مجموعه

اردبیل

تعرفه های تمدید و صدور پروانه دامپزشکی؛

موضوع اعتراض انجمن کارفرمایی داروخانه های دامپزشکی اردبیل به نظام دامپزشکی استان

خلاصه خبر: پس از استان خراسان رضوی، انجمن صنفی داروخانه های دامپزشکی استان اردبیل هم در اعتراض به تعرفه های صدور و تمدید پروانه های دامپزشکی، موارد را طی نامه ای به نظام دامپزشکی استان اعلام کرد.
 |  اردبیل

تشکیل کمیته تخصصی مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی استان اردبیل

خلاصه خبر: کمیته تخصصی مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی و دامپزشکی استان اردبیل تشکیل شد.
 |  رویدادها
یادداشت؛ علیرضا کیهان پور:

فرصت طلایی حفظ و صیانت از "دیلاق و لوک" دشتِ مُغان و مشگین شهر استان اردبیل/ شترداری "دولا دولا" نمی شود ...!/بخش نخست از پنجم

خلاصه خبر: سازمان ملل متحد (UN) و فائو (FAO)  سال‌های  ۲۰۲۳ را "سال جهانی" و ۲۰۲۴ میلادی را "سال بین المللی شتر"  نامگذاری نموده اند.
 |  اردبیل

دو انتصاب جدید در اداره کل دامپزشکی استان اردبیل

خلاصه خبر: سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی و نیز سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل منصوب شدند.
 |  اخبار روز
رییس انجمن کارفرمایی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل در نشست هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی:

رتبه بندی مسئولین فنی و مراکز موضوع ماده ۲ صورت پذیرد/علیرغم محدودیت های داروخانه های دامپزشکی افراد غیر مرتبط داروهای دامپزشکی را به فروش می رسانند

خلاصه خبر: رییس انجمن کارفرمایی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل در پنجمین نشست هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی گفت: علیرغم محدودیت های داروخانه های دامپزشکی افراد غیر مرتبط داروهای دامپزشکی را به فروش می رسانند.
 |  اردبیل
در پنجمین نشست هم اندیشی و همفکری بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی در اداره کل دامپزشکی اردبیل مطرح شد؛

از معرفی یکی از اعضای نظام دامپزشکی در کمیسیون امور مالیاتی تا ضابطه مند کردن فروش داروهای دام وطیور و جلوگیری از فروش دارو توسط افراد غیر مجاز

خلاصه خبر: با هدف تعیین و تبیین سیاست های راهبردی و در ادامه سلسله نشست های هم اندیشی؛ پنجمین نشست هم اندیشی و همفکری بین بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی استان در کمتر از یکسال از زمان حضور دکتر مهدی فیضی در منصب مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل، بعد از ظهر روز شنبه اول اردیبهشت ماه سالجاری در محل سالن جلسات شهید قاسم سلیمانی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل برگزارشد.
 |  اردبیل
در گفتگوی رئیس شورای نظام دامپزشکی استان اردبیل با فاخته عنوان شد:

استقلال شورای نظام استان ها باعث شکوفایی عملکرد می شود/ سر و سامان دادن به قراردادهای ماده 19 از اولویت های استان است

خلاصه خبر: رییس شورای دامپزشکی استان اردبیل گفت: استقلال شورای نظام استان ها باعث شکوفایی عملکرد می شود.
 |  اردبیل

انتصاب "دکتر مهران دیباه " به عنوان سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی و موادغذایی استان اردبیل

خلاصه خبر: بر اساس حکم دکتر مهدی فیضی مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل دکتر مهران دیباه به عنوان سرپرست اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی منصوب شد.
 |  اخبار روز

مصدومیت واکسیناتور اداره دامپزشکی مشگین شهر بر اثر حمله سگ گله در حین مایه کوبی دام ها

خلاصه خبر: واکسیناتور شهرستان مشگین شهر در استان اردبیل در حین رزمایش جهاد دامپزشکی با عنوان شهدای راه قدس که به مناسبت دهه فجر در تمامی شهرستان های استان در حال اجرا است روز سه شنبه 17 بهمن به هنگام مایه کوبی دام های روستای کرم شاهلو بخش رضی این شهرستان مورد حمله سگ گله قرار گرفت و از ناحیه ساق پا دچار گزیدگی و مصدومیت شد.
 |  اردبیل
مدیر کل دامپزشکی اردبیل:

رشد، شکوفایی و بالندگی حرفه دامپزشکی نیازمند شورای نظام دامپزشکی قوی، کارآمد و مقتدر است

خلاصه خبر: مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در حاشیه انتخابات پنجمین دوره شورای نظام دامپزشکی استان همه سلایق، ظرفیت ها و تشکیلات صنفی را به مشارکت فعال، آگاهانه و مقتدرانه در انتخابات فرا خواند و گفت بدون تردید رشد، شکوفایی و بالندگی حرفه دامپزشکی نیازمند شورای نظام دامپزشکی قوی، کارآمد و مقتدر است.
 |  اخبار روز

انتصاب مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل به عنوان عضو اصلی هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری

خلاصه خبر: با حکم وزیر جهادکشاورزی، دکتر مهدی فیضی مدیر کل دامپزشکی به مدت سه سال به عنوان عضو اصلی هیئت بدوی رسیدگی به تخلفات کارمندان سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل منصوب شد.
 |  اخبار روز
چهارمین نشست هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی استان اردبیل برگزار شد؛

تاکید مدیر کل دامپزشکی استان بر رعایت اخلاق حرفه ای در حوزه کاری دامپزشکی

خلاصه خبر: در ادامه سلسله نشست های هم اندیشی و همفکری، چهارمین نشست هم اندیشی بخش دولتی و خصوصی دامپزشکی استان اردبیل عصر روز سه شنبه 7 آذر در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی استان اردبیل برگزار شد.
 |  اخبار روز
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهرستان مشگین شهر

به عنوان خادمان مردم شبانه روز و بی وقفه تلاش می کنیم تا امنیت غذایی جامعه فراهم شود

خلاصه خبر: مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل بعنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه 26 آبانماه در مصلی بزرگ امام خمینی شهرستان مشگین شهر در حضور امام جمعه و نماینده ولی فقیه، فرماندار و روسا و مدیران ارشد این شهرستان گفت تامین امنیت غذایی یکی از شاخص های اصلی توسعه پایدار هر جامعه ای است و ما به عنوان خادمان مردم بی وقفه تلاش می کنیم تا این امنیت فراهم شود.
 |  اخبار روز

6 انتصاب در دامپزشکی استان اردبیل

خلاصه خبر: مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در جلسه شورای اداری که روز سه شنبه 23 آبانماه 1402 با حضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاونین، روسای ادارات ستادی و فنی و نیز روسای ادارات دامپزشکی شهرستانها در سالن جلسات شهید قاسم سلیمانی این اداره کل برگزار شد ضمن قدردانی از زحمات مدیران پیشین در احکامی جداگانه مدیران جدید این اداره کل را به شرح زیر منصوب کرد.
 |  اخبار روز

انتصاب "دکتر ناصر رضایی" به عنوان سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور استان اردبیل

خلاصه خبر: "دکتر ناصر رضایی" به عنوان سرپرست اداره بهداشت و مدیریت بیماریهای طیور، زنبور عسل، کرم ابریشم و آبزیان منصوب شد.
 |  اخبار روز
نماینده ولی فقیه در جهاد کشاورزی اردبیل:

زیاده خواهی ها باعث دور زدن ناظر ذبح شرعی می شود

خلاصه خبر: نمایند ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد: زیاده خواهی ها سبب دور زدن ناظران شرعی کشتار دام و طیور می شود.
 |  اخبار روز
در مراسم گرامیداشت هفته دامپزشکی در اردبیل عنوان شد:

تغییرات مدیریتی پی‌درپی فعالان دامپزشکی را رنج می‌دهد

خلاصه خبر: رئیس سازمان نظام دامپزشکی استان اردبیل گفت: تغییرات متعدد مدیریتی در ۳ سال اخیر بزرگترین چالش و دغدغه را برای حوزه دامپزشکی رقم زده است.
 |  اردبیل
امام جمعه مشگین شهر:

حاضرم از تریبون نماز جمعه خدمات گسترده دامپزشکی را بازگو نمایم

خلاصه خبر: نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان مشگین شهر در دیدار سرپرست اداره دامپزشکی استان اردبیل، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، معاونین و جمعی از مسئولان دامپزشکی این شهرستان که روز شنبه 18 شهریور ماه در محل دفتر امام جمعه ترتیب یافت، گفت فراهم آوردن امنیت غذایی مردم کار مقدسی است بنده حاضرم از تریبون نمازجمعه خدمات گسترده دامپزشکی را به مردم بازگو نمایم. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل، حجت الاسلام و المسلمین رضا باوقار در این دیدار ضمن تبریک انتصاب سرپرست جدید اداره کل دامپزشکی استان گفت امیدوارم این انتصاب مبارک منشا خیر و برکت برای استان و خدماتی که انجام می دهید ذخیره آخرت باشد.
 |  اخبار روز

انتصاب دکتر علی نوروزی به عنوان رئیس جدید شبکه دامپزشکی مشگین شهر

خلاصه خبر: فرماندار شهرستان مشگین شهر در مراسم تکریم رئیس پیشین و معارفه رئیس جدید دامپزشکی این شهرستان که با حضور سرپرست اداره کل دامپزشکی استان، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه، معاون توسعه مدیریت و همکارانی از دامپزشکی مشگین شهر در محل فرمانداری برگزار شد به نقش ذاتی و اثر گذار دامپزشکی در تامین امنیت غذایی و ارتقاء سلامت و بهداشت عمومی جامعه تاکید کرد و گفت امنیت غذایی لازمه رسیدن به توسعه اقتصادی است.
 |  اخبار روز
با دستور مقامات قضایی شهرستان پارس آباد

کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری شد

خلاصه خبر: به علت تخلفات بهداشتی و با دستور مقامات قضایی شهرستان پارس آباد و همکاری و هماهنگی نیروی انتظامی روز شنبه 4 شهریور ماه کشتارگاه صنعتی دام این شهرستان پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری بعمل آمد.
 |  اخبار روز
مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل در گفتگو با فاخته:

ادامه روند پذیرش بیش از نیاز دانشجو تهدید امنیت شغلی همکاران ما را در آینده ای نزدیک دو چندان خواهد کرد/ اجرای ماده 19 و قطع ارتباط مالی بین کارفرما و مسئولین فنی بهداشتی می تواند باعث اقتدار دامپزشکی می شود

خلاصه خبر: با توجه به انتصاب اخیر مدیر کل دامپزشکی استان اردبیل و فعالیت های جالب توجه استان پس از این انتصاب، گفتگویی انجام دادیم با دکتر مهدی فیضی که مشروح آن را پیش روی شما قرار داده ایم.
 |  اردبیل
امام جمعه اردبیل:

تولید ثروت در دامپزشکی باید بر اساس مبانی علمی و تحقیقاتی باشد

خلاصه خبر: امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان اردبیل طی دیدار با جمعی از مدیران دامپزشکی استان اردبیل در محل دفتر امام جمعه ترتیب یافت، گفت: مسئولیت خطیری در حوزه پیشگیری از بیماری های دامی بر عهده دامپزشکی گذاشته شده است و سفارش کرد در حوزه کاری خود با برنامه ریزی جامع و راهبردی آینده نگر و قبل از بروز بحران و فاجعه وارد عمل شوید.
 |  اخبار روز
مدیرکل دامپزشکی اردبیل تصریح کرد:

دامپزشک مقیم و ناظر عالی دامپزشکی در مجتمع صنعتی گوشت اردبیل مستقر است

خلاصه خبر: مدیرکل دامپزشکی اردبیل با اذعان بر اینکه در مجتمع صنعتی گوشت اردبیل دامپزشک مقیم و ناظر عالی اداره کل دامپزشکی استان مستقر می باشد، افزود: دستگاه قضایی استان به کشتار غیرقانونی بین راهی ورود خوبی کرده است.
 |  اخبار روز

برگزاری انتخابات انجمن صنفی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل

خلاصه خبر: انتخابات انجمن صنفی داروخانه داران دامپزشکی استان اردبیل برگزار شد.
 |  اخبار روز

اعتقاد راسخ دارم قطع ارتباط مالی کارفرمایان با مسئولین فنی بهداشتی باعث اقتدار مجموعه دامپزشکی و افزایش سلامت عمومی جامعه می شود

خلاصه خبر: سرپرست اداره کل دامپزشکی استان اردبیل در نشست هم اندیشی و مشورتی با اعضای شورای نظام و روسای انجمن های صنفی بخش خصوصی دامپزشکی که عصر روز چهارشنبه 18 مرداد در سالن جلسات اداره کل برگزار شد گفت اعتقاد راسخ دارم قطع ارتباط مالی کارفرمایان با مسئولین فنی بهداشتی باعث اقتدار مجموعه دامپزشکی و افزایش سلامت عمومی جامعه می شود.
 |  اردبیل
سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل:

برای ارتقاء جایگاه دامپزشکی با افزایش تعاملات بین بخشی تاکید کرد

خلاصه خبر: سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل در جلسه شورای هماهنگی این اداره کل که با محوریت بهداشت و مدیریت بیماریهای دامی ترتیب یافت، بر ضرورت ارتقاء جایگاه دامپزشکی با افزایش تعاملات بین بخشی تاکید کرد.
 |  اخبار روز
سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل:

برای ارائه خدمات در سخت ترین شرایط و آلوده ترین محیط کاری و در روستاها و مناطق صعب العبور و کوهستانی به سراغ تولید کننده می رویم

خلاصه خبر: فرماندار شهرستان نیر در دیدار سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل که در محل فرمانداری انجام شد، گفت: نگاه فرمانداری به حوزه فعالیت های دامپزشکی نگاه حمایت گری، همکاری و هم افزایی است.
 |  اخبار روز

۹ بیمار تب کریمه کنگو در اردبیل شناسایی شد

خلاصه خبر: معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل گفت: ۳۸ مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده که ۹ مورد آن مربوط به استان اردبیل است و کمیته‌ای برای مدیریت بیماری‌های مشترک انسان و حیوان در استان تشکیل دادیم.
 |  اخبار روز
فرماندار مشگین شهر:

اعتقاد راسخی به فعالیت های دامپزشکی در تامین امنیت غذایی دارم / با تمام قوا در خدمت دامپزشکی هستم

خلاصه خبر: فرماندار شهرستان مشگین شهر در دیدار سرپرست اداره کل دامپزشکی اردبیل که روز شنبه 24 تیر ماه در محل دفتر فرماندار انجام شد، گفت1ک در تامین امنیت غذایی با تمام قوا در خدمت دامپزشکی بوده و اعتقاد راسخی به آن دارم.
 |  اخبار روز
رئیس هیئت مدیره کشتارگاه صنعتی اردبیل عنوان کرد:

با ۸ درصد ظرفیت کشتارگاه اردبیل کار می کنیم/ ضرورت برنامه ریزی برای واردات گوشت

خلاصه خبر: رئیس هیئت مدیره کشتارگاه صنعتی اردبیل با اذعان بر اینکه در حال حاضر با ۸ درصد ظرفیت کشتارگاه کار می کنیم، افزود: برای برون رفت از این موضوع و کاهش قیمت گوشت مصرفی مردم نیازمند برنامه ریزی منسجم برای وارادت دام زنده از آسیای میانه می باشیم.
 |  اخبار روز

شناسایی ۶ بیمار مبتلا «تب کریمه کنگو» در اردبیل

خلاصه خبر: مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: ۶ بیمار مبتلا به بیماری «تب کریمه کنگو» در استان اردبیل شناسایی شده که علایم این بیماری در آنها مثبت و قطعی است.
 |  اخبار روز
تغییرات در وقت اضافه؛

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل هم تغییر کرد؛ تکلوی جای خود را به فیضی داد

خلاصه خبر: طی حکمی ار سوی دکتر سید محمد آقامیری، "دکتر مهدی فیضی" به عنوان سرپرست اداره کل دامپزشکی استان اردبیل منصوب شد.
 |  خبرهای استان ها
نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی:

احداث دانشکده دامپزشکی در گرمی مد نظر است!

خلاصه خبر: نماینده مردم گرمی و انگوت در مجلس شورای اسلامی از احداث دانشکده دامپزشکی در گرمی خبر داد.
 |  خبرهای استان ها

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.