رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

تولیدات روستایی نیاز به مجوز دامپزشکی ندارد/ تولید در داخل روستا تسهیل می‌شود

رئیس سازمان دامپزشکی، تولیدات داخل روستا را بی‌نیاز از مجوز دامپزشکی اعلام کرد و این تصمیم را در راستای احیای کارکرد اصلی روستا دانست.
کد خبر  11148
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهادکشاورزی، مجتبی نوروزی از تدوین دستورالعمل جدید فواصل بهداشتی برای تولیدی‌های دامی خبر داد و گفت: این دستورالعمل‌ها طبق نظر کارشناسان تا پایان فروردین تدوین و نهایی می‌شود.

وی همچنین افزود: طبق قانون سازمان دامپزشکی و آیین‌نامه‌های مربوطه؛ روستاییان برای تولید در داخل روستا نیازی به مجوز سازمان دامپزشکی ندارند و این موضوع به ادارات کل ابلاغ شده است.

نوروزی ابراز امیدواری کرد که با این رویه تولید در روستا تسهیل و روستاها به کارکرد اصلی خود بازگردند.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

رییس سازمان دامپزشکی کشور تاکید کرد: کارکرد اصلی روستا تولید؛ شیر، پنیر، کره، ماست، عسل، خامه و دیگر محصولات روستایی است که با اجرای برخی از طرح‌ها و تغییر چهره روستا، این کارایی از دست رفته است و ضروری است با اتخاذ روش‌های مقتضی و تسهیل در تولید و حذف قوانین دست و پاگیر، روستاها دوباره به کارکرد واقعی خود بازگردند.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.