• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-14 12:51 Time در حال حاضر نیز انحصار شدیدی در زمینه واردات نهاده‌های دامی وجود دارد که شکستن آن بسیار دشوار است
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: ترخیص نهاده‌های مورد نیاز مرغداران و تخصیص ارز می‌تواند محصولات وارداتی را از بین ببرد و از سوی دیگر زمینه پرورش مرغ گوشتی در کشور را کاهش دهد.

به گزارش فاخته، علی ابراهیمی سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص انباشت نهاده‌های مورد نیاز مرغداران در گمرکات و بنادر به دلیل عدم تخصیص ارز، گفت: متاسفانه عدم ترخیص نهاده‌های دامی در گمرکات کشور با تصمیمات ستاد تنظیم بازار، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد و دارایی ارتباط دارد، زیرا براساس نظر این نهادها در زمینه واردات نهاده‌ها تصمیم‌گیری می‌شود.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: ترخیص نهاده‌های مورد نیاز مرغداران و تخصیص ارز می‌تواند محصولات وارداتی را از بین ببرد و از سوی دیگر زمینه پرورش مرغ گوشتی در کشور را کاهش می‌دهد و امکان دارد به جایی برسیم که توان تامین نیاز بازار وجود نداشته باشد و شاهد افزایش چشمگیر قیمت‌ها باشیم.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وارد کنندگان اقدام به واردات نهاده‌های مورد نیاز کشور می‌کنند اما به دلیل عدم تخصیص ارز کالا‌های آنها بر روی دریا و در انبار گمرکات تا مرز از بین رفتن پیش می‌رود، ادامه داد: در حال حاضر نیز انحصار شدیدی در زمینه واردات نهاده‌های دامی وجود دارد که شکستن آن بسیار دشوار است.

رئیس کمیته دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درحال حاضر شرایط صادرات روان نیست و امکان خرید تضیمینی و ذخیره سازی محصولی مانند مرغ گوشتی وجود ندارد، عنوان کرد: طی ماه‌های اخیر به واسطه تصمیمات نادرست و کاهش تقاضا در بازار واحدهای جوجه‌کشی زیان‌های هنگفتی داشته‌اند و امکان جبران آن به راحتی وجود ندارد.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه صادرات گوشت مرغ نیازمند برنامه‌ریزی منسجم بوده اما تصمیمات مسئولان مقطعی و ماهانه است، خاطرنشان کرد: شیوع ویروس کرونا نیز باعث شده تا بسیاری از کشورها مسیر صادرات و واردات را محدود کنند./

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
0 کارکتر
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
051-37573506
04  نشانی:
خراسان رضوی-مشهد-بلوار هنرور-هنرور4 پلاك 10.2
04   پیام کوتاه:
 30003300887766
04    ایمیل:
 info@ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۹
 
15 - جمادی ثاني - 1442
 
2021 - Jan - 28