• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
یادداشت؛
Time 1399-12-02 08:06 Time باغ وحش ساری و یک مجوز مساله‌دار
 
نکته عجیب و نگران کننده اینجاست که ظاهراً با گذشت ۴ سال کماکان حیواناتی نظیر خرس، شیر، کفتار و پرندگان وحشی هنوز در باغ وحش ساری نگهداری می‌شوند و هر لحظه بیم فرار دوباره این حیوانات وحشی وجود دارد.

به گزارش فاخته به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛باغ وحشی واقع در روستای طاهرده ساری، در سال ۸۶ با دریافت مجوز از سازمان محیط زیست کشور توسط فردی ساکن تهران، در زمینی به وسعت ۱۲ هزار متر احداث گردید، در ابتدا با تبلیغات استانی و ملی و با حضور گردشگران و مسافران باعث ایجاد درآمد برای مجموعه و مردم روستا شده بود، اما به تدریج این باغ وحش درگیر حاشیه‌ها و باعث ایجاد ترس در دل مردم منطقه شد.

انتشار خبر قراردادن مکرر حیوان زنده در مقابل شیرها با هدف حفظ خوی وحشی‌گری شیرهای گرسنه در مقابل چشم بازدیدکنندگان و نشر این صحنه‌ها در فضای مجازی که موجب سو استفاده رسانه‌های معاند شده بود؛ فرار میمون وحشی از باغ وحش و وارد آوردن خسارت به دام و طیور روستاییان طاهرده؛ فرار مار از این باغ وحش که توسط کشاورزان در زمین‌های اطراف پیدا شد؛ نزدیکی باغ وحش به منازل مسکونی(عدم رعایت فاصله قانونی ۲ کیلومتری) و نارضایتی همسایه‌ها بابت انتقال بیماری، حواشی‌هایی بود که در نهایت باعث شد سازمان محیط زیست ۴ سال پیش دستور به تعطیلی این مجموعه بدهد.

اما نکته عجیب و نگران کننده موضوع اینجاست که ظاهراً با گذشت ۴ سال کماکان حیواناتی نظیر خرس، شیر، کفتار و پرندگان وحشی هنوز در این مجموعه نگهداری می‌شوند و هر لحظه بیم فرار دوباره این حیوانات وحشی وجود دارد!

همچنین حدود ۸ هکتار از زمین‌های اطراف نیز خریداری و قسمتی از آن تبدیل به مزرعه پرورش سگ‌های وحشی شده و این منطقه تبدیل به حیاط خلوت خلافکاران گردیده است و خبر هایی از حضور بیل مکانیکی و حفاری‌های غیر مجاز برای بدست آوردن دفینه در این اراضی (غازتپه) به گوش می‌رسد.

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)

حال با توجه به بدهکاری مجموعه به برخی از پیمانکاران گذشته، حساسیت‌های محلی پیرامون این باغ وحش، حفاری‌های غیر مجاز و از همه عجیب‌تر صدور مجوز فعالیت مجدد باغ وحش آن هم در ایام کرونا، می‌طلبد تا مسئولین محیط زیست و سایر دستگاه‌های ذیربط پاسخگوی ابهامات ایجاد شده باشند و مسئولین امنیتی نیز بر مجموعه این اقدامات عجیب نظارت ویژه‌ای داشته باشند.

فاطمه پور ابراهیمی

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری