• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
یادداشت؛ قبولی رتبه 72000 در رشته دامپزشکی؛
Time 1399-09-24 12:23 Time از ماست که بر ماست؛ دکتر رسول مرتضایی، مشاور فنی فاخته
 
در ادامه ی یادداشت قبلی که مربوط به آموزش های ضعیف، در دوره دانشجویی دانشجویان رشته ی دامپزشکی بود می خواهم چند کلامی بر ضعف کلی سیستم دامپزشکی در ابتدای مسیر با اشاره به وزارت علوم و سهمیه ها و رتبه های قبولی این رشته داشته باشم.

فاخته- در ادامه ی یادداشت قبلی که مربوط به آموزش های ضعیف، در دوره دانشجویی دانشجویان رشته ی دامپزشکی بود می خواهم چند کلامی بر ضعف کلی سیستم دامپزشکی در ابتدای مسیر با اشاره به وزارت علوم و سهمیه ها و رتبه های قبولی این رشته داشته باشم.

امسال دانشگاه آزاد در یکی از شهرهای کشور دانشجوی دامپزشکی با رتبه ی 72 هزار گرفته است! این بدان معنی است که کلاس های دانشگاه های ما صندلی خالی هایی برای درآمد زایی شده اند و شاید کیفیت آموزش و میزان آن در پسا پرده ی این درآمد ها در حال گم شدن یا کمرنگ شدن است!
همواره این سئوال برایم مطرح بوده این که آیا فردی با این رتبه می تواند در آینده، تضمین کننده ی سلامت بهداشت و خوراک جامعه باشد یا نه، اصلا مهم نیست که بتواند یا نتواند!
اینکه فارغ التحصیلان دانشگاه های تهران ورودی های سال 90 با رتبه 1000 تا 2000 وارد دانشگاه شده اند برایمان مهم نیست؟ ما در حال قدم گذاشتن در چه مسیری هستیم؟ آیا فکر کرده ایم به فارغ التحصیلانی اینچنین؟ آیا به نیاز کشور فکر کرده ایم؟ آیا برای خروجی های دانشگاهی از قبل برنامه ریزی کرده ایم یا صرفا به شهریه هایی که هر ترم به حساب دانشگاه میریزند می اندیشیم؟

جدیدترین خبرهای حوزه دامپزشکی و صنایع دام و طیور را در کانال تلگرامی فاخته دنبال کنید. (کلیک کنید)
از مزیت های وزارت بهداشت محکم و جدی بودن در رابطه با ورودی ها و رتبه های آنها برای قبولی در رشته های دندانپزشکی، پزشکی و داروسازیست. آیا تا به حالا شده است که این میزان تفاوت در رتبه های قبولی این رشته ها از 10 سال قبل شاهد باشیم؟
پس، در این زمینه، متولی رشته ی دامپزشکی و کمی هم جامعه ی دامپزشکی را در این امر می توان مقصر دانست که همه مان تا حدودی نسبت به این قضایا بی تفاوت بوده ایم و قصور داشته ایم. وقتش رسیده که دیگر مسئولین امر، حداقل در رابطه با قصوری که در حق این صنف شده است، پاسخگو باشند.
خوشحال می شوم تا مسئولین امر جوابی درخور برای این یادداشت داشته باشند تا بتوانم آن را به اطلاع همه ی همکاران و وابستگان این رشته برسانم.

 

دکتر رسول مرتضایی، مشاور فنی فاخته

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹
 
8 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 21