در بازدید دکتر نوروزی به همراه نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از یکی از مراکز بارانداز گوشت عنوان شد:

به تازگی یک محموله ۶۰ تنی گوشت گرم گوسفندی وارداتی از مغولستان ضبط و معدوم شده است

دکتر مجتبی نوروزی در جریان بازدید از یکی از مراکز بارانداز گوشت در منطقه کهریزک تهران که با همراهی نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی انجام شد، با تاکید بر رویکرد سازمان دامپزشکی مبنی بر دسترسی آسان شهروندان به مواد پروتئینی بهداشتی با منشأ دامی اعلام کرد: مجموعه هایی از این دست مورد حمایت سازمان دامپزشکی هستند.
کد خبر  11552
titr

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، وی با بیان این که این مجموعه با ظرفیت سردخانه بیش از ۱۵ هزار تن و امکان بسته بندی گوشت قرمز و گوشت مرغ به صورت بهداشتی آماده تامین بازار تهران است افزود: تنوع و تعدد احداث چنین مراکزی در مناطق مختلف تهران، باعث کاهش دغدغه مردم برای تأمین گوشت قرمز و مرغ خواهد شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون روزانه ۲۰۰ تن گوشت قرمز وارداتی وارد این بارانداز می‌شود که بین شبکه‌های عرضه توزیع می‌شود اضافه کرد: این میزان گوشت وارداتی گرم و منجمد از کشورهای روسیه، مغولستان، آفریقای جنوبی و کنیا با قیمت‌های تنظیم بازاری در فروشگاه های زنجیره ای و غرف میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.
 
رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه همکاران این سازمان با حداکثر احساس مسئولیت بر فرایند واردات و توزیع گوشت قرمز وارداتی نظارت بهداشتی دارند گفت: به طور نمونه به تازگی یک محموله ۶۰ تنی گوشت گرم گوسفندی وارداتی از مغولستان به دلیل عدم رعایت دمای مناسب، توسط اداره کل دامپزشکی استان تهران ضبط و معدوم شده است و این نشان می‌دهد که سازمان در خصوص توزیع گوشت سالم و بهداشتی هیچ تعارفی ندارد.
 
وی به عنوان عضوی از قرارگاه امنیت غذایی جهادکشاورزی و پس از پایان بازدید دقیق از تمام امکانات و تجهیزات و ظرفیت موجود برای توسعه این سردخانه و بارانداز تامین و توزیع گوشت قرمز و مرغ جهت هرگونه حمایت از بخش خصوصی قول مساعدت ویژه داد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

لازم به ذکر است در این بازدید دکتر هادی تبرایی مدیرکل دفتر نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور و دکتر امین اسدی مشاور معاون وزیر و مدیر روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور نیز دکتر نوروزی را همراهی می‌کردند.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.