راه اندازی آزمایشگاه سطح 3 ایمنی زیستی BSL3 در کشور برای نخستین بار در کشور

آزمایشگاه سطح 3 ایمنی زیستی BSL3 با تلاش و پیگیری مدیران و متخصصان معاونت تشخیص و درمان و کارشناسان متخصص مرکز ملی تشخیص راه اندازی شد.
کد خبر  11029
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر "عادل حقیقی"، رئیس مرکز ملی تشخیص این سازمان در آستانه فرارسیدن سال 1403 خورشیدی، خبری خوش و غرورآفرین اعلام و خاطرنشان کرد: پیرو دستور دکتر نوروزی، معاون وزیر و رییس سازمان دامپزشکی کشور، برای نخستین بار در کشور آزمایشگاه سطح 3 ایمنی زیستی BSL3 راه اندازی شد.
 
 وی در خصوص تمایز این آزمایشگاه با آزمایشگاههای سطح یک و دو افزود: آزمایشگاه سطح 3 ایمنی زیستی BSL3 توان مطالعه و بررسی میکروارگانیزم‌های خاص را دارد و در نوع خود آزمایشگاهی منحصر به فرد جهت خدمت به حوزه‌های تخصصی آزمایشگاه مربوطه است.
 
 دکتر حقیقی با اعلام اینکه کارشناسان این مرکز همچنین روی نمونه کار کردند و اقدام تشخیصی لازم را انجام دادند اظهار امیدواری کرد: با آغاز فعالیت این آزمایشگاه در ادامه سایر فعالیت های تخصصی دیگر نیز در آینده انجام خواهد شد نقش تشخیصی سازمان دامپزشکی کشور بیش از پیش گسترش یابد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

 لازم به ذکر است تصاویر این آزمایشگاه به دلیل سطح بالای مسایل ایمنی و بهداشت محیط از مانیتورینگ بیرون از کانکس تصویربرداری شده است.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.