1
2
3
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور نظرات کارشناس رسانه ملی را تکذیب کرد
 
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور طی یادداشتی که به فاخته ارسال کرد نظرات کارشناس رسانه ملی را تکذیب کرد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-10-30 00:00

به گزارش فاخته، در یادداشت ارسالی دکتر علی صفر ماکنعلی آمده است:


بسمه تعالی


نظرات شخصی بعنوان کارشناس در برنامه شبکه سه *صبح* بخیر ایران مورخ 28/10/1398 کذب محض، غیر علمی ، غیر مستند و مصداق واقعی تشویش اذهان عمومى است.

بر اساس برنامه های توسعه ای انجام گرفته در کشور ، در حال حاضر ۴۰۰ کارخانه شیر پاستوریزه در کشور فعال هستند و در حوزه‌ تولید شیر خام رتبه ۱۱ دنیا هستیم. در حوزه‌ تأمین ماده اولیه کارخانجات لبنی تعداد ۱۶۰۰ مرکز جمع‌آوری شیر خام و صنایع وابسته در حال فعالیت هستند. در این مراکز در چهارچوب ضوابط بهداشتی دامپزشکی کنترل های تخصصی بهداشتی اعم از نمونه برداری و  آزمایشات لازم  صورت می پذیرد و حمل و نقل شير  و فراوردهاى آن با مدرنترین روش های بهداشتی صورت می پذیرد و حتی تردد وسائط نقلیه شیر و فرآورده های لبنی رصد و پایش می شود كه مواد اولیه ۴۰۰ کارخانه تولید لبنیات کشور را فراهم می کنند.

برنامه های بهداشتی سلامت شیر و فرآورده لبنی در تمامی سطوح از جمله  مدیریت بهداشت گاورداری ها، مدیریت بهداشت در مراکز جمع آوری شیر و مدیریت بهداشت در کارخانجات شیر و لبنیات مطابق با  استانداردهای ملی و  کدکس آليمانتاريوس ( استاندارد بين المللى) صورت می پذیرد. تمامى این مراحل تحت نظارت سازمان دامپزشکی کشور و وزارت بهداشت بصورت دائم و مستمر صورت می پذیرد.

مزید استحضار در سطح گاوداری سه نوع مدیریت وجود دارد یکی از مدیریت های بسیار مهم در هر گاوداری مدیریت بهداشت و تغذیه می باشد که در اينجا  سختگیرانه ترین استانداردها برای کنترل میران *آفلاتوكسين* صورت می پذیرد. استاندرد میزان افلاتوکسین در ذرت دامی در کشور ما برابر با ٥ در ميليارد می باشد و این در حالی است که استاندارد اتحادیه اروپا برای آفلاتوکسین چهار برابر(20 ppb )  استاندارد ملی ايران می باشد.دکتر علی صفر ماکنعلی

معاونت بهداشتی و پیشگیری سازمان

مطالب مرتبط

دیدگاه (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

درود بر دکتر ماکنعلی و صراحت قلم ایشان. عالی بود

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری