• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-26 Time هجوم سگ‌های ولگرد به محلات گناوه؛ خطری که امنیت و سلامت شهروندان را تهدید می‌کند
 
یکی از معضلاتی که در حوزه بهداشت محیط همواره سلامت شهروندان گناوه ای را به خطر انداخته و باعث ایجاد حادثه و بیماری برای ساکین این شهر شده هجوم سگ های ولگرد و سرگردان به نقاط مختلف شهر گناوه است. ...

به گزارش فاخته به نقل از ایلنا، در روزهای اخیر تصایر و کلیپ های متعددی در سطح فضای مجازی در بین شهروندان گناوه‌ای پخش و همگی حکایت از هجوم گسترده سگ‌های سرگردان و گرسنه به نقاط مختلف این شهرستان دارد که این موضوع باعث گلایه‌های متعدد شهروندان شده است.

شهرداری ها و دهیاری ها در هر شهر و روستا بر اساس قانون متولی رفع این معضل بوده اما در طی سالهای گذشته تاکنون هیچ اقدام موثری که بتواند این مشکل را ریشه کن کند از مسئولان شهری صورت نگرفته است.

بر اساس دستورالعمل جمع آوری و کنترل سگ های سرگردان مصوب سال ١٣٨٧ مربوط به سازمان دهیاری و شهرداری های کشور، شهرداری ها و دهیاری های می بایست با انتخاب پیمانکار متخصص و با استفاده از روش مختلف در مرحله اول اقدام به زنده گیری این حیوان و سپس نسبت به شناسایی سگ های بیمار با نظارت سازمان دامپزشکی و پزشکان متخصص اقدام به اتلاف و دفن آنها با شرایط و استانداردهای منطبق با دستورالعمل‌ها و با نظارت ادارات محیط زیست، بهداشت و دامپزشکی در راستای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر دار اقدام کنند و مابقی نیز پس از جمع آوری و نگهداری در کمپ های مخصوص زیر نظر دامپزشکان مجرب می بایست نسبت به عقیم سازی آنها اقدام و سپس مابقی اقدامات مورد نیاز صورت پذیرد.

در خصوص این معضل بنابر گفته مسئولان شهرداری گناوه در گذشته با پیمانکاران متعددی جهت جمع آوری این حیوان در سطح شهر رایزنی شده اما هر بار بنا به دلایل نامعلومی این کار اجرایی نشده است. همچنین بر اساس گفته یکی از کارشناسان حوزه محیط زیست شهرستان در همین زمینه طی ماه‌های گذشته شهرداری تا مرحله توافق با پیمانکار نیز پیش رفت اما ظاهراً به دلیل شرایط مالی این امکان میسر نشد.

کلام آخر اینکه با توجه به وضعیت فعلی این معضل و بویژه با توجه به فرارسیدن فصل نوروز که سیل عظیمی از گردشگران برای گشت و گذار و خرید به این شهر سفر می کنند و مهمتر از آن خطری که سلامت جسمی و روحی شهروندان را تهدید می‌کند، جمع آوری سگ های ولگرد بخصوص در سطح بندر گناوه امری بسیار ضروری و اجتناب ناپذیر است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹
 
10 - شعبان - 1441
 
2020 - Apr - 03