کشف و ضبط بیش از 10 هزار عدد دارو، واکسن و مکمل‌های دامی در قالب 111 قلم در شهرستان چاراویماق

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق از کشف و ضبط 10 هزار قلم دارو، واکسن و مکمل‌های دامی تاریخ منقضی و غیر قابل مصرف دامی در شهرستان خبر داد.
کد خبر  11543
daily

به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی آذربایجان شرقی، سعید بابازاده رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق در این راستا افزود: طی بازدید و بررسی اکیپ دارو و درمان اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق از یکی از داروخانه‌های دامپزشکی شهرستان با توجه به اینکه اقلام مورد نظر تاریخ منقضی و خارج از چرخه قانونی توزیع دارو ( قاچاق ) بودند کشف و ضبط گردید. و پرونده‌ به مرجع قضائی شهرستان ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه طبق اعلام کارشناسان، این داروها غیر قابل مصرف تشخیص داده شدند، افزود: مصرف داروهای غیر مجاز و تاریخ منقضی تاثیری در بهبود دام بیمار ندارد بلکه خسارت‌های جبران‌ناپذیری نیز برای دامداران در پی خواهد داشت.

بابازاده از دامداران خواست: که پیش از خرید و استفاده از هر دارویی به تاریخ انقضا آن توجه کنند، زیرا داروهای تاریخ منقضی اثر‌بخشی ندارد و برخی مواقع با تغییر در ترکیبات شیمیایی دارو و ساختار آنها عوارض جبران‌ناپذیری ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: دامداران و مالکان مراکز پرورش دام، داروها و اقلام مورد نیاز دامپزشکی و فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز را از مراکز مجاز که تحت نظارت دامپزشکی است تهیه کنند.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چاراویماق گفت: تشدید نظارت‌ها در زمینه‌ی کنترل دارو و فرآورده‌های بیولوژیک و همچنین شاغلان و فعالان دارو و درمان دامپزشکی از سوی کارشناسان این اداره بصورت مداوم در دستور کارقرا دارد.

وی خاطر نشان کرد: این شهرستان در زمان حاضر یکی از قطب‌های مهم کشاورزی و دامداری در آذربایجان‌شرقی است و بیشتر اهالی در شغل کشاورزی و دامداری مشغول فعالیت هستند.

خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

دیدگاه خود را در خصوص این گزارش، از قسمت نظرات، به اشتراک بگذارید.

وی در پایان اشاره نمود: اهالی شهرستان هر گونه تخلف در حیطه‌ی ‌دامپزشکی را به سامانه 1512 و یا شماره تلفن 52721277 دامپزشکی گزارش دهند.

خبرهای مرتبط
برچسب ها
نظرات
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر
ورودی نامعتبر

این پایگاه خبری بر اساس مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مشغول فعالیت است. این پایگاه خبری تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران بوده و هر گونه برداشت از مطالب آن تنها با ذکر منبع مجاز می باشد.

تمامی حقوق برای پایگاه خبری تحلیلی فاخته محفوظ است.