دامپزشکان در حال بررسی سلامت «ریشا»، شیر باغ وحش مشهد هستند

دامپزشک اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: سلامت «ریشا»، شیر نر باغ وحش مشهد و روند درمان بیماری‌اش توسط تیم متخصص دامپزشکان در حال بررسی است.
کد خبر  10779
خبر مهم

به گزارش فاخته، دکتر علیرضا بنی اسدی در گفت و گو با ایرنا افزود: این شیر که افزون بر سه هفته پیش تشخیص بیماری انگلی برایش انجام شد در حال درمان است اما با هدف کنترل بیشتر بر روند درمان، روز گذشته نیز با حضور یک تیم مجهز از بیمارستان تخصصی دامپزشکی و با هدف تشخیصی اقدام به بیهوش کردن شیر کرده و علاوه بر مایع درمانی، برداشت نمونه های لازم مانند خون، مدفوع و غیره نیز از این حیوان انجام شد.

وی بیان کرد: همچنین معاینات پزشکی کامل شامل نوار قلب، سونوگرافی و رادیوگرافی انجام شد، که نتایج آزمایش متعاقبا اعلام خواهد شد.

دامپزشک اداره کل محیط زیست خراسان رضوی بیان کرد: شرایط فعلی «ریشا» هم اکنون مساعد می باشد و روند درمان تا بهبودی کامل ادامه خواهد داشت.

بنی اسدی گفت: این شیر دارای تیپ بدنی لاغر اندام است و از لحاظ رتبه بدنی هیچ وقت متوسط و چاق نبوده که از دو ماه پیش تست انگلی این گونه مثبت اعلام شده و از همان زمان درمان ضد انگلی روی «ریشا» در حال انجام است.

باغ ‌وحش مشهد سال ۱۳۳۹ در محدوده خواجه ‌ربیع تاسیس و با ایجاد شرکت باغ ‌وحش وکیل ‌آباد در سال ۱۳۵۶ در ورودی پارک جنگلی وکیل ‌آباد مستقر شد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

این مکان به عنوان بزرگترین باغ ‌وحش ایران دارای بیشترین گونه‌های جانوری است که از آن جمله می‌توان به شیر، ببر، خرس، خوک، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه و جانواران دیگر اشاره کرد.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.