اختصاصی فاخته؛ بخش دوم قانون بودجه ۱۴۰۳ ابلاغ شد+ جداول و پیوست‌های مرتبط با سازمان دامپزشکی

سهم سازمان دامپزشکی در بودجه سال 1403 چقدر است؟

سرپرست ریاست جمهوری بخش دوم قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۳ را به همراه جداول آن به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.
کد خبر  11516
titr

به گزارش فاخته ، «محمد مخبر» بخش دوم قانون بودجه کل کشور سال ۱۴۰۳ شامل پیوست‌ها و جداول را ۱۲ خرداد امسال به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ کرد.

این قانون در جلسه علنی دوشنبه ۳۱ اردیبهشت امسال مجلس شورای اسلامی تصویب و ۷ خرداد سال جاری به ریاست جمهوری ارسال شد.

قانون بودجه کل کشور شامل ۳ پیوست است که بخش نخست این قانون و پیوست شماره یک آن شامل ماده واحده و منابع و مصارف بودجه در ۲۱ اسفند سال گذشته به تصویب مجلس رسید و شهید آیت الله رئیسی در ۲۷ اسفند سال قبل آن را برای اجرا ابلاغ کرد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

بر اساس آنچه انتشار یافته است؛ جمع اعتبارات هزینه ای سازمان دامپزشکی در این برنامه، 18.398.114 میلیون ریال و اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای نیز، 1.883.440 میلیون ریال و سرجمع اعتبارات در این دو بخش، 20.281.554 میلیون ریال ذکر شده است.

مطابق تبصره 5 این قانون، سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف شده است از محل اعتبارات موضوع بند (م) ماده 28 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) تا مبلغ 1000.000.000.000 ریال به سازمان دامپزشکی کشور بابت مهار بیماری های واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام و پایش باقی مانده های دارو، سموم و فلزات سنگین در فرآورده های خام دامی و به موسسات تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و انستیتو پاستور ایران بابت تولید و ارتقای کیفیت انواع واکسن های مورد نیاز انسان، دام و طیور 2.000.000.000.000 ریال جهت هزینه در موارد موضوع بند (م) ماده 28 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) اقدام نماید.

همچنین در زمینه نظارت بر واردات دام و فرآورده های خام دامی تحت عنوان ماده چهارده، 66.000 میلیون ریال اختصاص یافته است. در زمینه اختصاص بند ح ماده 6، 11.700، در زمینه نظارت بر صید و ذبح شرعی، 249.200، ماده چهارده، 2.475.000، واردات سموم و داروهای دامپزشکی، 477.000 میلیون ریال اختصاص یافته است.

در خصوص تعرفه های درآمدی نیز درآمد حاصل از اخذ عوارض واردات سموم و داروهای دامپزشکی و واکسن های طیور در دو بخش عوارض مشابه تولید داخل و عوارض غیرمشابه تولید داخل به ترتیب، دو و نیم درصد و یک درصد تعیین شده است. در ادامه این بخش، تعرفه درآمد حاصل از کشتار دام و طیور در زمینه دام سنگین 40000 ریال، دام سبک، 5000 ریال، و هر قطعه طیور 200 ریال تعیین شده است.

در زمینه قرنطینه های دامی نیز، 676.172 میلیون ریال، تعمیرات اساسی ماشین آلات، 96.582 میلیون ریال و تجهیز آزمایشگاه های منطقه ای و مرجع دامپزشکی، 1.110.686میلیون ریال اختصاص یافته است.

در زمینه اعتبارات محیط های آموزشی و تحقیقاتی دامپزشکی نیز، ارقام به شرح زیر است:

تجهیز دانشکده دامپزشکی رازی 96582 میلیون ریال،  احداث و تجهیز دانشکده دامپزشکی آمل، 225.281 میلیون ریال، 

 

 

خبرهای مرتبط
تصاویر خبر
برچسب ها
آنچه شما گفته اید
  • ناشناس
    می گوید:
    مقایسه بودجه سازمان با برخی دیگر از مجموعه های وزارت جهاد و وزارت بهداشت جالبه. وضع تاسف بار بودجه ای این سازمان جای تامل داره
  • دامپزشک
    می گوید:
    کاش بودجه ماده 14 رو افزایش می دادند تا یکی از منابع تسری رشد حداقلی می داشت
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.