از وعده ها تا عملکردها در گفتگوی آغازین رئیس با کارکنان سازمان نظام دامپزشکی؛

سازمان نظام دامپزشکی تمام تلاش خود را برای ارتقای جایگاه دامپزشکی کشور خواهد کرد/در سال گذشته بیش از 70 هزار پروانه صادر شد

رئیس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا در گفتگوی ابتدای سال خود با کارکنان این سازمان گفت: «در سال گذشته سازمان نظام دامپزشکی درگیر فراز و نشیب‌های بسیاری بود، مشکلات و موفقیت‌های بسیار زیادی را در سال گذشته شاهد بودیم. خدا را شاکریم که بسیاری از مسائل و مشکلات با همت و مجاهدت‌هایی که همه عزیزان داشتید برطرف گردید».
کد خبر  11182
خبر مهم

وی ضمن یادآوری بحث انتخابات به عنوان مهم‌ترین اتفاق یکسال گذشته ضمن تاکید بر اهمیت سلامت برگزاری انتخابات گفت: «همان‌طور که تک تک شما همکاران گرامی از نزدیک شاهد بودید، هم از لحاظ نرم‌افزاری انتخابات و هم از لحاظ کنترل سلامت و مسائل جانبی، انتخابات بسیار خوب و باشکوهی برگزار گردید. از همین رو از تک تک پرسنل زحمت‌کش سازمان کمال تشکر را دارم».

رکورد صدور پروانه‌های فنی در سال گذشته شکست

 رئیس سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا با اشاره به شکسته شدن رکورد صدور پروانه‌ها در سال گذشته گفت: «در سال گذشته بیش از 70 هزار پروانه صادر شد که این مهم حاصل تلاش شما عزیزان است».

وی تصریح کرد: «صدور 70 هزار پروانه توسط کمتر از صد نفر نیرو در کشور یک رکورد است و بابت این موضوع از همکاری شما عزیزان تشکر می‌کنم. البته نباید از زحمات حوزه فناوری و اطلاعات در این خصوص گذشت. نرم‌افزار و سامانه‌هایی که راه‌اندازی شد بسیار حائز اهمیت بود. در واقع یکی از موفقیت‌های سازمان در سال گذشته سامانه سپاری سازمان بود. بسیاری از امور سازمان به سامانه‌ها واگذار شد که این موضوع دست ما را در خصوص کنترل بهتر کیفی کارهای سازمان باز می‌گذارد. در ادامه نیز در سال جدید بسیاری از موارد دیگر سازمان را سامانه‌ای خواهیم کرد و تمامی امور سازمان از جمله بیمه تکمیلی، امور مالی، مسائل آموزشی سازمان در سامانه جامع قرار خواهد گرفت. امید که این سامانه بتواند کاهش خطای کنترل سازمان را در پیش داشته باشد.» دکتر زارعی ضمن اشاره به شرایط صدور تمامی پروانه‌ها در دولت از اتصال سامانه سازمان نظام دامپزشکی به درگاه ملی ابراز خرسندی کرد و گفت: «همانطور که مستحضرید از یک ماه آینده هیچ‌گونه مجوز کاغذی در کشور مورد قبول نیست و تمامی مسائل باید از طریق درگاه ملی صورت بگیرد».

تراز مالی سازمان نظام دامپزشکی پس از سالها مثبت شد

وی ضمن یادآوری قول اولیه‌ای که در بدو ورود به سازمان داده بود گفت: «در روز اولی که خدمت شما همکاران عزیز رسیدم عهدی بستیم و گفتم با صداقت، درستی و پشتکار کنار هم سازمان را اداره خواهیم کرد. ویژه‌خواری نخواهیم داشت. سعی کردیم این شعار را همیشه مدنظر داشته باشیم. همین موضوع باعث شد به لطف الهی بعد از سالها تراز مالی سازمان در سال 1402 مثبت شود. یعنی سازمانی که در سال 1401 تراز منفی تحویل گرفتیم امسال تراز مالی مثبتی داشت. با همتی که همگی کردیم، با حذف ویژه‌خواری‌ها با جلوگیری از اسراف‌ها، با نظم مالی خصوصا نظم‌دهی مسائل مالی استانها بدون اینکه کوچکترین اجحافی به همکاران شود تراز سازمان را مثبت کردیم.» وی ادامه داد: «در خصوص معیشت پرسنل همه تلاش خود را کردیم. در مراحل مختلف در حد توان سازمان کمک‌های معیشتی را اعمال کردیم.»سازمان‌های مردم نهاد نماد مشارکت‌های مردمی هستند.

 دکتر زارعی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در ابتدای سال، گفت: «حضرت آقا در ابتدای سال شعار سال را جهش تولید با مشارکت مردمی ابلاغ فرمودند که این نگاه وظیفه سازمان نظام دامپزشکی را به شدت سنگین می‌کند.» وی افزود: «سازمان‌های مردم نهاد نماد مشارکت‌های مردمی هستند. از جمله سازمان نظام دامپزشکی که برزگ‌ترین سازمان مردم نهاد در حوزه دامپزشکی است. سازمان نظام دامپزشکی نقش بسیار زیادی در این حوزه خواهد داشت. خواهش بنده از همه همکاران گرامی این است که توجه بسیار ویژه‌ای به این شعار داشته باشند. اجرا کننده این فرمان در صف اول سازمان‌های مردم نهاد هستند. این سازمان‌ها هستند که در راستای فرمان مقام معظم رهبری باید مطالبه‌گری کنند. ما این مطالبه‌گری را آغاز کرده‌ایم و خدا را شاکریم که رویکرد بسیار مثبتی هم در وزارتخانه و هم در سایر ارگان‌ها داریم و همه سازمان نظام دامپزشکی را به عنوان سازمانی اثرگذار و توسعه محور می‌شناسند.» وی در توضیح بیشتر گفت: «سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا امروز به عنوان سازمانی با نقش توسعه تولید در کشور شناخته می‌شود. تمام اجازه تولید و عدم تولید در حوزه دامپروری و سفره مردم توسط سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران صادر می‌گردد. نقش بی‌بدیل و نقش توسعه محور سازمان نظام دامپزشکی در تولید و افزایش بهداشت عمومی بسیار مشهود است و به شدت انتظارها از سازمان بالا است. خواهش بنده این است هر چه در سال‌های گذشته تلاش کرده‌اید امسال تلاش خود را ارتقا دهید.» دکتر زارعی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به دوره جدید استان‌ها در کشور اشاره کرد و گفت: «در هفته آینده دو روز کارگاه تخصصی برای روسای جدید استان‌ها در نظر گرفته شده است که همه روسا با دستورالعمل‌ها، ضوابط و فضای جدید آشنا شوند.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

زین پس هیچ مجوزی خارج از سامانه صادر نخواهد شد

 رئیس سازمان نظام دامپزشکی در بخش دیگری از صحبت‌های خود به قانون فعلی کشور در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار از طریق درگاه ملی یاد کرد و در توضیح بیشتر گفت: «در قانون کشور آمده است که صدور تمامی پروانه‌ها باید از طریق درگاه ملی صورت بگیرد. به همین منظور لازم است که به تمامی استان‌ها ابلاغ گردد که هیچ‌گونه پروانه‌ای خارج از سامانه ساندا نبایستی صادر گردد. اگر صادر شود رئیس استان باید پاسخگو باشد. زین پس هیچ پروانه رسمی از سازمان نظام دامپزشکی غیر از سامانه ساندا بیرون داده نخواهد شد. هر پروانه‌ای غیر از این صادر شود تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد. ما پروانه‌ای را شناخته و جواب استعلام می‌دهیم که حتما از سامانه ساندا صادر شده باشد.» رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در پایان ضمن تشکر مجدد از تمامی پرسنل زحمت‌کش سازمان مرکزی، سال 1403 را سال تحول و تلاش مضاعف در حوزه ارتقای جایگاه دامپزشکی کشور دانست.

خبرهای مرتبط
تصاویر خبر
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.