1
2
3
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی:
پیگیر برقراری تسری فوق العاده خاص برای کارکنان سازمان دامپزشکی هستیم+تصاویر
 
نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی گفت: پیگیر برقراری تسری فوق العاده خاص برای کارکنان سازمان دامپزشکی هستیم.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-08-26 08:20

  به گزارش فاخته، هاجر چنارانی اظهار کرد: لازم است در اسرع وقت جلسه ای با رییس سازمان دامپزشکی کشور دامپزشکی داشته باشیم و پی گیر نتایج جلسه ایشان با معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در خصوص برقراری حق تسری فوق العاده خاص و سایر مشکلات مالی سازمان باشیم.

وی افزود: ما همچنان به دنبال پی گیری گروه های بازمانده از تسری هستیم تا این سازمان ها نیز مثل زندان ها این این حق برخوردار شود.

چنارانی گفت: می دانم حجم زیاد فعالیت های شما همکاران را خسته می کند و در بازدیدهای میدانی که از فعالیت های شما داشته ام دیده ام یک گله بزرگ را دو نفر واکسن می زنند و این موضوع به خاطر کمبود نیروی انسانی هست و پی گیر مسائل شما هستیم.

دامپزشکی آنگونه که باید از لحاظ ساختار، نیروی انسانی. قانون، تجهیزات و ... به خوبی دیده نشده

مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: خانم چنارانی اشراف کافی به حوزه دامپزشکی دارند و نیازی به معرفی این حرفه برای ایشان نداریم چرا که از نزدیک بارها کار میدانی و عملیاتی دامپزشکی را دیده و بازدید داشته اند.

دکتر احمد شریعتی افزود: دامپزشکی آنگونه که باید از لحاظ ساختار، نیروی انسانی. قانون، تجهیزات و ... به خوبی دیده نشده و یکی از علل این موضوع این بوده که همکاران ما در سراسر کشور عمدتا به فکر کار و خدمت رسانی بوده اند تا معرفی خودشان.

وی اعلام داشت: علیرغم تمام کمبودها و فشارهای اقتصادی، هیچ خللی در کار و خدمت رسانی دیده نشده و حتی برخی از همکاران ما از فرصت دورکاری هم استفاده نکرده و خدمات حضوری دامپزشکی را در سخت شرایط کاری در فارم های پرورش و نزد تولیدکنندگان ارائه کرده اند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی را در کانال تلگرامی فاخته بخوانید. (کلیک کنید)

وی با اظهار گلایه از برخی مسئولین در ادوار مختلف گفت: علیرغم تمام قول هایی که داده شده جایگاه ما به خوبی دیده نشده و این جای پیگیری دارد.

او یادآور شد: صیانت از سرمایه دامی، پیشگیری از بیماری های دام و طیور و بیماری های مشترک و نظارت بر ذبح شرعی از جمله اقدامات و فعالیت های این مجموعه است.

شریعتی افزود: پی گیری تسری فوق العاده خاص از جمله درخواست های همکاران است و می تواند مشوقی مناسب در جهت خدمت رسانی بیشتر باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: دامپزشکی با توجه به ماهیت میدانی انجام وظایف خود همواره در حالت آماده باش است به ویژه در وضعیت کنونی بیماری کرونا

لزوم پیگیری حقوق ناظران شرعی و نیز نوع قرارداد این عده با کشتارگاه ها

حجت الاسلام محمد حسن شورورزی افزود: قطعا فعالیت دامپزشکی در تامین بهداشت و سلامت جامعه سبب کاهش مراجعات مردم به مراکز درمانی می شود و لذا لازم است از اقدامات این بخش، حمایت شود.

وی بر لزوم پیگیری حقوق ناظران شرعی و نیز نوع قرارداد این عده با کشتارگاه ها با توجه به نقش آنها در حلیت فرآورده های خام دامی  تاکید کرد و خواستاربررسی مجلس و حل مشکلات این گروه شد.

لزوم بهره مندی دامپزشکی از اعتبارات سلامت

معاون توسعه مدیریت و منابع اداره کل دامپزشکی استان نیز در این دیدارضمن گلایه از کمبود اعتبارات و منابع مالی موجود گفت: علیرغم تعدد وظایف دامپزشکی در محیط های مختلف و ابتلای همکاران به انواع بیماری های مشترک و صعوبت محیط های کاری هنوز دامپزشکی جزو مشاغل سخت و زیان آور لحاظ نشده و لازم است در این جهت پی گیری لازم صورت پذیرد.

دکتر علیرضا هنری افزود: تقریبا ۱۰۰ درصد همکاران مایه کوب ما در استان، به تب مالت مبتلا شده اند و غرامت پرداختی تکافوی هزینه های ایشان را ندارد.

وی اعلام داشت: در زمینه محرومیت از مطب، پرداختی فعلی به هیچ وجه، با هزینه ها و تورم همخوانی ندارد و ترمیم آن از سوی مجلس جای پیگیری دارد.

هنری یادآور شد: ناهمخوانی اعتبارات با حجم فعالیت ها و نیز حذف برخی پست های اداری از جمله دیگر مشکلات موجود در دامپزشکی است.

وی گفت: لزوم بهره مندی دامپزشکی از اعتبارات سلامت که تا کنون محقق نشده بیش از پیش ضروری است.

یادآور می شود در حاشیه این دیدار، خانم چنارانی و هیات همراه از آزمایشگاه مرکزی اداره کل دامپزشکی استان دیدار داشته و با توانمندی های این آزمایشگاه نیز آشنا شدند.

برای دیدن عکس های این دیدار کلیک کنید.

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، مجتمع آرامس، تیپ یک، ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری