1
2
3
یادداشت؛ علیرضا کیهان پور، تحلیلگر رسانه ای
به کجا چنین شتابان در مسابقات «بابسلد» دام وطیور و آبزیان...
 
در آبان سال ۱۳۶۵، جهاد سازندگی پیشین استان کرمانشاه میزبان سه روزه شرکت کنندگان کمیسیون تخصصی تغذیه دام، طیور و آبزیان سراسر کشور بود واین نشست نخستین آشنایی بنده با اعضای این کمیسیون واز جمله معاون کنونی تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی بود که از طرف جهاد سازندگی استان تهران وبه عنوان کارشناس در این نشست سراسری شرکت نموده بود.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-10-03 15:08

فاخته- در آبان  سال ۱۳۶۵، جهاد سازندگی پیشین استان کرمانشاه میزبان سه روزه شرکت کنندگان کمیسیون تخصصی  تغذیه دام، طیور و آبزیان سراسر کشور بود واین نشست نخستین آشنایی بنده با اعضای این کمیسیون واز جمله معاون کنونی تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی بود که از طرف جهاد سازندگی استان تهران وبه عنوان کارشناس در این نشست سراسری شرکت نموده بود.
هرچه از آن سال ها می گذرد اکثریت کارشناسان حاضر در کمیسیون با ورود به دوره بازنشستگی کمتر و کمتر شده به طوری که فقط ایشان آخرین بازمانده فراخوان شده اما با عنوان دکتر به جمع معاونین وزیر جهادکشاورزی فعلی می باشد.
در نشست معارفه سرپرست جدید سازمان دامپزشکی کشور و تکریم رئیس قبلی  در هفته گذشته، ایشان  چنان تعریف و تمجید این باب را به مخاطبان در پخش مستقیم برنامه آپارات و حضار ارزانی می داشت که گویی هیچ مخاطبی رئیس جدید را در عرصه دام، طیور و دامپزشکی به اندازه تعاریف کمی و کیفی ایشان نمی شناسد!!! و البته جای جناب وزیر جهاد کشاورزی را در نشست معارفه به احترام دامپزشکان هرگز نتوانست پر کند، بگذریم.
بحث کنونی در مقام یک پژوهشگر تاریخ معاصر در راستای این تحولات مدیریتی است که بیش از ۴۰ سال است که با حضور اجرایی  و مطالعه نسبی،نگارنده تحلیل های مستند ارائه داده که جای بحث و حدیثی را به نظر می رسد باقی نگذارد.
پذیرش مسوولیت اجرایی از گذشته تاکنون در بدنه بخش کشاورزی از زمان جهاد سازندگی سابق و جهاد کشاورزی فعلی عبور کردن از پل اعتبار و آبروی مدیران در مقاطع مختلف و استرس زا بوده است که به گواه تاریخ معاصر آنان که نیک نامی از خود به جای گذاشته اند یا متاسفانه به جبر زمان وگذشت عمر در جمع و محفل خدمتگزاری حضور ندارند ویا با فرارسیدن کهولت سن در انزوای فراموشی اختیاری واجباری ؛ گرفتار در بروز اقسام بیماری واز کار افتادگی نای نوشتن خاطرات خود را به جز اندکی انگشت شمار و دوران زیبای بازنشستگی اداری را نداشته اند و همین شکاف سوابق و مستندات مکتوب ویا به عبارتی خاطرات مدیریتی راه جولان و یکه تازی را برای اندکی از بازماندگان پیشین این قافله را فراخ و گسترده  نموده به طوری که غصه قصه هایشان از متن به حاشیه رفته اما با راستی آزمایی و برش تاریخی باید گفت به کجا چنین شتابان در مسابقات" بابسلد " وسرسره بازی ونازی!!!.
بیش از یک صد روز از تحولات  مدیریتی  معاونت امور دام سابق و معاونت کنونی تولیدات امور دامی وزارت جهاد کشاورزی می گذرد و اینک در آستانه حذف ارز دولتی و به نوعی آزاد سازی نهاده های خوراک دام وطیور هستیم اما با یک واکسیناسیون موقت به نام *دامدار کارت* بر این تصور هستند که در ادامه بر مشکلات کنونی تغذیه دام وطیور فائق  خواهند آمد( از سال ۱۳۶۵تا دی ۱۴۰۰).

دوماه از مراسم پر هیاهوی رونمایی *صیاد کارت* برای حدود ۱۲۰ هزار صیاد آب های جنوب وشمال کشور به عنوان بزرگترین تشکل تعاونی های تخصصی کشور تحت عنوان اعضای شریف اتحادیه سراسری تعاونی های صیادی ایران توسط معاونت صید وبنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران می گذرد و دریغ از یک حرکت مثبت و ارایه گزارش مستند و مکتوب در این راستا! وپیش بینی می شود "دامدارکارت" پس از مدتی که آب ها از آسیاب بیفتد شاید به سرنوشت کاریزمایی و پروپاگاندایی "صیاد کارت" دچار واز کارکرد مطلوب خویش به دور افتد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
در شتاب زده گی و انفعال کنونی مدیریتی کهنسال این بخش چنان به سرعت در جلسات و نشست های وابسته به دام وطیور و آبزیان به تمجید و تکریم مدیران جدید و قدیم می پردازند و فغان از جلوگیری از رانت و انحصار می کنند که گویی خودشان از گذشته بانی و باعث این میراث اسفناک در عرصه مدیریتی نبوده اند و نگارنده همان گونه که ابتدای مقاله و این دیدگاه گفته شد حداقل از سال ۱۳۶۵ شاهد بیل زدن این باغچه در مورد  تغذیه دام، طیور و آبزیان توسط مدیران گذشته تاکنون بوده ام.
مسابقات «بابسلد» نوعی نمایش ورزشی سورتمه بازی با سر( head) و با سرعت در مارپیچ یخی و خطرناک مسیر مبارزه  فیرپلی زمستانی است که هر آن احتمال ضربه مغزی و صدمات ترومایی در آن بسیار "های ریسک" است.
تمجید و تکریم غلو آمیز در جلسات و انتصابات جدید؛ درمانی برای درد های مزمن و باند پیچی برای زخم های حاد نبوده ونیست و لطفا اجازه دهید سازمان دامپزشکی کشور در سراسر ایران به دور از حاشیه های تملق آمیز در متن خدمتگزاری شایسته و بایسته و وابسته خویش وبه گواه تاریخ پر افتخار گذشته تاکنون در این راه با حمایت های مادی ومعنوی دولتمردان بیشتر وباشکوهتر از قبل طی طریق نماید.
زیرا تجربه ثابت کرده که:
ما به این مقصد عالی نتوانیم رسید
هم مگر پیش نهد لطف شما گامی چند...

علیرضا کیهان پور
تحلیلگر رسانه ای

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری