تصادف خودرو اداره دامپزشکی شهرستان جاسک با شتر در هنگام بازگشت از مأموریت

محمد سهرابی رییس اداره دامپزشکی شهرستان جاسک، از تصادف خودرو اداره دامپزشکی شهرستان جاسک با شتر، در هنگام بازگشت از مأموریت مبارزه با بیماری های دامی، خبر داد.
کد خبر  9791
خبر روز

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان جاسک، وی گفت: این تصادف در کیلومتر 45 جاده جاسک-کنارک به وقوع پیوست که منجر به مصدومیت یکی از پرسنل این اداره و همچنین سبب بروز خسارت زیادی به خودرو این اداره شد.

رئیس اداره دامپزشکی جاسک افزود: به علت پراکندگی بالای جمعیت دام در سطح شهرستان، دوری مسافت و همچنین صعب العبور بودن مسیر دسترسی به برخی از مناطق روستایی در حوزه شرق شهرستان جاسک، دسترسی به جمعیت دامی جهت خدمات رسانی بسیار سخت می باشد و این اداره در مجموع با محدودیت پرسنل و امکانات، مجبور به انجام مأموریت های شبانه روزی جهت واکسیناسیون و مبارزه با بیماری های انگلی در جمعیت دامی به منظور حفظ بهداشت دام، سلامت جمعیت دامی و سلامت جامعه می باشند. 

سهرابی اظهار داشت: کار در حرفه دامپزشکی در راستای انجام وظایف سازمان دامپزشکی که به منظور پیشگیری از بیماری های واگیر دامی و مشترک بین حیوان و انسان و حفظ بهداشت عمومی و سلامت جامعه، صورت می پذیرد، بسیار سخت و طاقت فرسا است، چرا که پرسنل دامپزشکی در خط مقدم مبارزه با بیماری های دامی علاوه بر اینکه در معرض خطر ابتلا به انواع بیماری های مشترک بین حیوان و انسان هستند، در انجام عملیات مبارزه با بیماری های دامی و کار میدانی در مواجهه با دام، در خطر بروز صدمات فیزیکی نیز می باشند و چه بسا پرسنل دامپزشکی که در شرایط سخت آب و هوایی این استان مجبور به انجام عملیات پیشگیری و نظارتی خود در طول شبانه روز می باشند و طی نمودن مسیرهای طولانی با توجه به پراکندگی دام ها در مناطق مختلف، باعث صدمات بدنی بسیاری به این زحمتکشان بی ادعا می شود  و با حضور مستمر در مناطق روستایی و عشایری و صعب العبور با از خودگذشتگی فراوان، جان خود را به خطر انداخته، مشغول خدمت رسانی به حفظ سلامت جامعه با تحقق شعار؛ "دام سالم، غذای سالم، انسان سالم" می باشند و بجاست که به عنوان سربازان گمنام عرصه سلامت از آن ها یاد کرده اند. 

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

رییس اداره دامپزشکی شهرستان جاسک خاطر نشان ساخت: علت اصلی این حوادث، عدم وجود ساربان، سرگردانی شترها و رها بودن آن ها در سطح منطقه و جاده ها می باشد و به کرات سبب تصادفات و از دست رفتن جان‌های زیادی در محور جاسک به سیریک و جاسک به کنارک بوده اند و می طلبد که به منظور اسکان و محصور نمودن شترهای سرگردان، چاره ای اندیشیده شود.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.