مجموعه

کردستان

برگزاری مراسم تکریم و معارفه سرپرست شبکه دامپزشکی سقز

خلاصه خبر: مراسم تکریم و معارفه سرپرست شبکه دامپزشکی سقز برگزار شد.
 |  اخبار روز

شناسایی پنج رأس گاو مبتلا به بیماری سل در مریوان

خلاصه خبر: پنج رأس گاو مبتلا به بیماری سل در مریوان شناسایی و حذف شد.
 |  اخبار روز

دامپزشکی مریوان ۱۶ تن مواد اولیه خوراک دام و طیور را معدوم کرد

خلاصه خبر: رئیس دامپزشکی مریوان گفت: بازرسان اداره کل دامپزشکی استان کردستان در هفته گذشته و طی سلسله بازدیدهای سرزده خود، توانستند مقدار ۱۶ تن مواد اولیه خوراک دام و طیور را بدلیل انقضای تاریخ مصرف از یک انبار متروکه در اطراف شهرستان مریوان کشف و ضبط نمایند.
 |  اخبار روز

پلمب یک مرکز درمانی دامپزشکی غیر مجاز در کرمان

خلاصه خبر: سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان از پلمب یک مرکز درمانی دامپزشکی غیرمجاز و فاقد پروانه فعالیت در کرمان خبر داد.
 |  کردستان
اولین انتصاب استانی توسط دکتر صالحی انجام شد:

ورمقانی رفت؛ زیباکردار آمد

خلاصه خبر: با حکم سرپرست سازمان دامپزشکی کشور، مدیریت اداره کل دامپزشکی استان کردستان تغییر کرد.
 |  کردستان

کشف سود سوزآور و معدوم سازی یک و نیم تن شیر خام آلوده به این ماده در یک مرکز جمع‌آوری شیر خام

خلاصه خبر: مسئول آزمایشگاه اداره‌ کل دامپزشکی کردستان از معدوم سازی یک و نیم تن شیر خام آلوده به سود سوزآور در یک مرکز جمع‌آوری شیر خام این استان پس از آزمایشات لازم و پس از اذعان و رضایت متصدی آن خبر داد.
 |  اخبار روز

کشف و ضبط 109 واحد انواع داروی انسانی در بازدید مشترک کارشناسان اداره‌کل دامپزشکی و علوم پزشکی کردستان از مراکز بخش خصوصی دامپزشکی

خلاصه خبر: گشت مشترک دامپزشکی و معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی با حضور رئیس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان و نماینده معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کردستان در روز سه‌شنبه مورخ: 17 مردادماه 1402 انجام شد.
 |  اخبار روز

۷۸ راس دام سلی در کردستان شناسایی و حذف شد

خلاصه خبر: در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام، اقدامات لازم توسط دامپزشکی کردستان در ارتباط با بیماری سل بر اساس پروتکل سازمان دامپزشکی کشور و در زمانبندی مشخص در سطح گاوداری‌ها و برای دام‌های روستایی انجام می شود.
 |  اخبار روز

کشف و ضبط 4281 واحد انواع داروی انسانی و داروی دامی فاقد مجوز، بی هویت و تاریخ منقضی در کردستان

خلاصه خبر: رییس اداره تشخیص و درمان دامپزشکی کردستان ضمن اعلام این خبر گفت: در ادامه طرح رصد و پایش دارو و اقلام استراتژیک، یک واحد تولیدی توسط اکیپی از بازرسان ستادی به سرپرستی رییس اداره تشخیص و درمان در روز سه‌شنبه سوم مردادماه 1402 مورد بازدید دقیق قرار گرفت.
 |  اخبار روز
با هوشیاری و تلاش ناظر بهداشتی دولتی و مسئول فنی بهداشتی مستقر در کشتارگاه صنعتی دام سنندج انجام شد؛

ضبط و معدوم سازی ۴ راس لاشه استحصالی از کشتار دام سنگین

خلاصه خبر: سرپرست شبکه دامپزشکی سنندج از هوشیاری و تلاش ناظر بهداشتی دولتی و مسئول فنی بهداشتی مستقر در کشتارگاه صنعتی دام سنندج در شناسایی، ضبط و معدوم سازی ۴ راس لاشه استحصالی از کشتار دام سنگین به وزن ۱۲۸۵ کیلوگرم خبر داد.
 |  اخبار روز

۱۴۰ میلیون تومان جریمه، جزای حمل مرغ زنده بدون مجوز دامپزشکی

خلاصه خبر: مسئول حقوقی اداره کل دامپزشکی کردستان از صدور رای محکومیت دو نفر که اقدام به حمل مرغ زنده فاقد مجوز بهداشتی قرنطینه‌ای حمل کرده بودند، خبر داد.
 |  اخبار روز

بروزرسانی دستور العمل سازمان دامپزشکی در شناسایی دام راکتور سل و بروسلوز

خلاصه خبر: معاون سلامت دامپزشکی کردستان در گفتگویی با خبرنگاران از برگزاری کارگاه‌های آموزشی در مورد بیماری‌های مشترک انسان و دام به مدت پنج روز خبر داد.
 |  اخبار روز

کشف وضبط 25000 کیلوگرم مواد اولیه فاقد مجوز و بی هویت در بازدید سرزده کارشناسان اداره کل دامپزشکی کردستان

خلاصه خبر: 25000 کیلوگرم مواد اولیه فاقد مجوز و بی هویت در بازدید سرزده کارشناسان اداره کل دامپزشکی کردستان کشف و ضبط شد.
 |  خبرهای استان ها

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.