رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

تشکیل 4 کارگروه جهت استفاده از مشورت تشکلهای تولیدی برای تعیین حریم‌های بهداشتی/ جمع بندی حریم‌های بهداشتی تا آخر فروردین امسال

معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور، جهت اخذ نظرات فنی و کارشناسی تشکلهای تولیدی کشور، 4 کارگروه را جهت بررسی تغییر حریم بهداشتی واحدهای دام، طیور، آبزیان، زنبورعسل و سایر صنایع تشکیل داد.
کد خبر  11131
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر "مجتبی نوروزی" معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کشور طی نشست با تشکل‌های بخش خصوصی ،مدیران ستادی  و .... به مدت 3 ساعت در راستای پیروی از شعار امسال که جهش تولید با مشارکت مردم است، اهمیت اصلاحات و تغییرات متناسب با شرایط روز با توجه به ملاحظات بهداشتی را به بحث و بررسی گذاشت.
 
در این نشست، دکتر نوروزی پس از شنیدن نظرات کارشناسی و نکات مدیریتی و فنی مدنظر مدیران تشکل‌های مربوطه اظهار کرد: با توجه به اهمیت تولید پایدار و اهمیت تولیدات با کیفیت و صادرات محور و لزوم اتخاذ نقطه نظرات رسمی و مکتوب و مستند تشکل‌های تولیدی ذینفع در اثر این تغییرات، 4 کارگروه حرایم بهداشتی شیلات و آبزیان؛ کارگروه دام سبک و سنگین؛ کارگروه طیور و کارگروه زنبورعسل و صنایع وابسته را با تعیین مسئولان کارگروههای نامبرده، مکلف به اخذ نظرات مکتوب و رسمی آنها تا روز دوشنبه هفته آینده و در نهایت جمع بندی حریم‌های بهداشتی تا آخر فروردین ماه 1403 نمود.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه میزان تولیدات کشاورزی از 30 میلیون تن در اوایل انقلاب اسلامی به 130 میلیون تن افزایش یافته است گفت: با توجه به این مهم و اهمیت نظارت بهداشتی حداکثری و در عین حال امکان اعمال نقطه نظرات فنی کارشناسی در هر واحد تولیدی و مراقبت از سرمایه واحدهای موجود تولیدی، تعیین حریم بهداشتی حائز اهمیت فراوان است.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

لازم به ذکر است پیش از آغاز نشست، دکتر اختیارزاده، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشوربه تاریخچه کلیاتی از قانون موجود از سال 1350 خورشیدی به این سو و سپس برخی تحولات طی نیم قرن بعد از آن قانون پرداخت و گفت: به طور خلاصه می‌‎توان حریم‌های بهداشتی را به 4 دسته حریم مربوطه به اماکن دامی و صنایع وابسته به دام؛ حرایم با سکونتگاه‌ها (که به دو شکل تاثیرگذاری دامداری‌‎ها بر سکونتگاه‌ها و جوامع انسانی و تاثیر جوامع انسانی و سکونتگاه‌ها بر اماکن دامی و صنایع وابسته است)؛ حرایم بین اماکن دامی با جاده ها و خطوط راه آهن و در نهایت حرایم اماکن دامی و صنایع وابسته با سایر صنایع ( صنایع مرتبط با مواد غذایی و صنایع خارج از حیطه غذایی) تقسیم‌بندی کرد.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.