• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-04-07 09:26 Time ۴۳۸ مورد تخلف زیست محیطی در حیات وحش قزوین اتفاق افتاده است
 
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست قزوین گفت: ۴۳۸ مورد تخلف زیست محیطی طی سه ماه نخست امسال در حوزه حیات وحش استان اتفاق افتاده که بخش اعظم آن مربوط به شکار حیوانات بوده است.

به گزارش فاخته، مهدی طاهری روز جمعه در گفت و گو با ایرنا تصریح کرد: از بین تخلف‌های صورت گرفته ۴۱۲ مورد در حوزه گونه‌های جانوری و حیوانات و ۲۶ مورد هم در بخش محیط زیست و گیاهان صورت گرفته که این آمار بیانگر آن است که حیات وحش قزوین نیازمند به راهکارهای مراقبتی بیشتر می‌باشد.

وی با اشاره به تخلف‌های صورت گرفته در حوزه جانوری، تصریح کرد: طی این مدت شکار غیرمجاز ۳۵۶ انواع پرنده، ۱۹ پستاندار، ۱۶ مورد زنده‌گیری حیوانات پروازی، ۱۴ مورد شروع به شکار و هفت مورد نگهداری و خرید و فروش حیات وحش زنده و غیر زنده شناسایی شده است.

طاهری در خصوص تخلفات زیست محیطی و گیاهی نیز اظهار داشت: هفت مورد تخلف دامنه‌های محیط زیستی و ۱۹ مورد تعلیف غیرمجاز (چرای غیرقانونی) از عمده تخلفاتی بوده که طی مدت یاد شده تحت پیگیرد قانونی قرار گرفته است.

به گفته فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان قزوین، در سه ماه نخست سال جاری ۶۰ فقره پرونده تخلف زیست محیطی تشکیل که پنج مورد آن مختومه و ۵۵ پرونده دیگر در جریان قضایی قرار دارد.

این مسوول محیط زیست به دستگیری ۷۲ متخلف زیست محیطی در سه ماهه ابتدای سال جاری اشاره و یادآور شد: ۱۷ قبضه سلاح گرم و ۴۵ مورد ادوات تخلف محیط زیستی از افراد دستگیر شده کشف و ضبط و به مراجع مربوطه تحویل داده شد.

استان قزوین دارای سه منطقه حفاظت شده در بخش رودبار الموت، طارم سفلی و باشگل تاکستان است.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13