر خواهی دامپزشکان به فراخوان ارزش افزوده مالیاتی + لینک

خلاصه خبر: با پیشگامی دکتر بهرام واله، رئیس انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی گیلان، کارزار درخواست تجدید نظر خواهی دامپزشکان به فراخوان ارزش افزوده مالیاتی در فضای مجازی راه اندازی شد.
 |  خبرهای تشکل ها
«مالیات»، صدای دامپزشکان را به رئیس دولت هم رساند!

انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی گیلان اعتراض شدید خود را به رئیس جمهور اعلام کرد

خلاصه خبر: انجمن صنفی دامپزشکان علوم بالینی گیلان با صدور نامه ای خطاب به رئیس جمهور، مراتب اعتراض شدید خود را در خصوص فراخوان جدید مالیاتی که دامپزشکان را نیز هدف گرفته اعلام کرد.
 |  خبرهای تشکل ها

مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس جامعه دامپزشکان ایران و روز ملی دامپزشکی

خلاصه خبر: مراسم بزرگداشت هفتادمین سال تاسیس جامعه دامپزشکان ایران و روز ملی دامپزشکی با حضور اساتید پیشکسوت دامپزشکی ایران، مدیران سابق جامعه دامپزشکی، معاون آموزشی سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و سایر فعالین حوزه دامپزشکی در سالن دکتر حامدی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد.
 |  اخبار روز
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه پنجم؛ استان فارس

تدوین طرح ظرفیت سنجی و اجرای محدوده جغرافیایی فعالیت درمانگاه های طیور با هدف ساماندهی ارائه خدمات در حال انجام است/ رقابت منفی همکاران در عدم رعایت تعرفه های مصوب و ارزان فروشی از مشکلات موجود می باشد

خلاصه خبر: رییس نظام دامپزشکی استان فارس گفت: تدوین طرح ظرفیت سنجی و اجرای محدوده جغرافیایی فعالیت درمانگاه های طیور با مشارکت اداره کل، نظام دامپزشکی، انجمن صنفی کلینیک ها با هدف ساماندهی ارائه خدمات با تناسب و توان مراکز درمانی طیور در حال انجام است. 
 |  خبرهای تشکل ها
اختصاصی فاخته؛ تمدید زمان شرکت در آزمون كارشناسي رسمي دادگستري تا 10 مهرماه؛

دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی در چه رشته هایی جهت اخذ پروانه كارشناسی رسمی دادگستری می توانند شرکت کنند؟

خلاصه خبر: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، زمان شرکت در آزمون كارشناسي رسمي دادگستري تا 10 مهرماه تمدید شد.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه چهارم؛ چهارمحال و بختیاری؛

استقلال نظام دامپزشکی در استان های با درآمد مناسب، ایده بسیار خوبی است/ برخی مسئولین فنی با رقم های پایین اقدام به بستن قرارداد داخلی می کنند

خلاصه خبر: رییس نظام دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: استقلال نظام در استان هایی با درآمد مناسب، ایده خوبی خواهد بود.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه سوم؛ آذربایجان غربی

دامپزشکی برندی فارغ از هرنوع مرزبندی است/ در هر کجای ایران هر دامپزشکی که موفق عمل کند باعث افتخار است و اگر مشکلی داشته باشد؛ مشکل همه دامپزشکان محسوب می‌شود

خلاصه خبر: رئیس نظام دامپزشکی استان آذربایجان غربی گفت: محل درآمد و یا نوع خدمات که از بخش غیردولتی وخود اشتغالی است یا دولتی و یا شرکتی و یا غیره نمی بایست معیار سنجش دامپزشک قرار بگیرد؛ چرا که نه بر ارزش‌هایش می افزاید و نه می کاهد.
 |  خبرهای تشکل ها

ضرورت رتبه بندی خوراک آبزیان توسط سازمان دامپزشکی؛ کیفیت خوراک داخلی ۳۰درصد پایین تر از نمونه های خارجی است

خلاصه خبر: در حالیکه پرورش دهندگان آبزیان کشور از بالا بودن قیمت خوراک گلایه دارند، کارشناسان معتقدند دامپزشکی باید این محصولات را رتبه بندی کند و از آن طرف کارخانجات یا قیمت را کاهش دهند یا کیفیت را بالا ببرند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی کلینسین های دامپزشکی استان اردبیل در گفتگو با فاخته:

در تصمیم گیری دامپزشکی در سطح کلان، کانون ها و انجمن ها و تشکل های صنفی دعوت شوند/ به خاطر پایین بودن تعرفه ها، همکاران ما در برخی موارد از ارائه خدمات امتناع می کنند

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اردبیل گفت: عدم حمایت لازم و کافی دولت از تولیدکنندگان یکی از مشکلات مهم حوزه دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران در گفتگو با فاخته:

بزرگترین معضل ما بحث پت شاپ ها و مایه کوب ها بوده که کار بخش درمان را انجام می دهند؛ در حال حاضر همه درمانگر شده اند و خسارت زیادی را به بخش درمان وارد می کنند!

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران گفت: تعرفه ها باید براساس تورم حاکم با جامعه تعیین شود.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران اعلام کرد:

غیرقانونی بودن ابلاغیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص خدمات دامپزشکی

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران با صدور نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی از غیرقانونی بودن ابلاغیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص خدمات دامپزشکی خبر داد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی خراسان:

معافیت مالیاتی مراکز دامپزشکی را پیگیری کنید

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی خراسان در نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی خواستار آن شد تا این سازمان، معافیت مالیاتی مراکز دامپزشکی را پیگیری کند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن کلینسین های دامپزشکی استان آذربایجان غربی در گفتگو با فاخته؛

برای رفع تداخلات صنفی در دامپزشکی، احیای موضوع نسخه نویسی و نسخه پیچی لازم است

خلاصه خبر: رییس انجمن کلینسین های استان آذربایجان غربی گفت: اولین قدمی که می توان برای رفع مشکلات خود برداریم، ترسیم خطوط قرمز بین صنفی است و برای آنکه تداخلات صنفی از بین برود باید بحث احیای نسخه نویسی و نسخه پیچی توجه بیشتری صورت گیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

اظهار گلایه رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل از بالا بودن هزینه های تمدید پروانه ها و وبینارهای سازمان نظام دامپزشکی

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل در نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی از بالا بودن هزینه های تمدید پروانه ها و وبینارهای سازمان نظام دامپزشکی گلایه کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
مسئول انجمن صنفی کلینیک های دامپزشکی استان کرمان در گفتگو با فاخته؛

قانون برنامه هفتم به احتمال زیاد باعث چند نرخی شدن حقوق و آسیب به مسئولین فنی خواهد شد؛ عدم توازن تعداد فارغ‌ التحصیلان دامپزشکی و بازار کار مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی است

خلاصه خبر: مسئول انجمن صنفی کلینیک های دامپزشکی استان کرمان گفت: عدم توازن تعداد فارغ‌ التحصیلان دامپزشکی و بازار کار مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها

رونمایی محصولی جدید حاوی آنزیم نوترکیب BR2E2021برای اولین بار در کشور

خلاصه خبر: در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته تهران، مطلع شدیم که شرکت افزودنی های دام و طیور بامداد رسپینا اقدام به رونمایی محصولی جدید حاوی آنزیم نوترکیب BR2E2021برای اولین بار در کشور و در زمینه رفع مشکلات ناشی از مایکوتوکسین DON در صنعت دام و طیور نموده است.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با فاخته:

وجود دو دانشکده دامپزشکی در یک استان کوچک که اشتباها قطب دامپزشکی نامیده شده و دخالت افراد غیرمجاز در امر درمان به ویژه دانشجویان، تکنسین های تلقیح مصنوعی و کارمندان اداره دامپزشکی از معضلات مهم است

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری گفت: ارج نهادن به پاشنه آشیل دامپزشکی کشور که گروه درمان نامیده می شوند از ضروریات است، یک درمانگر به معنای واقعی باسواد و با تجربه باشد یعنی همه چیز دامپزشکی اعم از داروخانه، مایه کوبی، آموزش، تخصص، اعتبار، رقابت و تمام آیتم هایی که از او گرفته شده و برخلاف سایر کشورها با پوزش از همکاران به سایر رده های دامپزشکی سپرده شده است.
 |  خبرهای تشکل ها

رونمایی از اولین و جامعترین سایت مایکوتوکسین ایران

خلاصه خبر: در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته تهران، مطلع شدیم که شرکت افزودنی های دام و طیور بامداد رسپینا اقدام به رونمایی از اولین و جامعترین سایت مایکوتوکسین ایران نموده است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی خبر داد:

کاهش ۳۵ درصدی تقاضای گوشت / خشکسالی منجر به کشتار دام‌ها شد

خلاصه خبر: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در دو سال گذشته که خشکسالی بود، قیمت نهاده‌ها بسیار افزایش یافت و بنابراین دامداران دام‌ها را راهی کشتارگاه کرده حتی دام‌های مولد نیز ذبح شده‌اند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اصفهان؛

ضرایب مالیاتی بالا مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی محسوب می شود/ظرفیت های درمانگاهی در حوزه درمانی کاهش پیدا کرده و پروانه های بی رویه در این حوزه صادر می شود

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اصفهان گفت: مهم ترین مشکل صنفی که در سطح کشور وجود دارد، ضرایب مالیاتی بالا بوده که از سوی اداره کل امور مالیاتی برای همکاران اعمال شده است.
 |  خبرهای تشکل ها
درخواست کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی از رئیس سازمان نظام دامپزشکی:

در جهت نیل به عدالت مالیاتی و رفع مشکلات بخش درمانی دامپزشکی اقدام کنید

خلاصه خبر: رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی طی نامه ای از رئیس سازمان نظام دامپزشکی خواست تا در جهت نیل به عدالت مالیاتی و رفع مشکلات بخش درمانی دامپزشکی اقدام کند.
 |  خبرهای تشکل ها
ادعا و اعتراض سخنگوی سازمان نظام روانشناسی؛

اعطای مجوز روانشناسی به یک دامپزشک!

خلاصه خبر: سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، جزئیات تخلفات در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره را تشریح کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی درمانگاه‌های دامپزشکی استان خراسان رضوی در گفتگو با فاخته؛

عدم ابلاغ تعرفه ها در ارائه کیفیت خدمات تاثیرگذار است / در تصمیم گیری‌ها نظرات و راهکارهای صنوف دامپزشکی مد نظر قرار بگیرد

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی درمانگاه‌های دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: عدم ابلاغ تعرفه‌های مربوط به درمان و مایه‌کوبی در موعد مقرر قانونی یکی دیگر از مشکلات در این زمینه است که تضیع حقی است که تقریباً هر ساله در حق همکاران بخش درمان و مایه‌کوبی انجام می‌گیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

مصرف شیر در ایران به پایین ترین رتبه رسید

خلاصه خبر: انجمن صنایع لبنی با صدور اطلاعیه ای از کاهش مصرف شیر در ایران در کشور خبر داد که منجر شده ایران در پایین ترین رتبه جهانی مصرف شیر از منظر فائو برسد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی استان کرمانشاه و دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی دامپزشکی در گفتگو با فاخته:

در حال حاضر حال دامپزشکی و همکاران این حوزه اصلا خوب نیست و هیچ آینده و چشم انداز روشنی در این حوزه دیده نمی شود

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی استان و دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی گفت: در حال حاضر مهم ترین عامل بروز مشکلات ما کاهش جمیعت دامی، افزایش فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی و جذب این فارغ التحصیلان به مراکز درمانگاهی است که متاسفانه در این دو مورد کاری از دست ما بر نمی آید.
 |  خبرهای تشکل ها

امسال باید ۱۵ میلیون تن دیگر غلات و نهاده دامی وارد کشور شود

خلاصه خبر: رئیس انجمن غلات ایران ضمن اشاره به تاثیر روانی کوتاه مدت تمدید نشدن توافق کوریدور امن صادرات غلات اوکراین، نگاهی به چشم‌انداز تولید و تجارت این نوع محصولات تا سال ۲۰۳۰ داشت.
 |  اخبار روز

دامدارکارت شارژ نشد/ چالش گوشت وارداتی از کشورهای ناشناس

خلاصه خبر: رییس اتحادیه دام سبک خاطر نشان کرد: گوشت‌های وارداتی در ۲ سال گذشته در بازار توزیع شدند اما این موضوع در نهایت منجر به تنظیم بازار داخلی نشد و مردم نیز از گوشت‌های وارداتی استقبال نکردند. به نظر می‌رسد واردات گوشت از کنیا نیز به تنظیم بازار ختم نخواهد شد و در نهایت به تولید و تولیدکنندگان آسیب وارد می‌کند.
 |  خبرهای تشکل ها

کارخانجات تولید کننده خوراک دام در اولویت تخصیص نهاده ها نیستند

خلاصه خبر: مدیر عامل اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور و آبزیان کشور گفت: به دلیل کمبود کنجاله سویا در بازار، در یک ماه گذشته به کارخانجات خوراک دام سویا داده نشده و عملا باعث توقف تولید در این بخش شده است.
 |  اخبار روز
رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور در گفتگو با فاخته؛

عدم هماهنگی تعداد فارغ التحصیلان با زمینه فعالیت آن ها، مشکل صنوف دامپزشکی است/ هرسال شاهد تاخیر فراوان در ابلاغ تعرفه ها هستیم

خلاصه خبر: رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور گفت: عدم هماهنگی تعداد فارغ التحصیلان با زمینه فعالیت آن ها، مشکل صنوف دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها
کانون سراسری انجمن های مراکز مایه کوبی و درمانی دامپزشکی در نامه ای عنوان کرد:

بخشودگی مالیاتی در مشاغل پزشکی وجود دارد اما در حوزه دامپزشکی وجود ندارد/سازمان نظام دامپزشکی حافظ منافع دامپزشکان باشد

خلاصه خبر: کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی مراکز مایه کوبی و درمانی دامپزشکی در نامه ای ضمن برشمردن برخی موارد از سازمان نظام دامپزشکی خواست تا پیگیری لازم در خصوص رفع نگرانی اعضای کانون در خصوص نحوه پرداخت مالیات را انجام دهد.
 |  خبرهای تشکل ها
در نامه یکی از فعالان بخش غیردولتی دامپزشکی اعلام شد:

عدم همخوانی دخل و خرج دامپزشکان؛ ضرورت کاهش ضرایب مالیاتی و اصلاح هزینه های تمدید پروانه های مراکز دامپزشکی

خلاصه خبر: مدیر گروه ارتقاء درمان دامپزشکی کشور در نامه‌ای به دکتر حامد زارعی، رئیس سازمان نظام دامپزشکی ضمن اشاره به عدم همخوانی دخل و خرج دامپزشکان و تحمیل برخی هزینه ها به مراکز دامپزشکی و در نتیجه کاهش درآمد این مراکز خواستار آن شد تا اقدامات در جهت کاهش ضرایب مالیاتی، تعدیل هزینه‌های جاری و تمدید پروانه این مراکز صورت پذیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.