ورود رئیس جمهور به ماجرای ذرت ها در همدان؛ دفتر سخنگوی دولت اطلاعیه صادر کرد

رئیس جمهور در واکنش به گزارش وزیر جهاد کشاورزی پیرامون عدم صحت آلودگی ذرت‌های همدان بر ضرورت شفاف‌سازی دقیق، جامع و به‌هنگام نسبت به شائبه‌آفرینی‌ها تاکید و تصریح کرد: استانداران وظیفه دارند به مسائل و مشکلات همه بخش‌های اجرایی مستقر در استان نظارت و اشراف داشته باشند.
کد خبر  9769
خبر مهم

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا، در جلسه هیئت دولت که به ریاست آیت الله رئیسی برگزار شد، محمدعلی نیکبخت وزیر جهادکشاورزی با اشاره به شائبه‌های مطرح شده در روزهای اخیر درباره مشاهده آلودگی در انبارهای نگهداری نهاده‌های دامی، گفت: نهاده‌های دامی و از جمله ذرت علاوه بر اینکه قبل از خرید از مبداء خارجی مورد آزمایش قرار می‌گیرند، در داخل کشور نیز قبل از ترخیص از گمرک مجددا به لحاظ اطمینان از فقدان آلودگی و فساد، آزمایش می‌شوند.

وزیر جهادکشاورزی در مورد سیلوهای همدان نیز گفت: به‌دنبال مسائل مطرح شده در این‌باره، این محموله سه بار از سوی اداره دامپزشکی مورد آزمایش قرار گرفت و علاوه بر آن، یک نمونه هم توسط دادگستری استان برای آزمایشگاه به مرجع استاندارد استان اصفهان ارسال شد که نتیجه همه آزمایش‌ها حاکی از فقدان آلودگی بود و فقط در یکی از سیلوها وجود قارچ بیش از حد مجاز مشاهده شد که محصول آن سیلو نیز با انجام فرآیندهای لازم قابل استفاده در تهیه خوراک دام خواهد بود.

اطلاعیه دفتر سخنگوی دولت در پی تحریف مواضع از سوی یکی از خبرگزاری‌ها
در اطلاعیه سخنگوی دفتر دولت که چهارشنبه شب و در پی انتشار خبری در خبرگزاری میزان مبنی بر «تکذیب اظهارات وزیر جهاد کشاورزی از سوی سخنگوی دولت»، انتشار یافته، آمده است:‌ سخنگوی دولت در پی پرسش خبرنگاران در حاشیه جلسه هیأت دولت در خصوص وضعیت انبارهای ذرت در همدان، ضمن تأیید اظهارات وزیر محترم جهاد کشاورزی در جلسه هیأت وزیران، تأکید کرد «کلیه نهاده‌های وارداتی در بدو ورود به کشور از سوی سازمان‌های دامپزشکی و استاندارد ارزیابی‌های لازم بهداشتی را طی می‌کنند و وقتی در انبارها ذخیره می‌شود نیز به صورت متناوب آزمایش‌های لازم در خصوص آن‌ها انجام می‌شود و با توجه به حجم بسیار بالای نهاده‌های دامی، چنانچه آفتی در نهاده‌ها مشاهده شود در یک روال عادی و طبیعی، سازمان‌های کارشناسی و تخصصی تمهیدات بهداشتی و سم زدایی را انجام خواهند داد و نباید در فضای رسانه‌ای ذهن مردم عزیز را مشوش کرد».

در این اطلاعیه تصریح شده است:‌ لازم به ذکر است این اظهارنظر سخنگوی دولت با استناد به گزارش وزیر محترم جهاد کشاورزی صورت گرفت و ادعای تکذیب اظهارات وزیر از این جهت بسیار محل تعجب است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دفتر سخنگوی دولت در این اطلاعیه افزود: از رسانه‌های رسمی انتظار می‌رود ضمن رعایت اخلاق حرفه‌ای مانع از تحریف اظهارات مقامات رسمی کشور شوند و نسبت به اصلاح مطلب نادرست منتشره با توجه به ویدیوی مصاحبه سخنگوی دولت اقدام نمایند.

 

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.