مجموعه

کهگیلویه و بویراحمد

دلیل بیماری در مزرعه های پرورش ماهی دنا

خلاصه خبر: دلیل برخی بیماری‌های ماهیان سردابی‌ در مزرعه‌های پرورش ماهی دنا از سوی دامپزشکی اعلام شد.
 |  اخبار روز

در اثر کشتار غیرمجار دام 120 کارگر در کشتارگاه یاسوج بیکار شدند

خلاصه خبر: مدیرکل دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد با تایید بیکاری 120 کارگر در کشتارگاه یاسوج، گفت: ظرفیت کشتارگاه صنعتی دام یاسوج از هزار راس دام سبک در روز به 100 راس رسیده که انتظار می رود با توجه به پای کار بودن سرمایه گذار حمایت شود.
 |  اخبار روز

مُردار فروشی در برخی مراکز کشتار غیرمجاز دام در کهگیلویه و بویراحمد

خلاصه خبر: کشتار غیرمجاز دام و عرضه گوشت خارج از شبکه نظارت دامپزشکی، از جدی‌ترین چالش‌های حوزه سلامت در استان کهگیلویه و بویراحمد بشمار می‌رود، چالشی که می‌تواند سلامت جامعه را به مُخاطره بیندازد.
 |  کهگیلویه و بویراحمد

سرشاخ شدن شیلات کهگیلویه و بویراحمد با نظام دامپزشکی استان

خلاصه خبر: مدیر شیلات کهگیلویه و بویراحمد از برخی سنگ اندازی‌ها نظام دامپزشکی استان ابراز نگرانی کرد و گفت: بروکراسی طولانی و معیوب سد راه توسعه صنعت شیلات است.
 |  اخبار روز

یک راس اسب مبتلا به بیماری مشمشه در یاسوج معدوم سازی شد

خلاصه خبر: رئیس اداره دامپزشکی شهرستان بویراحمد گفت: یک راس اسب مبتلا به بیماری مشمشه در این شهرستان شناسایی و با رعایت موازین بهداشتی معدوم سازی و دفن شده است.
 |  اخبار روز

افزایش مبتلایان به تب مالت در سایه کشتارهای غیرمجاز دام در کهگیلویه و بویراحمد

خلاصه خبر: معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت مبتلایان به بیماری تب مالت در حال افزایش است که با این شرایط ادامه فعالیت‌های کشتارهای غیر مجاز تهدیدی برای سلامت مردم است.
 |  اخبار روز

تسلیت به جهت درگذشت دکتر شاهرخ پاکباز رئیس قبلی نظام دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد

خلاصه خبر: دکتر شاهرخ پاکباز رئیس قبلی نظام دامپزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد به دیار باقی شتافت.
 |  کهگیلویه و بویراحمد
مدیر کل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد در دیدار با مدیرکل امور استانهای سازمان امور اداری و استخدامی کشور؛

۶٠ درصد از چارت سازمانی این اداره کل خالی است! ناایمن بودن ساختمانهای دامپزشکی و احتمال فرو نشست آنها امکان استقرار کارکنان را با مشکل مواجه کرده

خلاصه خبر: دکتر ابوئی مهریزی ، مدیرکل امور استانهای سازمان امور اداری و استخدامی کشور و نماینده تام الاختیار این سازمان همزمان با سفر ریاست جمهوری به استان با حضور در دامپزشکی کهگیلویه وبویراحمد ، به بررسی مشکلات و چالش های این اداره کل پرداخت
 |  اخبار روز

کلنگ ابرپروژه تولید خوراک آبزیان و دام در کهگیلویه و بویراحمد به زمین زده شد

خلاصه خبر: در دومین روز از سفر هیئت دولت به کهگیلویه و بویراحمد کلنگ بزرگ‌ترین پروژه تولید خوراک، دام، طیور، آبزیان و حیوانات خانگی با حضور معاونین وزیر جهاد کشاورزی در چرام به زمین زده شد.
 |  اخبار روز
از کهگیلویه و بویراحمد خبر می رسد؛

فاجعه‌ای بزرگ در ساخت و سازهای گسترده مزارع غیرمجاز پرورش ماهیان سردآبی و شیوع بیماری های ویروسی آبزیان

خلاصه خبر: در حالیکه مسئولان سازمان جهادکشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد از مبارزه قاطع خود با ساخت و سازهای غیرمجاز ناشی از تغییر کاربری اراضی‌ها در این استان خبر می‌دهند اما مدیرکل دامپزشکی همین استان از فاجعه‌ای بزرگ در ساخت و سازهای گسترده مزارع غیرمجاز پرورش ماهیان سردآبی و شیوع بیماری های ویروسی ناشی از فروش ماهیان این مزارع غیرمجاز که امروزه در استان کهگیلویه و بویراحمد تبدیل به یک بحران شده است خبر می دهد.

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.