1
2
3
رییس سازمان دامپزشکی کشور:
اقدام سازمان در میانکاله تحسین مجامع بین المللی را در پی داشت
 
رییس سازمان دامپزشکی کشور که به عنوان نماینده وزیر جهادکشاورزی در افتتاحیه های استانهای منطقه در جمع روسای شبکه های دامپزشکی استان خراسان رضوی حضور یافته بود در شهرستان گناباد اظهار کرد: اقدام سازمان در میانکاله تحسین مجامع بین المللی را در پی داشت.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-17 00:00

به گزارش فاخته، دکتر علیرضا رفیعی پور در ششمین روز از دهه فجر با حضور در این جلسه افزود: نگاه مدیریتی و تحلیل گر به مسائل داشته باشید و صرفا به سوال کردن و طرح مشکل اکتفا نکنید بلکه راه حل ارائه داده و مسایل را تحلیل کنید.
وی گفت: طی دو سال گذشته اقدامات بزرگی در سطح سازمان دامپزشکی در ابعاد ملی و بین المللی رخ داده است به عنوان نمونه، هفته گذشته در خصوص میانکاله از طریق ویدئو کنفرانس با مسولین سازمان جهانی بهداشت دام و کشورهای دارای تالاب مساله را در میان گذاشتیم که اقدامات انجام شده توسط سازمان دامپزشکی کشور تحسین آن سازمان و دیگر کشورها را در پی داشت.
رفیعی پور افزود: میانکاله مساله جدیدی بود که با کار علمی و اثربخش سازمان همراه شد و جامعه جهانی از سرعت عمل و دقت و به سرانجام رساندن آن متعجب شدند و امروز روز به صفر رسیدن تلفات میانکاله است که با اقدام به موقع توسط آزمایشگاه های سازمان دامپزشکی کشور کمتر از ۲۴ ساعت تشخیص عدم بیماری به لحاظ بیماری های مشترک ثابت شد و در روز سوم به این نتیجه رسیدیم که علت این رخداد، بروز مسمومیت بوده است.
وی گفت: در خصوص نیروی انسانی پی گیری های زیادی شده تا سقف چارت تشکیلاتی را جذب کنیم اما برخی مسایل و واقعیت ها را نیز نباید دور از ذهن داشت از جمله واگذاری امور به بخش خصوصی و ... و اینکه در تلاش هستیم با اتکای به نیروی کارشناس و متخصص از سد مشکلات عبور کنیم لذا موافقت جذب ۲۵۰۰ نفر اخذ شده و طی سال های تعیین شده این تعداد جذب خواهند شد.

رفیعی پور یادآور شد استان خراسان رضوی در زمینه واگذاری امور به بخش خصوصی جزو استان های پیشرو است.
وی اعلام داشت: در زمینه تعرفه های بخش دولتی اقداماتی را انجام داده ایم و اجازه افزایش تعرفه ها را گرفتیم که این موضوع در پیشبرد اهداف دامپزشکی موثر خواهد بود و در زمینه افزایش تعرفه های بخش خصوصی پی گیری لازم را از سرپرست وزارت جهادکشاورزی انجام داده ایم که اخبار آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
رییس سازمان دامپزشکی کشور تصریح نمود: طی یک سال گذشته برای اولین بار مرکز تشخیص سازمان دامپزشکی کشور موفق شد در زمان کوتاه نزدیک به یک ماه جداسازی ویروس، خالص سازی و تشخیص تحت تیپ را انجام دهد که این مهم تا کنون یا در سایر مراکز و یا در سایر کشورها انجام می شد.
وی افزود: موضوع اضطرار واکسن را در دستور کار قرار دادیم و با تدابیری که اندیشیده شد از جمله واردات به موقع و مدد گرفتن از صنایع داخلی، کمبود واکسن را جبران کرده و در حال رفع سایر کمبودها در این خصوص هستیم.
رفیعی پور اظهار کرد: یکی از مشکلات سازمان دامپزشکی مشکل سامانه هایی بود که کارآیی لازم را نداشت و پشتیبانی صحیحی از آنها رخ نمی داد لذا در این مسیر در حال تقویت سامانه ها هستیم و همچنین سامانه جامع سازمان دامپزشکی کشور را پیش بینی کردیم تا خودمان هم سامانه تولید کنیم و هم آن را بتوانیم پشتیبانی کنیم.
وی یادآور شد: نسبت به اطلاع رسانی از حمل و نقل دام بدون پلاک به دامداران اقدام کنید تا از تبعات بعدی پیشگیری کنید لذا به دهیاران، بخشداران، شورای روستا و دامداران اطلاع رسانی لازم انجام شود.
رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: مهم ترین خدمت مسولین در حال حاضر این است که از دلسردی مردم و همکاران جلوگیری کنید و امیدواری بین مردم ایجاد کنید و تلاش کنیم برای خواسته های مردم راهکاری پیدا کنیم.
رفیعی پور گفت: موضوعاتی نظیر افلاتوکسین در شیر که به امنیت غذایی مردم صدمه می زند ممکن کار دشمنان باشد چه آگاهانه و چه ناآگاهانه و لذا ما باید هوشیار باشیم چرا که قطعا در آینده از این دست شایعات و اخبار برای صدمه زدن به اعتماد مردم تولید خواهد شد.
وی در حضور امام جمعه شهرستان عنوان داشت: موضوع مراکز پرورش غیرمجاز و کشتار دام خارج از کشتارگاه جزو مسایل مهم استان هاست و باید از استان هایی که این مشکل را رفع کرده اند الگوگیری شود و ائمه جمعه نیز از تریبون های در اختیار خود مخاطرات کشتار غیرمجاز دام را اعلام کنند.
وی افزود:لازم است تفویض اختیار برای شهرستان ها به طور کامل انجام شود و روسای شهرستان ها در این خصوص آزادی عمل داشته و ادارات کل نیز مساعدت لازم را انجام دهند.
رفیعی پور اظهار کرد: با توجه به توافقات انجام شده به کشورهای دارای سطح بهداشتی پایین اعزام دامپزشک ادامه دارد و با کشورهای دارای پروتکل صرفا ممیز اعزام می کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری