1
2
3
یادداشت؛ علیرضا کیهان پور؛
تحلیلی بر انتصاب رئیس جدید سازمان دامپزشکی؛ دامپزشکی ایران در این جایگاه سرآمد کشور است
 
اگر به تاریخ معاصر دامپزشکی کشور به طور خلاصه پرداخته شود در یک صد سال اخیر که این سازمان راهبردی و بسیار مهم دارای ساختار اداری و تدوین وظایف قانونی شد چند نکته اساسی وحایز اهمیت به چشم می خورد.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-09-21 12:38

فاخته- روز گذشته با صدور حکم انتصاب سی و سومین رئیس این سازمان توسط وزیر جهاد کشاورزی فعلی، منصوب ومشغول کار شد.از مدیران و سرپرستان پیشین، اسبق و قبلی نام یک خانم به عنوان سرپرست کوتاه مدت ودوفرد دیگر به چشم می خورد که بسیار قابل اتکاء تاریخی  بوده است.

مرحوم دکتر عبدالله حامدی بنیان گذار و معمار دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و سپس دامپزشکی نوین ایران و سپس دکتر میرفندرسکی که با حدود ۱۴ سال ریاست سازمان در دو مقطع رکورد دار مدیریتی این سازمان بوده اند.

اما در این بررسی تاریخی از زمانی که در بحث دام وطیور کشور جدی گرفته شده است  دو اداره کل دامپروری و اداره کل دامپزشکی تاسیس شد که جالب است بدانیم در این دو اداره کل اولیه تاکنون در راس سازمان پیشین دامپروری  یعنی معاونت کنونی تولیدات امور دامی و سازمان دامپزشکی کشور همواره مهندسان مرتبط دامپروری ودامپزشکان این رشته در مصدر امور مدیریت عالی و تا حدودی در لایه های میانی وپایینی این ادارات قبلی تا زمان کنونی بوده اند و نکته مهم این است که در این فرآیند  متخصصان غیر مرتبط به هیچ وجه فرصت عرض اندام مدیریتی را شاهد نبوده و راز موفقیت ها هم چه مطلق ویا نسبی همین نکات ظریف مدیریتی بوده است که تاکنون نیز پادار بوده و هرچند منکر وجود افرادی با تخصص های بین رشته ای مانند برنامه ریزی، امور بین الملل و...در این ساختار تشکیلاتی نیستیم اما کفه ترازو به سمت و سوی مهندسان دامپروری در بحث امور  دام و دامپزشکان در تمامی رسته ها ورده ها بوده ایم.

علیرضا کیهان پور

  از این دیدگاه دامپزشکی سرآمد تمامی سازمان ها و موسسات تخصصی وابسته به بخش کشاورزی بوده و باید برای سایرین الگو وتابلوی کار و تلاش قرار گیرد.

مشاهده بفرمائید در سفر یک روزه رئیس جمهور در روز جمعه گذشته به استان تمام محروم لرستان اما پرظرفیت وبا استعداد عمق فاجعه عقب افتاده گی ها مشخص شد به طوری که عالی ترین مقام اجرایی کشور در نشست با متخصصان بخش کشاورزی اظهار داشتند کسانی که مسبب نابسامانی و وضع اسفبار کنونی استان لرستان هستند باید کنار زده شوند.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

بله وقتی که استاندار پیشین لرستان یک مدیر معمولی شیلات استان کهگیلویه وبویر احمد در دو دهه گذشته بود ودر مقام استاندار اسبق این استان وشیلات یاسوج نتوانست باغچه خود را به خوبی بیل بزند و سرانجام با یک پیام تهوع آور وبه اتفاق تیم و باند وابسته غیر بومی و فاقد تعصب وانگیزه بدون مرتبط خود خداحافظی کرد متاسفانه نتیجه همین خواهد شد و از این منظر جناب وزیر جهادکشاورزی لطفا در سایر انتصابات مانند مورد اخیر سازمان دامپزشکی کشور لطفا از درون بافت ولایه های داخلی و فرد متخصص استفاده کنید که مورد حمایت کل پرسنل باشند تا رشد وتوسعه مطلوب صورت پذیرد لذا از ما گفتن بود و از شما عزیزان شنیدن و عمل کردن...

علیرضا کیهان پور

روزنامه نگار

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

این مطلب تحلیل بود یا اطلاعات عمومی؟

This comment was minimized by the moderator on the site

عالی مثل همیشه، درود بر استاد کیهان پور

This comment was minimized by the moderator on the site

دقیقا درست عنوان شده، آقای دکتر آقامیری کاملا با مجموعه دامپزشکی آشنا هستند

This comment was minimized by the moderator on the site

تا زمانی که از مهندسین دامپروری و ... بر ریاست نشسته باشند و جایگاه دامپزشک در این سیستم به پایین ترین سطح تنزول کرده باشد، حضرات قافیه را باختند.

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، الهیه، سجادیه، سجادیه6، مجتمع آرامس، تیپ یک شرقی ورودی 2 پلاک 113
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری