قابل توجه مجامع و صنوف دامپزشکی!

افزایش ۴۶ درصدی تعرفه‌های پزشکی سال آینده تصویب شد + پی نوشت فاخته

شورای عالی بیمه سلامت با حضور همه اعضا تشکیل شد و افزایش ۴۶ درصدی تعرفه های پزشکی را برای سال آینده تصویب کرد. این مصوبه باید به در دولت تایید و توسط دولت ابلاغ شود.
کد خبر  10615
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از خبرگزاری مهر، با حضور وزیر بهداشت و رئیس کل سازمان نظام پزشکی جلسه شورای عالی بیمه سلامت در محل وزارت بهداشت برگزار شد.

در این جلسه مدیران عامل سازمان بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی، بیمه خدمات درمانی نیروهای مسلح، بیمه مرکزی، نمایندگان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، سازمان برنامه و بودجه، نماینده ناظر مجلس شورای اسلامی، سازمان امور اداری و استخدامی، نظام پزشکی و وزارت بهداشت در حال برگزاری است.

قرار است در این جلسه، بر سر تعیین تعرفه‌های ۱۴۰۳، بحث شود و تعرفه پیشنهادی به سازمان برنامه و بودجه ارسال و در نهایت، به هیأت وزیران برای تصویب نهایی تعرفه‌ها اقدام خواهد کرد.

این در حالی است که در تعیین تعرفه‌ها، سازمان نظام پزشکی به عنوان ارائه دهنده خدمت در شورای عالی بیمه حضور دارد و سایر اعضای شورا، خریداران خدمت هستند.

سازمان نظام پزشکی، همواره نسبت به ترکیب شورای عالی بیمه اعتراض داشته است. زیرا، معتقد است که وزنه شورا به نفع خریداران خدمت است که دوست ندارند تعرفه‌ها به شکل واقعی تعیین شود.

تعرفه خدمات تشخیصی درمانی تعیین شد

در جلسه امروز شورای عالی بیمه، تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی در سال ۱۴۰۳ برای همه بخش‌های ارائه دهنده خدمت به میزان ۴۶ درصد مصوب گردید.

در صورت آزادسازی نرخ ارز ترجیحی برای سرفصل‌های ارائه خدمت (به استثنای دارو)، میزان رشد جز فنی، لوازم مصرفی پزشکی و هتلینگ تعرفه‌های خدمات تشخیصی درمانی مورد بازنگری قرار خواهد گرفت.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

از سوی دیگر لازم است منابع بیمه‌ها از طریق سازمان برنامه و بودجه برابر قانون بیمه همگانی تأمین گردد.

فاخته- این اقدام در وزارت بهداشت در حالی صورت می گیرد که معمولا تعرفه های دامپزشکی نه تنها از سال قبل، بلکه پس از ورود به سال نو و حتی پس از گذشتن ماه های متمادی از آن گاها در شش ماه دوم سال ابلاغ می شود! لازم است با توجه به نقش پیشگیرانه دامپزشکی در بیماری ها، تعرفه های این حوزه نیز همانند تعرفه های پزشکی و حتی همزمان با آن به تصویب برسد و ضمن تطابق زمانی، از حیث تطبیق تورمی نیز منطبق بر تورم باشد؛ که البته آنچه گفته شد مواردی است که تا کنون به ندرت در ابلاغ تعرفه های دامپزشکی به چشم خورده! امید است پس از فراغت از انتخابات نظام دامپزشکی، مساله اول مجامع دامپزشکی، تعیین سریع و عادلانه تعرفه های این صنف در بخش های مختلف باشد.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.