1
2
3
900 هزارتومان! مجازات فرد بدون صلاحیت برای دخالت غیر مجاز در امور درمان دام در کردستان+پی نوشت فاخته
 
مسئول واحد حقوقی دامپزشکی کردستان در مورخه 13 دی 1400 از محکومیت فردی که بدون صلاحیت و تخصص، اقدام به درمان دام و احشام روستائیان نموده بود به جزای نقدی خبر داد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-13 17:22

 به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، آرش معزی مسئول امور حقوقی این اداره کل اظهار کرد: در راستای طرح رصد و پایش دارو و واکسن، بازرسان دامپزشکی، در بازدیدهای سرزده از درمانگاه های دامپزشکی، داروخانه های دامپزشکی، مراکز پخش دارویی و  مراکز مایه کوبی، در یکی از شهرستان های استان، فردی که بدون اخذ پروانه از مراجع ذیصلاح اقدام به درمان دام و تجویز داروهای دامپزشکی می نمود را شناسایی کرده و پس از بررسی های اولیه، با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی افزود مقام قضایی به علت دخالت آشکار در امور تخصصی درمانی دامپزشکی، فرد متخلف را به پرداخت مبلغ 9 میلیون ریال جزای نقدی جایگزین از 2 ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

فاخته- اقدام دامپزشکی استان کردستان در پیگیری و محکوم نمودن این فرد خاطی جای تقدیر دارد اما اینکه جریمه در نظر گرفته شده برای این جرم، فقط «900 هزارتومان» تعیین شده جای سئوال دارد!!! جریمه ای که می تواند متخلف را برای انجام دادن مجدد این تخلف و کسب سود بیشتر وسوسه کند.

شاید بررسی دقیق ویزیت و درمان های این متخلف و خساراتی که در اثر تجویزهای نابجای وی به دامداران زیان دیده وارد شده بتواند نشان دهد چه حجمی از خسران و زیان به افراد و تولیدکنندگان خرد استان وارد شده و البته نکته ای که اینجا مغفول مانده، شان و جایگاه دامپزشکان درمانگر استان است که این فرد به دروغ و با جعل عنوان «دکتر دامپزشک»، با سوء استفاده از این عنوان، هر نوع اقدامی را انجام داده که به نظر می رسد اینجا لزوم ورود نظام دامپزشکی استان برای دفاع از شان و جایگاه دامپزشکان استان، بسیار ضروری است. البته، ناگفته نماند سالهاست مدیران کل دامپزشکی استان ها در جلسات با قوه قضاییه و نمایندگان مجلس از بازدارنده نبودن قوانین اظهار نارضایتی کرده اند اما متاسفانه تا کنون، اقدامی درخور و اجرایی برای رفع این نقص دیده نشده است. و آخر اینکه؛ اگر این اتفاق و مشابه این در دنیای پزشکی رخ می داد چه جریمه ای برای فرد متخلف در نظر گرفته می شد؟

مطالب مرتبط

دیدگاه (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

فاخته جان همین که توانستند طرف را محکوم کنند خیلی مهمه
چون این پرونده ها غالبا تبریه می شود

This comment was minimized by the moderator on the site

نظام دامپزشکی .....اوضاع اسفناکی به دلیل سوء مدیریت ها دارد

آخرین بار در تاریخ حدود 1 هفته قبل توسط فاخته نیوز ویرایش شد فاخته نیوز
هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری