بررسی زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های کشتارگاهی و نظارت بر روند کشتار دام در جنوب شرق؛

بازدید رئیس سازمان دامپزشکی کشور از ظرفیت‌های دامی و قرنطینه ای در سیستان و بلوچستان

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفری استانی از ظرفیت‌های دامی و قرنطینه ای در سیستان و بلوچستان بازدید کرد و در جریان وضعیت آنها قرار گرفت.
کد خبر  10205
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر "مجتبی نوروزی"، معاون وزیر جهادکشاورزی و رئیس این سازمان در سفر استانی به استان سیستان و بلوچستان، پس از حضور بر مزار مطهر شهید میرحسینی در گلزار مطهر شهدای جزینک حضور یافت و به مقام شامخ سردار شهید حاج قاسم میرحسینی همرزم سردار شهید سلیمانی قائم مقام لشکر ۴۱ ثارالله ادای احترام کرد.

 در ادامه این سفر، دکتر نوروزی به منظور بررسی زیر ساخت‌ها و ظرفیت‌های کشتارگاهی و نظارت بر روند کشتار دام، از کشتارگاه صنعتی دام خوشه طلایی شهرستان هامون بازدید کرد و موقعیت کشتارگاه صنعتی دام شهرستان هامون را با توجه به نزدیک بودن به مرزهای شرق کشور مثبت ارزیابی نمود؛ کشتارگاهی که با ظرفیت کشتار ۲۰۰ راس دام سنگین در هر شیفت کاری و اشتغال‌زایی مستقیم ۱۰۰ نفر جزو ۱۰ کشتارگاه صنعتی دام استان در شهرستان هامون است.

معاون وزیر جهادکشاورزی همچنین به منظور بررسی عملکرد قرنطینه در حوزه واردات دام با سفر به منطقه سیستان، از مرز میلک شهرستان هیرمند بازدید کرد تا در جریان جزییات روند فعالیت پايانه مرزی میلک که یکی از معبرهای رسمی صادرات و ترانزیت کالا به کشور افغانستان در جنوب شرق ایران است قرار بگیرد. معبری که مقام معظم رهبری نیز در خصوص آن فرموده اند "اگر ترانزیت کالا از چابهار به میلک فعال شود، جنوب شرق ایران متحول خواهد شد."

معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور در ادامه سفر به منطقه سیستان، در راستای بررسی مشکلات و معضلات واحد و مشكلات دامداران و دامپروری منطقه از مرکز اصلاح نژاد گاو سیستانی شهرستان زهک و دامداری‌های شهرستان هیرمند نیز بازدید کرد.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.  

 در این بازدیدها رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سیستان و بلوچستان به همراه مدیرکل دامپزشکی استان، سرپرست دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های‌ دامی سازمان دامپزشکی کشور و جمعی از مدیران دستگاه‌های اجرایی حضور داشتند.

 

خبرهای مرتبط
تصاویر خبر
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.