• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
یادداشت؛
Time 1399-06-16 13:39 Time فاجعه تاسیس دانشکده های دامپزشکی! این بار در گیلان
 
برای درک وضعیت اسف بار دامپزشکی در ایران مثالی از بازار کار آن با دیگر کشور ها خواهم زد البته دیگر خسته کننده شده است و همه می دانیم چه خبر است !

فاخته- یک Job offer مربوط به تکنسین دامپزشکی مخصوص آزمایشگاه آناتومی دانشکده دامپزشکی James Cook University of Australia اعلام شده بود شرایط به این گونه بود :
(۴۰ ساعت کار در هفته ۶۰ هزار دلار سالیانه + مزایا ) یعنی ماهی ۹۰ میلیون تومان با ۲۵۰۰ دلار ماهانه میشه یه واحد اپارتمان ۸۰ متری در جای خوب شهر اجاره کار با ۲۵۰۰ باقی مانده هم میشه درست حسابی زندگی کرد !

 کلینیک های تهران چقدر درامد دارند ؟ کلینیک هایی که مثل قارچ درحال رشد هستند و در حدود ۲۵۰ کلینیک و بیمارستان در حال حاضر در شهر تهران فعالیت می کنند

 سازمان نظام دامپزشکی بیش از ۴۰ هزار عضو دارد که با توجه به سیل وحشتناک فارغ التحصیلان دامپزشکی هرساله ۱۰۰ ها نفر به آن اضافه می شوند !

 در سال های ۹۵ ، ۹۶ و ۹۷ رسانه دانشجویان دامپزشکی ایران برای اولین بار دانشکده های دامپزشکی کشور را رتبه بندی کرد در بررسی های تیم رسانه نیمی از دانشکده ها استانداردهای لازم و حتی هیئت علمی کافی برای تاسیس دکترای عمومی دامپزشکی را نداشتند و این مسئله هم در دانشگاه دولتی و هم آزاد دیده شد ؛ علی رغم استقبال زیاد از رتبه بندی برخی افراد چه فارغ التحصیل و چه دانشجو عرق عجیبی به دانشکده خود نشان می دادند و به شدت ناراحت و دلخور بودند و گاهی برخورد های تندی میشد این دانشکده ها چه بار علمی و مادی برای آن عزیزان داشتند ؟ دانشجو زمانی که‌ وارد بازار کار می شود تازه متوجه خیانتی می شود که دانشگاه در حقش کرده است !

 این کشور به چه تعداد دامپزشک نیاز دارد ؟؟؟ ۲۵ دانشکده دامپزشکی !!!!!!
 کشوری مانند استرالیا که پنجمین صادرکننده گوشت در جهان هست ( ببشترین صادرات به آمریکا سپس ژاپن و کره ) کشوری با ۳۰میلیون حیوان خانگی ، یعنی در حدود ۶۱ درصد خانواده های استرالیایی حیوان خانگی دارند ( ۴۰٪ سگ ۲۷٪ گربه و .. ) و در بین کشور های پیشرفته جهان بیشترین درصد در بین خانوار ها را دارد ( ۶۰ درصد در آمریکا حیوان خانگی دارند و ۵۰ درصد در انگلستان و .. ) ، تنها 14 هزار دامپزشک فعال و ۷ دانشکده دامپزشکی با پذیرش محدود دارد که عبارت اند از :

▫️Charles Sturt University
▫️James Cook University
▫️Murdoch University
▫️University of Adelaide.
▫️University of Melbourne.
▫️University of Queensland.
▫️University of Sydney.

متاسفانه به زودی همچون برخی دانشکده های دامپزشکی، بعضی از اساتید هجوم خواهند آورد برای استخدام در دانشگاه آزاد رشت !

ما که دیگر نا امید شدیم و فرار را به قرار ترجیح دادیم ان شاء لله آن ها که توان دارند با غول بی شاخ و دم دانشگاه آزاد مقابله خواهند کرد !

 

دکتر محمدرضا نوربخش
دامپزشک حیوانات خانگی

 

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری