• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-10-30 18:44 Time شناسایی ۱۸ کانون آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی
 
معاون بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی کل کشور از شناسایی ۱۸ کانون رخ داد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در خراسان جنوبی خبر داد.

به گزارش فاخته به نقل از ایسنا دکتر سید بهمن نقیبی با اشاره به انتشار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان، اظهار کرد: ۹واحد تخم گذار تجاری، یک واحد مادر گوشتی و پنج واحد واحد پرورش گوشت مرغ درگیر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شدند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: یک واحد پرورش بوقلمون، یک واحد پرورش شتر مرغ ویک قطعه پرنده حیات وحش که در خانه نگه داری شده بود نیز به این ویروس آلوده شده اند.

معاون بهداشتی و پیشگیری دامپزشکی کل کشور گفت: در ۴۸ ساعت گذشته هیچ گونه تلفات طیور و پرندگان حیات وحش در خراسان جنوبی نداشتیم و آنفلوانزای منتشر شده در واحدهای صنعتی خراسان جنوبی نمونه H ۵ N ۸ است که در سال‌های گذشته نیز به دفعات در سایر واحدهای صنعتی مرغداری کشور گزارش شده است.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
وی یادآور شد: ویروس‌هایی که جز خانواده H محسوب می‌شوند به صورت بالقوه قابلیت انتقال به انسان را دارند، اما خوشبختانه طی سالیان اخیر موردی از انتقال بیماری فوق حاد پرندگان در انسان گزارش نشده است.

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

اینم‌ نتیجه پنهان کاری سری قبل هست که الان داره خودشو نشون میده

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری