• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
یادداشت؛‌
Time 1399-04-30 17:24 Time نگاهی به طرح ارتباطی رئیس سازمان دامپزشکی کشور و ذکر چند نکته
 
طی روزهای گذشته، گزارشی روی پورتال اطلاع رسانی سازمان دامپزشکی کشور قرار گرفت که حاکی از اقدامی مطلوب و ارزشمند در جهت ایجاد ارتباط مستقیم بین رئیس سازمان دامپزشکی کشور و مخاطبان این سازمان است.

فاخته- این اقدام شایسته در حالی صورت می گیرد که رویکرد نظام اسلامی نیز گسترش هر چه بیشتر ارتباطات با مسولین و به ویژه نهادهای نظارتی و تاکید بر رویدادهایی نظیر سوت زنی و ...است.

صرف نظر از مطلوبیت این اقدام ارتباطی که اعتماد مخاطبان را افزایش خواهد داد مواردی به شرح زیر به عنوان پیشنهاد ارائه می شود که نگارنده امیدوار است در صورت مطلوب بودن شرایط، اقدام عملی در جهت اجرایی شدن آنها صورت پذیرد.

۱. اطلاع رسانی چنین اقداماتی، جزئی از فرایند اجرای موثر و مطلوب این فعالیت هاست لذا ضروری است سازوکار اطلاع رسانی اثرگذار به کلیه اقشار مخاطبان در این زمینه و از طریق تکنیک ها و تاکتیک های تاثیرگذار انجام شود تا کلیه مخاطبان سازمان در این زمینه آگاهی یابند.

۲. قطعا با توجه به اهمیت موضوعات مرتبط با دامپزشکی و لزوم ارتباط آحاد تولید کنندگان با این سازمان و نیز اعضای بخش های دولتی و خصوصی دامپزشکی، قاعدتا پس از مدت کوتاهی، سیل درخواست ها و مطالب اقشار یادشده در قالب این طرح، روانه سامانه یادشده خواهد شد که لزوم پاسخگویی بهنگام و صحیح، بیش از هر موردی لازم به نظر می رسد، لذا پیشنهاد می شود دبیرخانه پی گیری های ویژه برای تسریع در فرایند پاسخگویی در حوزه ریاست سازمان تشکیل و گزارشات ادواری نیز در این خصوص ارائه شود.

۳. در حال حاضر جهت اجرای این مهم، تنها از ظرفیت پورتال سازمان دامپزشکی کشور بهره گیری شده است؛ موضوعی که با توجه به سطح سواد و دسترسی مخاطبان به ویژه برخی اقشار تولید کنندگان، ممکن است در ایجاد ارتباط موثر، اختلال ایجاد کند. لذا پیشنهاد می گردد برای این مهم، یک بسته ارتباطی شامل؛ انواع پیام رسان های داخلی و خارجی، ایمیل، تلفن، کد USSD و حتی مکاتبه پستی نیز پیش بینی شده تا هر قشری از مخاطبان به فراخور سواد و ابزار ارتباطی که در دست دارند امکان ارتباط با مرد شماره یک سازمان دامپزشکی کشور را داشته باشند.

و نکته آخر اینکه، در جهت تقویت ارتباطات مدیران سازمان دامپزشکی کشور، این سازمان بایستی اقدامات عملی در جهت ارتقای حد و اندازه روابط عمومی را در دستور کار امور اداری خود قرار دهد چرا که هر روز بر ابعاد رسانه ها و فضای مجازی در بخش های مختلف افزوده می شود و حضور اثرگذار در چنین فضاهایی و بررسی و رصد افکار عمومی در این فضاها مطالبه ای جدی از روابط عمومی هر سازمانی است به شرطی که دستگاه اطلاع رسانی سازمان نیز همگام با این سیر تحولات، از رشد کمی و کیفی لازم برخوردار شود.

 

مدیر مسئول

دیدگاه (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

همه اینا بازیه
وقتی رییس ................ علنی نامه میزنه که هیچکس حق نداره با مسول بالادستی من ارتباط بگیره وگرنه من باهاش برخورد میکنم انتظار دارین باور کنیم این طرح را؟
بر فرض که سیاست سازمان همین باشه ، پس اول باید داخل خود سازمان با اونایی...

همه اینا بازیه
وقتی رییس ................ علنی نامه میزنه که هیچکس حق نداره با مسول بالادستی من ارتباط بگیره وگرنه من باهاش برخورد میکنم انتظار دارین باور کنیم این طرح را؟
بر فرض که سیاست سازمان همین باشه ، پس اول باید داخل خود سازمان با اونایی که جلوی اینکارا میگیرن برخورد کنن

ادامه
آخرین بار در تاریخ حدود 3 هفته قبل توسط فاخته نیوز ویرایش شد فاخته نیوز
This comment was minimized by the moderator on the site

طرح خوبیه که اجرا شده. امیدواریم ادامه دار باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

پیشنهاد خوبی دادید اینکه همه ابزارهای لازم برای ایجاد ارتباط فراهم بشه خیلی خوبه

This comment was minimized by the moderator on the site

ای کاش این طرح در استان ها هم اجرا بشه و درهای بسته بازبشه

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 051-37573506
04  نشانی:

مشهد- بلوار عبدالمطلب- عبدالمطلب 11- لاله 1

04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
 
24 - ذو الحجة - 1441
 
2020 - Aug - 13