مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی

اعتبار ردیف عمومی سازمان دامپزشکی کشور 87 رشد داشته/ مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان از افزایش اعتبار مربوط به اعمال قانون "فوق العاده تسری" از ردیف‌های استانی به ملی می‌باشد

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی گفت: اعتبارات هزینه‌ای ملی قانون بودجه سال ۱۴۰۳ وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه با احتساب اعتبارات یارانه آرد و نان معادل ۵۵.۱ درصد نسبت به اعتبار مشابه بودجه سال گذشته رشد نشان می‌دهد.
کد خبر  11583
titr

به گزارش فاخته از وزارت جهادکشاورزی، حسن قاسمی افزود: اعتبارات هزینه‌ای ملی قانون بودجه سال ۱۴۰۳ وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه با احتساب اعتبارات یارانه آرد و نان، برابر ۱۹۱۹۳۰.۶ میلیارد تومان است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی اعتبارات هزینه‌ای ملی در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ وزارت جهاد کشاورزی و دستگاه‌های تابعه با احتساب اعتبارات یارانه آرد و نان را به مبلغ ۱۲۳۷۳۴.۷ میلیارد تومان عنوان کرد.

وی با بیان این که اعتبار یارانه نان (خرید تضمینی گندم) در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ نسبت به اعتبار مشابه سال گذشته ۵۲.۳ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: اعتبار یارانه نان (خرید تضمینی گندم) در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به میزان ۱۵۸۰۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

قاسمی درباره سایر اعتبارات هزینه‌ای وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد: اعتبار ردیف "یارانه نهاده‌های کشاورزی، تنظیم‌ بازار کالاهای اساسی" در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به دو بخش شامل "یارانه‌ تأمین و تدارک کودهای شیمیایی بخش کشاورزی" با اعتبار ۶۰۰۰ میلیارد تومان و "یارانه بذر، نهاده‌ها و عوامل تولید کشاورزی" با اعتبار ۱۵۰۰ میلیارد تومان تقسیم شده است که در مجموع برابر ۷۵۰۰ میلیارد تومان، رشد ۱۷۷.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: مطابق سنوات گذشته ردیف "تهاتر مطالبات شرکت‌های پتروشیمی تولید کننده کود اوره بابت مابه التفاوت قیمت تکلیفی کود تحویلی به کشاورزان با بدهی‌های واحدهای مزبور به دولت پیش‌بینی شده است که متناسب با بدهی دولت ناشی از کود اوره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور تهاتر خواهد شد.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهادکشاورزی با اشاره به این که در بودجه امسال، عنوان ردیف "یارانه خریدهای توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی" به "تنظیم بازار محصولات کشاورزی" اصلاح شده است، گفت: اعتبار این ردیف از ۷۳۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته که ۵۰.۷ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی افزود: در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ ردیف اعتباری جدیدی با عنوان "وزارت جهاد کشاورزی - کمک به فعال‌سازی واحدهای پرواربندی کشور از طریق تأمین یارانه سود و کارمزد تسهیلات به صورت هزینه- درآمد ایجاد شده است و پیش‌بینی می‌شود مبلغ ۲۴۰۰ میلیارد تومان از این محل کسب شود.

قاسمی از ایجاد ردیف جدید هزینه‌ای با عنوان "وزارت جهاد کشاورزی- اجرای الگوی کشت" در بودجه سال جاری خبر داد و تصریح کرد: این ردیف جدید با اعتبار ۴۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.

وی گفت: اعتبار ردیف "وزارت جهاد کشاورزی- اعتبارات موضوع بند (ت) ماده (۳۷) سیاست‌های کلی برنامه هفتم موضوع عوارض صادراتی محصولات آب‌بر برای الگوی کشت" در بودجه سال ۱۴۰۳ برابر ۴۵۵ میلیارد تومان می‌باشد که نسبت به اعتبار سال گذشته به مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان (۱۵۰ میلیارد تومان هزینه‌ای و ۱۵۰ میلیارد تومان تملکی) تصویب شده که رشد ۵۱.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

قاسمی به ایجاد دو ردیف جدید دیگر با عنوان موضوع ماده (۲۵) قانون حفاظت از خاک" و "کمک به صندوق چای" در بودجه مصوی ۱۴۰۳ اشاره و اذعان کرد: ردیف موضوع ماده (۲۵) "قانون حفاظت از خاک" با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان و ردیف "کمک به صندوق چای" با اعتبار ۱۶۵ میلیارد تومان در بودجه امسال به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

وی بیان کرد: اعتبارات ردیف عمومی سازمان چای کشور در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ بیش از ۶۳ میلیارد تومان می‌باشد که نسبت به اعتبار مشابه قانون بودجه سال ۱۴۰۲ به میزان ۳۶.۷ میلیارد تومان معادل ۷۱.۶ درصد رشد داشته است.

مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت جهادکشاورزی در ادامه از رشد ۱۶۰ درصدی اعتبارات ردیف "پارک علم و فناوری کشاورزی و منابع طبیعی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی" در بودجه سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این اعتبارات در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ برابر ۱۳ میلیارد تومان می‌باشد.

وی درباره اعتبار ردیف عمومی سازمان دامپزشکی کشور گفت: اعتبار ردیف عمومی سازمان دامپزشکی کشور در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ به مبلغ ۱۵۱۲.۲ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به اعتبار مشابه سال ۱۴۰۲ به میزان ۸۱۰.۲ میلیارد تومان رشدی معادل ۸۶.۶ درصد را نشان می‌دهد.

قاسمی ادامه داد: مبلغ ۶۰۰ میلیارد تومان از افزایش این اعتبار مربوط به انتقال اعتبار اعمال قانون "فوق العاده تسری" از ردیف‌های استانی به ملی می‌باشد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

وی اظهار داشت: اعتبار ردیف "وزارت جهادکشاورزی- سرمایه اولیه صندوق‌های حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی" از مبلغ ۶۰ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان در قانون بودجه سال ۱۴۰۳ رسیده است که رشدی معادل ۲۳۳.۳ را نشان می‌دهد.

 
 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
آنچه شما گفته اید
 • همکار
  می گوید:
  شما رو به خدا تسری رو ببرید در احکام. حقوق ما که حقوق نیست
 • دامپزشک
  می گوید:
  ما که خجالت می کشیم بگیم این قدر حقوق می گیریم . تسری هم که تکلیفش مشخص نیست می ره در حکم یا نه
 • امید
  می گوید:
  ممنون از زحمات دکتر نوروزی و گروه مالی و بودجه سازمان
 • حامد
  می گوید:
  خواهش می کنیم خواهش عاجزانه که تسری رو ببرید در احکام. اعتبارات صد در صدی اش رو محقق کنید و درج کنید در احکام
 • مجید
  می گوید:
  حقوق ما که خجالت آروه و باعث شرم ساری
 • محسن
  می گوید:
  با این حساب اعتبارات وزارت جهاد کشاورزی در همه آیتم ها بالای ۷۰ درصد رشد داشته فقط در بخش دامپزشکی ۱۵ درصد رشد داشته ۱۵۱۲ از ۶۰۰ کم بکنیم حاصل میشه ۹۱۲ که نسبت به ۸۱۰ سال گذشته فقط ۱۰ درصد رشد داشته عجیب نیست آیا؟؟
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.