1
2
3
گزارش تصویری بازدید مسئولان نهاوند از کشتارگاه نهاوند و ذکر یک نکته!
 
فرماندار و رئیس اداره صمت و دامپزشکی به همراه کارشناسان بهداشت محیط از روند فعالیت کشتارگاه صنعتی دام نهاوند بازدید کردند.
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-15 12:03

به گزارش فاخته به نقل از پایگاه خبری گرو، فرماندار نهاوند به همراه رئیس اداره دامپزشکی، رئیس اداره صمت و کارشناس مرکز بهداشت از کشتارگاه زاگرس دام شهرستان بازدید به عمل آوردند.

ناصری فرماندار نهاوند در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت کشتارگاه در تامین بهداشت و سلامت عمومی جامعه و امنیت غذایی اظهار کرد: پیگیری های مجموعه دامپزشکی شهرستان در راستای ارتقای وضعیت بهداشتی کشتارگاه خصوصا اجرای طرح پیش سرد کن گوشت بسیار ضروری و مهم است.

وی بیان کرد: ارائه گوشت سالم ،  بهداشتی و مورد تائید دامپزشکی با رعایت استانداردهای لازم مدنظر و تاکید مسئولین شهرستان است که خوشبختانه این مهم در حال انجام است.

فرماندار نهاوند در ادامه گفت : پیرو مصوبه سازمان دامپزشکی مبنی بر ممنوع بودن کشتار غیر بهداشتی دام خارج از کشتارگاه و اخطاریه های اداره دامپزشکی شهرستان به واحدهای قصابی که در روستاها اقدام به کشتار غیر بهداشتی دام خارج از کشتارگاه داشته اند ، برخورد قانونی انجام و برای تامین سلامت و امنیت غذایی مردم با هیچکس تعارف نداریم و همه واحدهای قصابی چه در شهر و چه در روستاها باید در کشتارگاه صنعتی دام اقدام به کشتار بکنند.

فاخته- گویا مسایل کرونا باعث شده تا گروه بازدید کننده، صرفا مسایل بهداشت فردی در جهت پیشگیری از کووید 19 را در نظر داشته باشند و فراموش کرده اند که کشتارگاه نیز یک محیط بهداشتی با احتمال بروز مخاطرات عدیده بهداشتی نظیر تب خونریزی دهنده کریمه کنگو است و جای تعجب اینجاست که در این بازدید مسئولان دامپزشکی شهرستان نیز حضور داشته اند و چطور الزام به پوشش بهداشتی لازم برای محیط کشتارگاه به بازدیدکنندگان گوشزد نشده است!

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-38901369
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری