1
2
3
دیدگاه شما؛ تحلیلی بر حاشیه های تسری کارکنان دامپزشکی؛
حاشیه هایی که اصل متن را می بلعد!
 
بالاخره بعد از سال ها تلاش سازمان دامپزشکی، جایگاه پرداخت تسری فوق العاده خاص کارکنان دامپزشکی به روزهای طلایی خود نزدیک شده و در حال گرفتن نظم و ثبات است.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1400-04-10 19:49

فاخته- بالاخره بعد از سال ها تلاش سازمان دامپزشکی، جایگاه پرداخت تسری فوق العاده خاص کارکنان دامپزشکی به روزهای طلایی خود نزدیک شده و در حال گرفتن نظم و ثبات است. تلاش هایی که بنیان آن را دکتر سیدمحسن دستور،‌رییس وقت سازمان دامپزشکی کشور از سال 1391 کلید زد و رفته رفته و با تلاش های انجام شده به ویژه تلاش و پشتکار دکتر ماکنعلی و تیم مدیریتی وی در حال رسیدن به سرمنزل مقصود است و حتی خبرهای خوشی از اعمال آن در بودجه سال بعد و از محل درآمدهای عمومی به گوش می رسد که این همه هم جای تبریک دارد و هم جای خداقوت.

نکته ای که مد نظر نگارنده است و به عنوان حاشیه های پرداخت تسری به کارکنان سازمان دامپزشکی از آن یاد می شود در دو مورد زیر قابل بحث است.

اول؛ نحوه انعکاس ماجرا در فضای مجازی که به نظر می رسد نوعی شتاب زدگی در انتشار اخبار این بخش از سوی افراد مختلف ذینفع وجود دارد که به محض شنیدن مطلب یا خبری از هر جلسه یافردی در سریع ترین زمان ممکن نسبت به انتشار آن در فضای مجازی بدون توجه به تبعات آن اقدام کردند و این در حالی است که در چنین مواردی توصیه می شود بدور از هیاهو و فریاد چنین مواردی پیگیری شود تا توجه عموم و دیگر مدعیان را به خود جلب نکند.

دوم؛‌ روز گذشته یعنی نهم تیرماه، شیوه نامه نحوه پرداخت مبالغ نیز از سوی سازمان دامپزشکی کشور به استان ها ابلاغ شد که این امر در وهله اول سبب وحدت رویه و پرهیز از اعمال سلیقه مدیران استانی می شود و دوم اینکه به نظر می رسد به عدالت نزدیکتر باشد چرا که برگرفته از روح قانون و متمایل به آن است و نیز کمتر از قبل، مایه دلخوری بخشی از بدنه فعال بخش دولتی یا همان بخش اداری می شود چرا که در مراحل یادشده و سال های گذشته دیده می شد که به ویژه در ستاد ادارات کل، همکاران ستادی که در بخش های فنی و اداری شاغل هستند به صرف نوع حکم کارگزینی و شغل درج شده در آن، دارای پرداخت های متفاوت بودند در حالیکه هم به لحاظ جغرافیایی و هم به لحاظ سختی کار در یک محیط اداری و زیر یک سقف در حال فعالیت بودند اما شکل جدید پرداخت به میزان زیادی این معضل را برطرف نموده است.

اما گذشته از آسیب شناسی دو مورد بالا با نگاهی به پیام های فضای مجازی که در گروه های مختلف  پیام رسان های اجتماعی نظیر واتس اپ در حال تبادل هستند می توان این پیام ها را زنگ خطری دانست که اصل ماجرا را یعنی نظام مند شدن پرداخت و حتی بقای این قانون را به مخاطره می اندازد و این نکته نیز بسیار حایز اهمیت است که ادبیات بکار رفته در آنها که برخی همکاران در مورد هم بکار می برند در شان رده کارشناسی یک مجموعه تخصصی نیست!

همچنین، همانگونه که در اخبار چند روز اخیر مشاهده می شود اغلب نهادها و سازمان های اجرایی و قضایی در میدان درخواست تسری گام نهاده و در این راستا با ذکر ادله و اسناد مختلف مبنی بر سختی شرایط کار، خود را مستحق دریافت تسری می دانند و عمدتا هم در کمیسیون های تخصصی مجلس با آنها موافقت شده و اغلب در صحن علنی دچار مشکل می شوند و قطعا قوه مقننه با سیلی از درخواست های ادارات و نهادها برای این منظور روبرو شده که ضمن رد اغلب آنها ممکن است تیشه به ریشه اصل قضیه زده و با تصویب قانونی، اصل فوق العاده خاص و تسری های آن را ملغی اعلام کند و یکی از علل تعدد درخواست های ادارات و نهادها در این رابطه را می توان در نحوه رسانه ای شدن موضوع و پوشش وسیع اخبار این بخش در فضای مجازی دانست.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید) 

لذا به عنوان عضوی از خانواده دامپزشکی کشور از کلیه همکاران عزیزم در اقصی نقاط ایران اسلامی که در سخت ترین شرایط کاری با کمترین حقوق و مزایا در حال جهاد برای مردم عزیز هستند این درخواست را دارم تا با نقدهای بیهوده و بی سند و توهین و افترا به افراد، جایگاه های سازمانی، کوچک شمردن مشاغل و ... و طرح گسترده موضوع در فضای مجازی، اجازه درز و نشت مسایل معیشتی خانواده دامپزشکی را در خارج از آن فراهم نکنند و به یاد داشته باشند با اشتباهات و منازعاتی اینچنین، به ویژه برای ضرایب و ... نه تنها مشکلی حل نمی شود بلکه باز هم یادآور می شوم ممکن است اصل ماجرا مورد تهدید واقع شده و زحمات یک دهه مدیران دامپزشکی کشور نقش بر آب شود.

امضاء محفوظ

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
09055204638
04  نشانی:
مشهد، خیابان خواجه ربیع، آیت الله عبادی 80 پلاک3
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری