• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1398-11-02 00:00 Time سرعت عمل سازمان دامپزشکی در ردّ صریح اظهارات بی اساس
 
چند روزی است که سوژه جدیدی با موضوع «سلامت شیر» از طرف یکی از کارشناسان حاضر شده در رسانه ملی، محور بحث بسیاری از مردم و از جمله افراد و محافل حوزه صنایع دام شده است.

فاخته- صرف نظر از اینکه این اظهار نظر بی اساس و به روایتی «کذب» از کجا و با چه نیات و اهدافی صورت گرفته، بر اساس آنچه در فضای مجازی در حال انتشار است تردید زیادی را بین مردم جهت مصرف شیر ایجاد کرده و این در حالی است که یکی از مسئولین وزارت بهداشت روز گذشته خطر پوکی استخوان را بسیار جدی ذکر کرده و این اظهار نظر را که سبب کاهش مصرف، شک و تردید در خوردن شیر در مردم ایجاد شده است را بسیار بی اساس خوانده بود و از افزایش عارضه پوکی استخوان در صورت عدم مصرف یا کاهش مصرف شیر خبر داده بود.

در این بین، سازمان ها و اتحادیه ها و از جمله وزارت بهداشت نیز موضع گیری مناسبی اتخاذ کردند و از جمله، سازمان دامپزشکی کشور در اولین ساعات پس از انتشار ادعاهای مطرح شده علیه سلامت شیر کشور، یادداشتی را به قلم معاون بهداشتی و پیشگیری این سازمان منتشر کرد که در آن صراحت لهجه نویسنده، تکلیف را از همان ابتدای مطلب روشن و خواننده را آگاه به کذب بودن مطالب منتشر شده از رسانه ملی می کرد.

صراحت قلم و مبهم نبودن نوشتار، همواره جزء ارکان اطلاع رسانی است و آنچه در قلم دکتر علی صفر ماکنعلی مشهود بود اتکای به همین اصول و اطلاع رسانی صحیح با استفاده از آمار و ارقام رسمی بود.

به جرات باید اذعان داشت که سالهاست در چنین مواردی، منتظر اظهار نظرهای اینچنین از سوی سازمان بودیم و اغلب و عمدتا سازمان در موضوع انفعال، فقط نظاره گر وقایع می شد و به انتشار مطالب سایر نهادها بسنده کرده و سیاست سکوت رسانه ای را در پیش می گرفت.

اینچنین رویکردهایی را می توان گامی مثبت و رو به جلو در عرصه دفاع از شان علمی و تخصصی سازمان دامپزشکی دانست و بر اهمیت آنها بر هم سویی و همراهی افکار عمومی تاکید کرد.

به امید استمرار چنین واکنش هایی... .

 

سردبیر

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
 
26 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 15