معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور هم به ماجرای تعطیلی کلینیک ها واکنش نشان داد؛

درخواست لغو مصوبه محدودکننده شورای شهر تهران جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور با ارسال نامه ای خطاب به رئیس شورای شهر تهران، خواستار لغو مصوبه 22 اسفند ماه 1402 شورای اسلامی شهر تهران که موجب محدودیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز مرتبط با حیوانات خانگی می‌شود، شد.
کد خبر  11531
titr

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر مجتبی نوروزی» معاون وزیر و رئیس این سازمان امروز با ارسال نامه ای خطاب به «مهندس مهدی چمران»، رئیس شورای شهر تهران، با استناد به قانون سازمان دامپزشکی کشور خواستار لغو مصوبه اخیر این شورا که موجب محدودیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز مرتبط با حیوانات خانگی می‌شود، شد.

وی در این نامه بیان کرد: صدور مجوز تاسیس مراکز درمانی و پیشگیری به سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران واگذار گردیده و این مراکز در چهارچوب سیاست‌ها و ضوابط ابلاغی این سازمان نسبت به مبارزه و پیشگیری و درمان بیماری‌های دامی منجمله حیوانات خانگی که مستقیما با جمعیت انسانی در ارتباط هستند اقدامات قابل توجهی را انجام می‌دهند.

معاون وزیر جهادکشاورزی افزود: ایجاد محدودیت برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی مراکز مرتبط با حیوانات خانگی از سوی شهرداری تهران، بی تردید بر نحوه وکیفیت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی این مراکز تاثیرگذار بوده و آثار زیان‌بار بهداشتی به دلیل خطر شیوع بیماری های قابل انتقال از جمعیت حیوانات خانگی از جمله بیماری‌های هاری، توکسوپلاسموز، سالمونلوز، لپتوسپیروز، کمپیلوباکتر و سایر بیماری‌های عفونی و انگلی به مردم و محیط شهری در پی خواهد داشت.

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه مراکز متعدد فروش غذا و ملزومات حیوانات خانگی با عنوان «پت شاپ» بدون هرگونه ضابطه مشخصی و صرفا با هدف کسب سود بیشتر در سطح شهر تهران فعالیت نموده و روز بروز بر تعداد این مراکز افزوده می‌شود افزود: با وجود این، شورای محترم شهر تهران در این خصوص مصوبه ای نداشته و صرفا محدودیت فعالیت مراکز بهداشتی درمانی را که تحت نظارت سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و در راستای برنامه های پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور فعالیت می نمایند، هدف قرار داده است.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

وی با استناد به اهمیت و حساسیت این موضوع، خواستار لغو مصوبه مذکور و اتخاذ تمهیدات لازم برای برگزاری نشست‌های کارشناسی و تخصصی با حضور دستگاه‌های ذیربط به ویژه سازمان دامپزشکی کشور، سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا و وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی شده است.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
آنچه شما گفته اید
 • همکار
  می گوید:
  درود بر دکتر نوروزی. لطفا تا انتها پیگیر باشید. همکاران بخش خصوصی تحت فشار زیادی هستند
 • دامپزشک
  می گوید:
  آقای دکتر صرفا به نامه اکتفا نکنید و به صورت عملیاتی پیگیر این ظلم آشکار باشید
 • کلینیسین
  می گوید:
  ممنون از شما آقای دکتر! اما نامه کافی نیست لازم است یک بار برای همیشه اقدام کنید و باب این بحث ها را جمع کنید
 • سعید
  می گوید:
  تشکر از دکتر نوروزی عزیز
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.