یادداشت؛ علیرضا کیهان پور:

گیوه پوشان کراواتی را می شناسیم؟!

«اگر شخصی هر روز بدون هیچ چون‌وچرا از مافوق بی‌کفایتی فرمان بگیرد، اگر هر روز در کمال جدیت دست به کارهایی تشریفاتی و آیینی بزند که در خلوت خودش به آن‌ها می‌خندد، اگر به پرسشنامه‌ها بدون معطلی پاسخ‌هایی بدهد که برخلاف عقاید واقعی‌اش هستند و حاضر باشد افکارش را علناً انکار کند، اگر جایی که در واقع تنها حسش بی‌تفاوتی یا تنفر بوده، تظاهر به همدلی یا حتی محبت برایش کاری نداشته باشد، معنایش هنوز این نیست که یکی از پایه‌ای‌ترین احساس‌های بشری، یعنی عزت‌نفس، در وجودش مرده است. برعکس، مردم کاملاً می‌دانند بهای صلح و آرامش ظاهری اطرافشان چه بوده، حتی اگر حرفی از آن به زبان نیاورند: تحقیر همیشگی عزت‌نفس‌شان...».
کد خبر  9774
یادداشت

فاخته- در گوشه و کنار برخی از ما کسانی بودند و هستند که زمانی در راس انجام(وظیفه) کاری هستند که بابت آن دستمزدی به فراخور حال و هوای خویش گرفته که گره یا گره هایی از مشکلات اصحاب رجوع باز کنند مصداق هر آنچه که در متن فوق الاشاره به آن اشاره شد هستند و متاسفانه با اشراف کامل به زوایای  مشکلات و نوع نگرش به از یاد بردن عزت نفس اشان؛ صرفا سنگ اندازی در مسیر راه و چیدمان سخت  موانع  در مسیر رسیدن آنچه که باید باشد و آنچه  که نباید باشد بوده و هیچ نظارت و ارزشیابی عملکرد بر نوع رفتار آنان نبوده و نیست.

به طور خلاصه اشاره هایی به برخی رویداد ها صرفا به عنوان مثال در ذیل آمده است:

وضعیت نابسامان دامداران و پرورش دهندگان دام سبک و سنگین به دلیل فقدان مدیریت بازار، نهاده ها، واردات بی رویه و افسار گسیختگی شیوه های سخت و نرم دلالی و واسطه گری کسانی که معروف به "گیوه پوشان کراواتی" هستند! و متاسفانه سر در آخور برخی مدیرانی دارند که بر اساس وجدان و منشور اخلاقی خود بین "دوغ و دوشاب" مرزبندی ندارند و به دلیل حرص و طمع مالی بیش از حد و بدون هیچ گونه زحمتی فقط به فکر انباشت ثروت چرک و حرام خود بوده و جای مردم را با گیوه پوشان دیروز و گالش پوشان کراواتی امروز( واسطه ها، کارچاق کن ها و دلالان) به ناجوانمردانه ترین روش ها جابجا کرده اند.

باید بپذیریم به دلیل موارد تامه فوق، امروزه قیمت روز هر کیلوگرم مرغ حتی به صورت تفکیکی و بسته بندی کاملا بهداشتی  به مراتب از قیمت آبزیان و به عنوان مثال از بهای یک کیلو گرم ماهی پرورشی قزل آلا کمتر بوده و در این میانه هیچ مرزبندی مشخصی بین گفتار و رفتار مسوولین و متولیان امور فوق در بخش های دولتی، خصوصی، تعاونی و به ویژه حقایق ملموس سفره مصرف کننده  یعنی اکثریت اقشار جامعه وجود ندارد .

جناب مسوول محترم در هر جایگاهی که هستی که بر صندلی میراث خون پاک و مقدس شهیدان تکیه زده ای! یا خودت را اصلاح کن! یا با پرچم "خوش گلدین"(Herry) دور افتضاح و نه افتخار! بزن و تشریف خود را ببر تا راه و مسیر برای خدمتگزاران حقیقی که همانا به آرمان های مقدس شهیدان والامقام، جانبازان صبور، آزادگان دلاور، جاوید الاثران جنت مکان و رزمندگان شجاع و بی توقع از مال دنیا ایمان و اعتقاد قلبی، عملی و دلسوزانه دارند گشوده شود تا بلکه باری از دوش مردم برداشته شود.

آقای مسئول!

روزهای  سپردن بار امانت خطیر و حساس مسئولیت شما چون برق و باد گذشت و می گذرد! چه کرده ای برای مردم در این مسیر...

هیچ تولیدکننده ای .... با این فرمان و راه رفتن از ورشکستگی و خروج از چرخه تولید نجات پیدا نخواهند کرد زیرا این میدان  و فرمان در کنترل و پوشش  آشکار و نهان همان " گیوه و گالش پوشان کراواتی "  است که در ساختار بخش لانه گزینی کرده اند! این ساختار جواب پس نده، بی خیال دغدغه مردم را لطفا تغییرداده و به سامان کنید زیرا:

«آنچه که نا عادلانه بر سر سفره صبحانه، نهار و شام امروز مردم "هست" آیا شما و همکارانتان را به یاد آنچه که "نیست" می اندازد یا خیر؟ اما به یاد "ما" به طور یقین و ملموس می اندازد!»

علیرضا کیهان پور

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.