این کافه سفارش سگتان را سرو می‌کند!

صنعتی که حیوانات خانگی با خودشان آورده‌اند!

در حالی که برخی توانایی رفتن به رستوران در طول سال را ندارند، حالا کافه و رستوران‌هایی برای حیوانات خانگی راه افتاده است.
کد خبر  10719
خبر مهم

به گزارش فاخته، خبرگزاری فارس نوشت: «برای اسکای هر ماه حدود ۱۶ میلیون تومان هزینه می‌کنم. آخر هفته هم می‌خواهم برایش چکمه بخرم» این را ژیلا می‌گوید که درآمدش حدود ۱۸ میلیون تومان است! جایگاه حیوانات خانگی در بین خانواده‌ها به حدی رسیده که حتی کافه و رستوران‌هایی مخصوص حیوانات در برخی مناطق شهری راه افتاده است. این در حالی است که یک جامعه‌شناس سیف‌الله سیف‌اللهی می‌گوید که «برخی مردم در طول سال حتی رنگ رستوران را نمی‌بینند». 

صنعتی که حیوانات خانگی با خودشان آورده‌اند!

نگهداری حیوانات خاص در سال‌های اخیر بین مردم جا افتاده و بسیاری در خانه‌های کوچک هم حیوان خانگی نگهداری می‌کنند، البته نگهداری پرندگان و ماهیان نزد ایرانیان قدمت طولانی دارد.در خارج از کشور هم بر اساس گزارش بلومبرگ صنعت حیوانات خانگی ۳۰۰ میلیارد دلار است. یعنی بیش از ۶ برابر درآمد نفتی ایران در سال ۲۰۲۳ !

 با وجود ممنوع بودن نگهداری برخی حیوانات در مشاعات آپارتمان‌ها، هنوز قانون مجازات سگ در مجلس نهایی نشده است. همچنین در پارک‌ها آوردن برخی حیوانات همچون سگ ممنوع است، اما این روزها برخی از مراکز تفریحی پاتوق سگ‌ها شده‌اند. در حالی که رئیس جامعه دامپزشکان ایران گفته است از «هر ۱۰ نفر یک نفر حیوان خانگی دارد». 

در مناطق شمالی تهران پت‌شاپ‌ها، آرایشگاه، آتلیه عکاسی، هتل‌ها و پانسیون‌های حیوانات در حال گسترش است و حتی حیوانات به نوعی جایگزین فرزند در خانواده شدند. یک دامپزشک پیام محبی معتقد است که «برخی فکر می‌کنند نگهداری حیوانات باعث بهبود جایگاه اجتماعی آن‌ها می‌شود».

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

البته یک روان‌شناس فرزاد طباطبایی می‌گوید گاهی انسان نیاز دارد با موجودی غیر از انسان ارتباط برقرار کند تا «از احساس تنهایی در وجودش کاهش یابد» و حتی برایش هزینه هم کند.

با استناد بر داده‌های وزارت بهداشت و سازمان نظام دامپزشکی کشور


اما روانشناس و مشاور خانواده اکرم تقی‌پور می‌گوید این افراد که مدعی حقوق‌حیوانات هستند، «برای خودنمایی حیوانات را در اسارت قرار می‌دهند» ‌ظلم آشکار به آن‌ها می‌کنند.

ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی، تشویق به ازدواج و فرزندآوری برای کاهش حس تنهایی می‌تواند نقش موثری در شادابی جوانان داشته باشد، همچنین ایجاد پارک‌های شادی و پر کردن اوقات فراغت سالم برای کودکان، نوجوانان و جوانان از سوی شهرداری و نهادهای فرهنگی نقش کلیدی برای دور کردن نسل جوان از نگهداری حیوانات خانگی نظیر گربه و سگ را داشته باشد.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.