رییس سازمان دامپزشکی کشور:

موضوع پدافند غیر عامل در حوزه تولید گوشت مرغ به خوبی رعایت نشده است

رییس سازمان دامپزشکی گفت: موضوع پدافند غیر عامل در حوزه تولید گوشت مرغ به خوبی رعایت نشده است.
کد خبر  10731
خبر مهم

به گزارش فاخته، دکتر مجتبی نوروزی در دیدار با استاندار خراسان شمالی در ۱۵ بهمن ماه اظهار کرد: در تولید گوشت مرغ، موضوع پدافند غیر عامل به خوبی رعایت نشده است، این مشکل در بروز بیماری ها خودنمایی می کند، اکنون ۴۰ درصد مرغ کشور در استان های شمالی تولید می شود که تراکم فارم ها در این استان ها مدیریت بحران و بیماری احتمالی را مشکل می کند، هم چنین پدافند غیر عامل در خراسان شمالی نیز در این حوزه فعال تر شود. 

وی افزود: اکنون تولید گوشت قرمز در کشور با توجه به کشتار دام مولد در سال های اخیر، کمی با مشکل روبرو است از این رو گوشت قرمز از ۲۰ کشور جهان وارد می شود.

وی با اشاره به مشکلات و دغدغه های دامپزشکی گفت: ۶ هزار پست از ۱۲ هزار پست این سازمان خالی است که درصدد جذب نیرو است.

دکتر نوروزی ادامه داد: دام های مولد باید به روستا بازگردد و در این باره حمایت لازم از تولیدکنندگان نیاز است و بسیاری از محصولات که در گذشته در روستاها تولید می شد اکنون دیگر تولید نمی شود و روستاییان از تولیدکننده به مصرف کننده تبدیل شده اند. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اهمیت امنیت غذایی افزود:  وزارت جهاد کشاورزی در شرایط کنونی باید محور اقتصاد را مورد توجه و تاکید قرار دهد چرا که اهمیت امنیت غذایی بسیار بالاست.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

وی نوغانداری را از ظرفیت های خراسان شمالی برای توسعه عنوان کرد و گفت: سالانه ۳۵ هزار تن پیله وارد می شود و  پرورش کرم ابریشم ظرفیت برای درآمدزایی خانوار ها است. 

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.