توسعه همکاری‌های دوجانبه ایران و ارمنستان در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی

همکاری‌های دوجانبه ایران و ارمنستان در زمینه بهداشت دام و دامپزشکی توسعه می‌یابد
کد خبر  10687
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در دیدار دکتر "مجتبی نوروزی" معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور با آقای آرسن آواکیان سفیر ارمنستان در تهران  که در محل سازمان دامپزشکی کشورمان تشکیل گردید؛ معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشورمان ضمن خوشامدگویی و استقبال از هیئت ارمنستانی بر همکاری‌های دوجانبه و به ویژه دامپزشکی دو کشور تاکید کرد و توضیحاتی در خصوص سیستم GIS و سیستم کنترل بیماری ها و ردیابی دام توضیحاتی ارائه کرد.
 
 در این جلسه مقرر گردید در خصوص همکاری های دو جانبه در زمینه واردات دام کشتاری جهت تامین گوشت کشور و جلوگیری از ورود بیمار یهای دامی فرامرزی ، صادرات شیر و فراورده های لبنی تسهیلاتی از طریق مراجع ذیصلاح دو کشور صورت پذیرد.
 
 سفیر ارمنستان در خصوص همکاری مشترک ایران و ارمنستان در زمینه شروع پروژه های مشترک در زمینه تولید واکسن های دامی و انتقال تجارب ایران در این زمینه توضیحاتی ارائه کرد.
 
در پایان رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار امیدواری کرد که همکاری‌های های دوکشور ایران و ارمنستان که جزو کشورهای حوزه اورآسیا هستند ، بیش از پیش ادامه پیدا کند.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید. 

نمایندگان هیئت دامپزشکی ارمنستان نیز ضمن تشکر از میزبانی گرم سازمان دامپزشکی ایران وجود ظرفیت‌های فراوان همکاری بین دامپزشکی دو کشور را نقطه قوتی برشمردند که مسئولان ارمنستان به آن وقوف کامل دارند.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.