1
2
3
رییس سازمان دامپزشکی کشور:
تمرکزگرایی در دامپزشکی کشور رفع می‌شود
 
معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان دامپزشکی گفت: تمرکزگرایی یکی از مهمترین چالش‌های این سازمان است که طی ماه‌های اخیر تلاش شده است این مشکل رفع شود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-20 00:00

به گزارش فاخته، دکتر علیرضا رفیعی پور عصر یکشنبه در جمع مدیران و فعالان جهاد کشاورزی و دامپزشکی آذربایجان شرقی، با بیان اینکه تمرکزگرایی موجب ضرر و زیان عدیده به مجموعه دامپزشکی کشور شده بود، افزود: ما این موضوع را جدی گرفته و اقدام به تفویض اختیار بخشی از ماموریت های مرکز به استان ها کردیم که از این بابت نتایح بسیار درخشان و خوبی گرفته ایم.

وی اظهار داشت: سازمان دامپزشکی کشور تنها به عنوان ناظر بر مراکز استان ها عمل می کند و بسیاری از کارها در خود استان ها انجام می گیرد که بر اثر همین اقدامات خدمات دهی به متقاضیان سرعت گرفته است، چون دیگکر نیازی به مراجعه مردم برای تعدادی از  مجوزها به تهران نیست.

رفیعی پور همکاری بین بخشی را از رویکردهای مهم دامپزشکی کشور بیان و اضافه کرد: در این راستا رابطه این سازمان با وزارت جهاد کشاوری برخلاف سال های گذشته بهتر و منسجم تر شده است که نمونه این تعامل و همکاری را در زمینه های مختلف از جمله موضوع  آنفلوآنرای پرندگان، از بین رفتن  پرندگان در میانکاله و همچنین زلزله و سیل های اخیر در کشور به عینه مشاهده کردیم.

وی، اصلاح، ارتقا و حذف دستورالعمل های دست و پاگیر را از دیگر رویکردهای دامپزشکی کشور برشمرد و ادامه داد: باید توجه داشت که این دستورالعمل ها دست نوشته های انسانی است و شرایط زمانی و مکانی ایجاب می کند با مرور زمان تغییر یافته و به روز رسانی شوند، اینکه تعدادی از قوانین و مقررات مربوط به ۲۰ سال قبل را امروز اجرایی کنیم محلی از اعراب ندارد و باید تصحیح و اصلاح شوند.

رفیعی پور اضافه کرد: با توجه به توسعه روزافزون بخش کشاورزی حتی امروز قوانین و دستورالعمل های ۵ سال قبل نیز نیاز به تغییر و به روز رسانی دارند که در این بخش نیز دامپزشکی با حساسیت ویژه ای ورود پیدا کرده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه تراکم صنایع مربوط به کشاورزی از جمله چالش های مهم این بخش است، بر رعایت آمایش سرزمینی در ایجاد و راه اندازی واحدهای تولیدی و صنعتی مربوطه در اقصی نقاط کشور و استان های مختلف تاکید کرد.

رفیعی پور با اشاره به خدمات سوبسیددار دامپزشکی کشور به بهره وران، گفت: این سازمان سالانه در تامین و توزیع نهاده ها، خوراک دام، مکمل های مختلف به تولیدکنندگان وارد عمل می شود اما متاسفانه با تمام این خدمات همچنان نارضایتی ها وجود دارد.

وی، موازی کار و تضارب در بین تشکل های مردمی در بخش کشاورزی را از جمله عوامل نارضایتی تولیدکنندگان بیان کرد و ادامه داد: متاسفانه برخی سهم خواهی ها در این تشکل ها وجود دارد که با تمام تلاش های وزارت جهاد کشاورزی موجب نارضایتی ها می شود، این در حالی است که این وزارت ۹۵ درصد مطالبات ذی نفعان را اجابت می کند.

رفیعی پور برگزاری جلسات مستمر با تشکل های مردمی و تعاونی های فعال در حوزه کشاورزی را مورد اشاره قرار داد و افزود: وزارتخانه در این حوزه با جدیت وارد شده است و جلسات هفتگی و ماهانه به صورت مرتب برگزار می شود که همین نشست ها باید در استان ها نیز برپا شود.

به گفته وی تولیدات آبزیان در طی ۴۰ سال پس از انقلاب اسلامی ۴۰ برابر شده است که این نشان دهنده عزم جدی مسئولان بخش کشاورزی برای توسعه این بخش است.

رفیعی پور مجموعه تولیدات دامی کشور در بخش گوشت قرمز، گوشت سفید، آبزیان، تخم مرغ و عسل را بیش از ۱۵ میلیون تن اعلام کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری