1
2
3
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس:
هیچگونه آلودگی در شیرهای تولیدی کشور وجود ندارد/ اظهارات مجری برنامه تلویزیونی بی‌اساس بود
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس آمارها و گزارش‌های ارائه شده هیچگونه آلودگی به سم آفلاتوکسین در شیرهای تولید کشور مشاهده نشده است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-01 00:00

به گزارش فاخته، علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( یکشنبه ۲۹ دی‌ماه) کمیسیون کشاورزی، گفت: در نشست امروز به واسطه مطلب ارائه شده توسط یکی از مجریان صدا و سیما در برنامه زنده تلویزیونی مبنی بر آلودگی شیرهای توزیع شده در سطح کشور به قارچ سمی آفلاتوکسین مسئولانی از سازمان دامپزشکی، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان استاندارد، سازمان صدا و سیما، انجمن گاوداران صنعتی و تولیدکنندگان حضور داشتند.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس آمارها و گزارش‌های ارائه شده هیچگونه آلودگی به سم آفلاتوکسین در شیرهای تولید کشور مشاهده نشده است، ادامه داد: بر اساس آمارهای ارائه شده توسط مسئولان، ایران در زمینه کمیت تولید شیر در میان کشورهای مطرح جهان قرار داشته و اکنون نیز از منظر کیفیت جایگاه خوبی دارد و شرکت‌های مطرح جهان سازنده شیرخشک با واحدهای تولید شیر ایرانی قرار داد دارند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه استاندارد وجود میزان سموم در شیر ایرانی بسیار سختگیرانه‌تر از سایر کشورها است و خدشه‌ای بر آن وارد نشده، عنوان کرد: مستندات و اعداد و ارقام مطرح شده توسط مجری صدا و سیما از سوی مراجع رسمی و قانونی نبوده و متاسفانه وی با رفتار غیرحرفه‌ای بر این موضوع دامن زد.
ابراهیمی با بیان اینکه مطالب ارائه شده توسط مجری برنامه زنده تلویزیونی صدا و سیما به واحدهای تولید شیر کشور آسیب بسیار زیادی را وارد کرد، گفت: مقرر شد سازمان صدا و سیما با پوشش خبری و پخش برخی برنامه‌ها ذهنیت منفی به وجود آمده در زمینه شیرهای توزیع شده ایرانی را از بین ببرند.
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دستور کار دیگر کمیسیون در خصوص رسیدگی به مشکلات مطب‌های دامپزشکی در سطح شهر تهران بود، ادامه داد: مقرر شد نظام دامپزشکی در اماکنی مجوز مطب دامپزشکی صادر کند که مزاحمتی برای سایر ساکنین در محل نداشته باشد و نظام دامپزشکی و شهرداری باید آئین‌نامه صدور مجوز مطب دامپزشکی را تهیه کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37391542
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری