مرکز ملی تشخیص، آزمایشگاه‌های مرجع سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد:

تولید صنعتی آنتی‌ ژن غیر فعال شده (H5N8) در کشور

رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های سازمان دامپزشکی کشور در خصوص مزایای این تولید صنعتی در داخل کشور گفت: این اقدام هم به دلیل صرفه جویی ارزی قابل توجه برای سازمان دامپزشکی کشور در خرید نمونه مشابه خارجی و هم به دلیل اثربخشی بهتر آنتی ژن تولید داخلی (به دلیل تطبیق بسیار بیشتر با سویه داخلی کشور) حائز اهمیت بسیار است.
کد خبر  11073
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر "عادل حقیقی" رئیس مرکز ملی تشخیص آزمایشگاه‌های این سازمان اعلام کرد: تولید آنتی ‌ژن غیر فعال شده (H5N8) در سطح صنعتی سه هزار ویال از آنتی ژن آنفلوانزا برای آزمون HIدر حجم 1ml  از بذر ویروس تهیه شده در داخل کشور (سال 1399 ) طراحی  و تولید شده است .
 
وی با بیان اینکه برنامه ریزی صورت گرفته با رویکرد تولید سه هزار ویال در سه مرحله هزارتایی افزود: درمرحله اول این طرح هزار ویال آنتی ژن (H5N8) با آرم سازمان دامپزشکی کشور(IVO)،  مرکز ملی تشخیص  (NRLASD)  و مشخصات محصول تولید شده جهت استفاده در فروردین ماه 1403تولید شده است. تمام سه هزار ویال طبق برنامه ریزی انجام شده تا پایان خرداد ماه 1403 تولید و در اختیار سازمان دامپزشکی کشور قرار خواهد گرفت تا در پایش های منظم گله های اجداد، مادر، گوشتی و تخمگذار کل کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.
 
دکتر حقیقی با بیان اینکه در دومین تجربه تولید این آنتی‌ژن، از تجربه دوره نخست در سال 1399 استفاده گردیده است افزود: آنتی ژن ها در تخم مرغ های SPF  تولید شده اند که علاوه بر تیتر بالا دارای کیفیت مشابه نمونه خارجی هستند، به این منظور پنل گذاری مخصوص خلوص آنتی ژن و همچنین بررسی غیر فعال شدن ویروس آنفلوانزا H5N8  موجود در آنتی ژن، طبق استاندارد های بین المللی انجام شده است. لذا با تلاش بسیار زیاد  یک محصول  سالم و ایمن تولید گردیده است.
  خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.