1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
رییس سازمان دامپزشکی در مشهد اعلام داشت:
Time 1400-03-19 15:48 Time استنکاف سازمان نظام دامپزشکی از اجرای دستورالعمل صدور پروانه تاسیس و فعالیت داروخانه ها غیرقابل قبول است/ چیزی بنام انحصار و امتیازدهی برای گروهی خاص وجود ندارد
رییس سازمان دامپزشکی در مشهد و جلسه شورای عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی اعلام داشت که استنکاف سازمان نظام دامپزشکی از اجرای دستورالعمل صدور پروانه تاسیس و فعالیت داروخانه ها غیرقابل قبول است.

 به گزارش فاخته به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، رییس سازمان دامپزشکی کشور در جریان حضور وزیر کشاورزی عراق در مشهد به جمع کارکنان اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی رفت و ضمن پاسخ به پرسشهای آنها در خصوص جدیدترین رویدادهای دامپزشکی و برنامه‌های مهم پیش رو در سازمان به پرسشهای آنها پاسخ داد.

دکتر «علی‌صفر ماکنعلی» رئیس این سازمان که امروز چهارشنبه به همراه وزیر جهادکشاورزی برای دیدار با وزیر کشاورزی عراق در مشهد حاضر شده بود، به اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی رفته و به پرسش‌های آنان پاسخ داد.

 وی در تشریح اقدامات تیم خود طی حضور در سازمان دامپزشکی کشور به ویژه پس از دوران تصدی معاونت بهداشتی و پیشگیری و نیز ریاست کنونی سازمان گفت: در مجموعه تکالیف قانونی سازمان و شرح وظایف آن که از آبان ۹۸ تا ۲۷ اردیبهشت ۹۹، بیش از 191 کار حرفه ای  در مجموعه دامپزشکی کشور انجام شد که از جمله آنها طراحی برنامه ها با سخت‌ترین موانع و چالش ها بود که برنامه کنترل و پیشگیری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان یکی از مصادیق بارز این موارد است.

 ماکنعلی اظهار کرد: برنامه دیگری که طراحی کردیم برنامه ملی کاهش سالمونلا در طیور پرورشی  بود که این برنامه هم طراحی و ابلاغ شد و جالب اینکه برای نخستین بار نقشه بیماری هم در کشور مشخص شد.

از مهترین نتایج فعالیت های تخصصی انجام گرفته در سازمان دامپزشکی کشور خروج از میادین تصدی گری و پاسخ گویی و ورود به مسیر و عرصه سیاست گذاری و نظارت بوده است.

وی در بخشی از سخنان خود یادآور شد یکی از مهم ترین دغدغه تیم ما در سازمان دامپزشکی کشور، بحث معیشت همکاران بوده و هست و لذا  با تغییر مسیر سازمان از میدان تصدی‌گری و حرکت به سمت سیاستگذاری  نظارت، ضمن کاهش هزینه های تولید  بسیاری از هزینه‌های غیر ضروری را کاهش دادیم بنحوی که با اجرای هدفمند کردن برنامه های کنترلی از جمله اجرای برنامه واکسیناسیبون به روش آماده باشد و برمبنای سطح مخاطره  در سال ۹۹ بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان در زمینه هزینه کنترل واکسن تب برفکی صرفه جویی کردیم موازی با چنین راهبردهایی توانستیم با مجلس محترم شورای اسلامی و سازمان محترم برنامه و بودجه رایزنی منطقی در خصوص برقراری کامل  تسرّی فوق‌العاده خاص کارمندان سازمان‌ داشته باشیم و توانستیم قانون پرداخت کامل تسری فوق العاده خاص برای کارکنان را به قانونی نهایی کنیم که به زودی اثرات این کار مهم در زندگی همکاران دیده خواهد شد.

رییس سازمان دامپزشکی کشور عنوان داشت: زمانی که به ریاست سازمان منصوب شدم، مقاله ای با عنوان «مسئولیت‌ها و تکالیف سازمان دامپزشکی کشور نزد مراجع بین المللی» منتشر کردم و در آن به گستره وظایف دامپزشکی در ابعاد ملی و بین المللی اشاره کردم.

ماکنعلی خاطرنشان ساخت سازمان دامپزشکی کشور مرجع ملی برای تنظیم مقررات بهداشتی و مرجع ملی و مسئول بهداشت دام می باشد و بر اساس مقررات بین المللی سازمان دامپزشکی کشور مرجع ذیصلاح برای بهداشت دام و سلامت مواد غذایی با منشاء دام می باشد و هیچ مجموعه ای دیگر صلاحیت سیلستگذاری و تنطیم مقررات بهداشتی را بر اساس مقررات بین المللی ندارد، به زبان ساده تر سازمان دامپزشکی سیاستگذار و ناظر در حوزه کنترل بیماری های دامی و تضمین سلامت مواد غذایی می باشد و دیگران مکلف به رعایت سیاست هاو مقررات سازمان دامپزشکی کشور می باشند، البته بر اساس تکالیف قانونی و قوانین ملی، ما در سازمان دامپزشکی کشور هر گونه، رفتار، دستورالعمل و بخشنامه ای که باعث ایجاد انحصار و امتیاز ویژه برای افراد یا گروه های خاص بشود را بر نمی تابیم، سیاست ها و ضوابط بایستی شفاف منتشر و همه مکلف به رعایت آنها می باشند و پر واضح است سازمان دامپزشکی کشور دالان های تاریک و پیچ های اداری در مسیرهایی چون صدور مجوز را ار سر راه مطالبه بحق متقاضیان بر خواهد داست و اجازه نمی دهیم متقاضیان حرف دامپزشکی را سرگردان کنند.

وی افزود: در حوزه دارو و درمان  بر اساس مصادیق، منابع بین المللی و ضروریت های کشور با در قالب تیم های تخصصی دستورالعمل های جدید تنظیم و ابلاغ شده  و یکی از نیازهای ما دستورالعمل جامع ثبت  بود که در اولین روز سال صفحه ابلاغ شد و چیزی بنام انحصار و امتیاز ویژه برای گروهی خاص وجود ندارد و همه چیز شفاف در سامانه ثبت خواهد شد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

ماکنعلی گفت: در سال 1395،  ریاست محترم وقت سازمان دامپزشکی کشور مکاتبه ایی با موضوع تقاضا تعلیق و یا اصلاح دستورالعمل نیروی انسانی متخصص را به وزیر محترم وقت جهاد کشاورزی انجام داده بود و اعلام کرده بود که این دستورالعمل بدون اطلاع و بدون تایید سازمان دامپرشکی کشور تهیه و ابلاغ شده است اما کسی توجهی به مکاتبه رئیس محترم وقت سازمان دامپزشکی کشور نکرد، ما با پیگیری های جدی و تخصصی دستورالعمل نیروی انسانی متخصص را اصلاح و توسط وزیر محترم در اسفند سال 1399 ابلاغ شد و البته نظام دامپزشکی با سرعت قبل از ما آن را به استان ها ابلاغ کرد ، بر اساس ابلاغیه جناب آقای وزیر دستورالعمل سیاستها و مقررات صدور مجوز تاسیس و فعالیت را تهیه و برای نظرخواهی برای نظام دامپزشکی فرستادیم چند هفته گذشت و پاسخی و نظری ندادند و نهایتا ابلاغ شد در این دستورالعمل موانع و امتیازهای ویژه برای گروه هایی خاص از بین رفته و لازم الاجرا است و هیچ کس و هیچ گروهی نمی تواند مانع از اجرای آن باشد، نظام دامپزشکی بدون قید و شرط مجری سیاست ها و مقررات سازمان دامپزشکی کشور می باشد و جایگاه سیاستگذاری و تفسیر قانون هم ندارد  در  ویرایش سوم تاسیس و فعالیت داروخانه‌ها منافع گروهی ممکن است کاهش پیدا بکند

رییس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: در خصوص نامه تعجب برانگیز  معاونت حقوقی وزارتخانه نیز وزیر محترم جهادکشاورزی کتبا ابلاغ نمودند که دستورالعمل با رعایت مواین و مبانی قانونی تهیه و ابلاغ گردیده و لازم الاجرا می باشد .

رییس سازمان دامپزشکی کشور افزود: دامپزشکی حاکمیتی دارای دو عنوان مشخص است، یکی مرجع ملی تنظیم تنظیم مقررات و دیگری مرجع ملی بهداشت دام لذا بر این اساس، جایگاه خودمان را نباید تنزل دهیم . نکته بسیار مهم برای ما در سازمان دامپزشکی کشور این است که در برخورد با ارباب رجوع و موضوعات همواره بایستی بر روی پیدا کزدن راه حل تمرکز کنیم و صرفا بدنبال پیداکردن و رسیدن به مشکلات نباشیم

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

درود بر دکتر ماکنعلی.به نظر بنده باید به جوانان فرصت کار و اشتعال داده شود نه به ی عده ی خاص.باید به همه هر مجوزی که میخوان رو بدن.اگر کسی نمیتونه رقابت کنه این مشکل اون شخصه نه سیستم.

This comment was minimized by the moderator on the site

آقای ماکنعلی بجای تهدید بهتره ادله حقوقی خودشون رو بیان‌کنن. دوره تهدید و زورگویی گذشته. شماهم قانون گذار نیستید. قانون از مجرای مجلس و قوه قضاییه میگذره آقای رییس سازمان. نه سخنرانی. در دادگاه ثابت کنید ادعاهاتون رو

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
 
2021 - Aug - 02