مجموعه

خبرهای تشکل ها

اختصاصی فاخته؛ تمدید زمان شرکت در آزمون كارشناسي رسمي دادگستري تا 10 مهرماه؛

دامپزشکان و کارشناسان دامپزشکی در چه رشته هایی جهت اخذ پروانه كارشناسی رسمی دادگستری می توانند شرکت کنند؟

خلاصه خبر: بر اساس اطلاعیه سازمان سنجش، زمان شرکت در آزمون كارشناسي رسمي دادگستري تا 10 مهرماه تمدید شد.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه چهارم؛ چهارمحال و بختیاری؛

استقلال نظام دامپزشکی در استان های با درآمد مناسب، ایده بسیار خوبی است/ برخی مسئولین فنی با رقم های پایین اقدام به بستن قرارداد داخلی می کنند

خلاصه خبر: رییس نظام دامپزشکی استان چهارمحال و بختیاری گفت: استقلال نظام در استان هایی با درآمد مناسب، ایده خوبی خواهد بود.
 |  خبرهای تشکل ها
کارنامه؛ روایت عملکرد شوراهای استانی نظام دامپزشکی؛ ایستگاه سوم؛ آذربایجان غربی

دامپزشکی برندی فارغ از هرنوع مرزبندی است/ در هر کجای ایران هر دامپزشکی که موفق عمل کند باعث افتخار است و اگر مشکلی داشته باشد؛ مشکل همه دامپزشکان محسوب می‌شود

خلاصه خبر: رئیس نظام دامپزشکی استان آذربایجان غربی گفت: محل درآمد و یا نوع خدمات که از بخش غیردولتی وخود اشتغالی است یا دولتی و یا شرکتی و یا غیره نمی بایست معیار سنجش دامپزشک قرار بگیرد؛ چرا که نه بر ارزش‌هایش می افزاید و نه می کاهد.
 |  خبرهای تشکل ها

ضرورت رتبه بندی خوراک آبزیان توسط سازمان دامپزشکی؛ کیفیت خوراک داخلی ۳۰درصد پایین تر از نمونه های خارجی است

خلاصه خبر: در حالیکه پرورش دهندگان آبزیان کشور از بالا بودن قیمت خوراک گلایه دارند، کارشناسان معتقدند دامپزشکی باید این محصولات را رتبه بندی کند و از آن طرف کارخانجات یا قیمت را کاهش دهند یا کیفیت را بالا ببرند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی کلینسین های دامپزشکی استان اردبیل در گفتگو با فاخته:

در تصمیم گیری دامپزشکی در سطح کلان، کانون ها و انجمن ها و تشکل های صنفی دعوت شوند/ به خاطر پایین بودن تعرفه ها، همکاران ما در برخی موارد از ارائه خدمات امتناع می کنند

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اردبیل گفت: عدم حمایت لازم و کافی دولت از تولیدکنندگان یکی از مشکلات مهم حوزه دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران در گفتگو با فاخته:

بزرگترین معضل ما بحث پت شاپ ها و مایه کوب ها بوده که کار بخش درمان را انجام می دهند؛ در حال حاضر همه درمانگر شده اند و خسارت زیادی را به بخش درمان وارد می کنند!

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران گفت: تعرفه ها باید براساس تورم حاکم با جامعه تعیین شود.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران اعلام کرد:

غیرقانونی بودن ابلاغیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص خدمات دامپزشکی

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی کارفرمایی دامپزشکان بالینی مازندران با صدور نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی از غیرقانونی بودن ابلاغیه قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص خدمات دامپزشکی خبر داد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی خراسان:

معافیت مالیاتی مراکز دامپزشکی را پیگیری کنید

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی خراسان در نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی خواستار آن شد تا این سازمان، معافیت مالیاتی مراکز دامپزشکی را پیگیری کند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن کلینسین های دامپزشکی استان آذربایجان غربی در گفتگو با فاخته؛

برای رفع تداخلات صنفی در دامپزشکی، احیای موضوع نسخه نویسی و نسخه پیچی لازم است

خلاصه خبر: رییس انجمن کلینسین های استان آذربایجان غربی گفت: اولین قدمی که می توان برای رفع مشکلات خود برداریم، ترسیم خطوط قرمز بین صنفی است و برای آنکه تداخلات صنفی از بین برود باید بحث احیای نسخه نویسی و نسخه پیچی توجه بیشتری صورت گیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

اظهار گلایه رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل از بالا بودن هزینه های تمدید پروانه ها و وبینارهای سازمان نظام دامپزشکی

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل در نامه ای خطاب به رئیس سازمان نظام دامپزشکی از بالا بودن هزینه های تمدید پروانه ها و وبینارهای سازمان نظام دامپزشکی گلایه کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
مسئول انجمن صنفی کلینیک های دامپزشکی استان کرمان در گفتگو با فاخته؛

قانون برنامه هفتم به احتمال زیاد باعث چند نرخی شدن حقوق و آسیب به مسئولین فنی خواهد شد؛ عدم توازن تعداد فارغ‌ التحصیلان دامپزشکی و بازار کار مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی است

خلاصه خبر: مسئول انجمن صنفی کلینیک های دامپزشکی استان کرمان گفت: عدم توازن تعداد فارغ‌ التحصیلان دامپزشکی و بازار کار مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها

رونمایی محصولی جدید حاوی آنزیم نوترکیب BR2E2021برای اولین بار در کشور

خلاصه خبر: در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته تهران، مطلع شدیم که شرکت افزودنی های دام و طیور بامداد رسپینا اقدام به رونمایی محصولی جدید حاوی آنزیم نوترکیب BR2E2021برای اولین بار در کشور و در زمینه رفع مشکلات ناشی از مایکوتوکسین DON در صنعت دام و طیور نموده است.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری در گفتگو با فاخته:

وجود دو دانشکده دامپزشکی در یک استان کوچک که اشتباها قطب دامپزشکی نامیده شده و دخالت افراد غیرمجاز در امر درمان به ویژه دانشجویان، تکنسین های تلقیح مصنوعی و کارمندان اداره دامپزشکی از معضلات مهم است

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی مراکز درمانی استان چهارمحال و بختیاری گفت: ارج نهادن به پاشنه آشیل دامپزشکی کشور که گروه درمان نامیده می شوند از ضروریات است، یک درمانگر به معنای واقعی باسواد و با تجربه باشد یعنی همه چیز دامپزشکی اعم از داروخانه، مایه کوبی، آموزش، تخصص، اعتبار، رقابت و تمام آیتم هایی که از او گرفته شده و برخلاف سایر کشورها با پوزش از همکاران به سایر رده های دامپزشکی سپرده شده است.
 |  خبرهای تشکل ها

رونمایی از اولین و جامعترین سایت مایکوتوکسین ایران

خلاصه خبر: در حاشیه برگزاری بیست و دومین نمایشگاه بین المللی دام و طیور و صنایع وابسته تهران، مطلع شدیم که شرکت افزودنی های دام و طیور بامداد رسپینا اقدام به رونمایی از اولین و جامعترین سایت مایکوتوکسین ایران نموده است.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی خبر داد:

کاهش ۳۵ درصدی تقاضای گوشت / خشکسالی منجر به کشتار دام‌ها شد

خلاصه خبر: رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی گفت: در دو سال گذشته که خشکسالی بود، قیمت نهاده‌ها بسیار افزایش یافت و بنابراین دامداران دام‌ها را راهی کشتارگاه کرده حتی دام‌های مولد نیز ذبح شده‌اند.
 |  خبرهای تشکل ها
رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اصفهان؛

ضرایب مالیاتی بالا مهم ترین مشکل حوزه دامپزشکی محسوب می شود/ظرفیت های درمانگاهی در حوزه درمانی کاهش پیدا کرده و پروانه های بی رویه در این حوزه صادر می شود

خلاصه خبر: رییس انجمن صنفی کلینسین های استان اصفهان گفت: مهم ترین مشکل صنفی که در سطح کشور وجود دارد، ضرایب مالیاتی بالا بوده که از سوی اداره کل امور مالیاتی برای همکاران اعمال شده است.
 |  خبرهای تشکل ها
درخواست کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی از رئیس سازمان نظام دامپزشکی:

در جهت نیل به عدالت مالیاتی و رفع مشکلات بخش درمانی دامپزشکی اقدام کنید

خلاصه خبر: رئیس کانون سراسری انجمن های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی طی نامه ای از رئیس سازمان نظام دامپزشکی خواست تا در جهت نیل به عدالت مالیاتی و رفع مشکلات بخش درمانی دامپزشکی اقدام کند.
 |  خبرهای تشکل ها
ادعا و اعتراض سخنگوی سازمان نظام روانشناسی؛

اعطای مجوز روانشناسی به یک دامپزشک!

خلاصه خبر: سخنگوی هیأت مرکزی نظارت بر پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام روانشناسی و مشاوره، جزئیات تخلفات در سازمان نظام روانشناسی و مشاوره را تشریح کرد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی درمانگاه‌های دامپزشکی استان خراسان رضوی در گفتگو با فاخته؛

عدم ابلاغ تعرفه ها در ارائه کیفیت خدمات تاثیرگذار است / در تصمیم گیری‌ها نظرات و راهکارهای صنوف دامپزشکی مد نظر قرار بگیرد

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی درمانگاه‌های دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: عدم ابلاغ تعرفه‌های مربوط به درمان و مایه‌کوبی در موعد مقرر قانونی یکی دیگر از مشکلات در این زمینه است که تضیع حقی است که تقریباً هر ساله در حق همکاران بخش درمان و مایه‌کوبی انجام می‌گیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

مصرف شیر در ایران به پایین ترین رتبه رسید

خلاصه خبر: انجمن صنایع لبنی با صدور اطلاعیه ای از کاهش مصرف شیر در ایران در کشور خبر داد که منجر شده ایران در پایین ترین رتبه جهانی مصرف شیر از منظر فائو برسد.
 |  خبرهای تشکل ها
رئیس انجمن صنفی استان کرمانشاه و دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی دامپزشکی در گفتگو با فاخته:

در حال حاضر حال دامپزشکی و همکاران این حوزه اصلا خوب نیست و هیچ آینده و چشم انداز روشنی در این حوزه دیده نمی شود

خلاصه خبر: رئیس انجمن صنفی استان و دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی گفت: در حال حاضر مهم ترین عامل بروز مشکلات ما کاهش جمیعت دامی، افزایش فارغ التحصیلان رشته دامپزشکی و جذب این فارغ التحصیلان به مراکز درمانگاهی است که متاسفانه در این دو مورد کاری از دست ما بر نمی آید.
 |  خبرهای تشکل ها

امسال باید ۱۵ میلیون تن دیگر غلات و نهاده دامی وارد کشور شود

خلاصه خبر: رئیس انجمن غلات ایران ضمن اشاره به تاثیر روانی کوتاه مدت تمدید نشدن توافق کوریدور امن صادرات غلات اوکراین، نگاهی به چشم‌انداز تولید و تجارت این نوع محصولات تا سال ۲۰۳۰ داشت.
 |  اخبار روز

دامدارکارت شارژ نشد/ چالش گوشت وارداتی از کشورهای ناشناس

خلاصه خبر: رییس اتحادیه دام سبک خاطر نشان کرد: گوشت‌های وارداتی در ۲ سال گذشته در بازار توزیع شدند اما این موضوع در نهایت منجر به تنظیم بازار داخلی نشد و مردم نیز از گوشت‌های وارداتی استقبال نکردند. به نظر می‌رسد واردات گوشت از کنیا نیز به تنظیم بازار ختم نخواهد شد و در نهایت به تولید و تولیدکنندگان آسیب وارد می‌کند.
 |  خبرهای تشکل ها

کارخانجات تولید کننده خوراک دام در اولویت تخصیص نهاده ها نیستند

خلاصه خبر: مدیر عامل اتحادیه کارخانجات خوراک دام طیور و آبزیان کشور گفت: به دلیل کمبود کنجاله سویا در بازار، در یک ماه گذشته به کارخانجات خوراک دام سویا داده نشده و عملا باعث توقف تولید در این بخش شده است.
 |  اخبار روز
رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور در گفتگو با فاخته؛

عدم هماهنگی تعداد فارغ التحصیلان با زمینه فعالیت آن ها، مشکل صنوف دامپزشکی است/ هرسال شاهد تاخیر فراوان در ابلاغ تعرفه ها هستیم

خلاصه خبر: رییس کانون سراسری انجمن‌های صنفی مراکز درمانی و مایه کوبی دامپزشکی کشور گفت: عدم هماهنگی تعداد فارغ التحصیلان با زمینه فعالیت آن ها، مشکل صنوف دامپزشکی است.
 |  خبرهای تشکل ها
کانون سراسری انجمن های مراکز مایه کوبی و درمانی دامپزشکی در نامه ای عنوان کرد:

بخشودگی مالیاتی در مشاغل پزشکی وجود دارد اما در حوزه دامپزشکی وجود ندارد/سازمان نظام دامپزشکی حافظ منافع دامپزشکان باشد

خلاصه خبر: کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی مراکز مایه کوبی و درمانی دامپزشکی در نامه ای ضمن برشمردن برخی موارد از سازمان نظام دامپزشکی خواست تا پیگیری لازم در خصوص رفع نگرانی اعضای کانون در خصوص نحوه پرداخت مالیات را انجام دهد.
 |  خبرهای تشکل ها
در نامه یکی از فعالان بخش غیردولتی دامپزشکی اعلام شد:

عدم همخوانی دخل و خرج دامپزشکان؛ ضرورت کاهش ضرایب مالیاتی و اصلاح هزینه های تمدید پروانه های مراکز دامپزشکی

خلاصه خبر: مدیر گروه ارتقاء درمان دامپزشکی کشور در نامه‌ای به دکتر حامد زارعی، رئیس سازمان نظام دامپزشکی ضمن اشاره به عدم همخوانی دخل و خرج دامپزشکان و تحمیل برخی هزینه ها به مراکز دامپزشکی و در نتیجه کاهش درآمد این مراکز خواستار آن شد تا اقدامات در جهت کاهش ضرایب مالیاتی، تعدیل هزینه‌های جاری و تمدید پروانه این مراکز صورت پذیرد.
 |  خبرهای تشکل ها

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.