• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-06 Time یادداشت؛ شایعات بی اساس کرونایی علیه حیوانات خانگی؛ دامپزشکان در اظهار نظر دقت کنند
 
متاسفانه در فضای مجازی شاهد اظهارنظرهای برخی از همکاران هستیم که به صراحت، ابتلای حیوانات به کرونا ویروس جدید را تکذیب و یا تایید می نمایند البته این کار را با تحلیل اخبار و نه با شواهد و مدارک مستند علمی انجام می دهند. ...

فاخته- متاسفانه در فضای مجازی شاهد اظهارنظرهای برخی از همکاران هستیم که به صراحت، ابتلای حیوانات به کرونا ویروس جدید را تکذیب و یا تایید می نمایند البته این کار را با تحلیل اخبار  و نه با شواهد و مدارک مستند علمی انجام می دهند.
گفتنی است ما به عنوان دامپزشک باید به اصول حرفه ای معتقد، متعهد و ملزم باشیم و بدون انجام امور تشخیصی مورد نیاز نباید مطلبی را منتشر نماییم، یکی از ترفند هایی که در عملیات های بیوتروریستی، علی الخصوص با عامل نوپدید، مرسوم می باشد، دادن اخبار و اطلاعات غلط ، غیرعلمی و بی پایه از سوی طراح به صورت مستقیم و یا با واسطه می باشد که جامعه هدف، بر اساس آن برنامه ریزی و اطلاع رسانی نماید، مبادا در این دام افتاده باشیم.
همکاران عزیز لطفا با دقت بیشتری مطالب را منتشر فرمایید.
بهتر است از متولی امر، یعنی سازمان دامپزشکی بخواهیم که با شواهد و مدارک علمی و البته به صورت مستند،  نسبت به این موضوعات، اطلاع رسانی نماید که آسیب کمتری متوجه جامعه گردد.
قبلا نیز پیشنهاد تعیین یک سخنگو برای سازمان دامپزشکی را داده ام که در شرایط فعلی، نبود آن، محسوس تر  می باشد، امروز اتحاد و همدلی بزرگترین پشتوانه ما می باشد برای فائق آمدن بر مشکلات .
 به امید پیروزی بر این جنگ خاموش، شاید که کرونا ویروس تنها عامل آن نباشد.
و......
در کشور شیعه خانه امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)  یکی از وظایف ما برای ایجاد مقدمات ظهور، آمادگی و تجهیز در حوزه های گوناگون می باشد  نظامی، علمی و...  
 ان شاءالله که منتظران خوبی باشیم.اللهم عجل لولیک الفرج


علیرضا خرمی

دامپزشک و پژوهشگر

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
   7348537 - 0513
04  نشانی:
مشهد - بلوارعبدالمطلب - عبدالمطلب 5 - پلاک 14
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
 
5 - شعبان - 1441
 
2020 - Mar - 29