• امام جعفرصادق (علیه‌السلام): اُغزوا تُوَرِّثوا ابناءَكُم مَجداً. در جبهه‌های نبرد با دشمن همواره آماده و در راه خدا جهاد نمائید كه شرف و افتخار را بعد از خود برای فرزندانتان به یادگار خواهید گذاشت. (وسائل، ج ١١، ص ٩)
  • امام على عليه السلام:اللّه َ اللّه َ في عاجِلِ البَغيِ، و آجِلِ وَ خامَةِ الظُّلمِ،و سُوءِ عاقِبَةِ الكِبرِ: از خدا بترسيد، از خدا بترسيد، درباره عاقبت ناگوار ستم در دنيا و آخرت و از فرجام بدِ كبر و نخوت(نهج البلاغة: الخطبة ۱۹۲)
  • امام جعفرصادق(علیه‌السلام):لَو أَنَّ الناسَ أَدُّوا حُقوقَ اَموالِهِم لَكانوُا عایِشینَ بَخَیر. مردم اگر حقوق و واجبات مالی خود را ادا می‌کردند مسلّماً همه از یک زندگی مطلوب و رضایتبخشی برخوردار می‌شدند. (وسائل، ج ٦، ص ٢)
1
2
3
Delivery
Delivery
Delivery
Time 1399-02-11 10:24 Time مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه شیوع تب برفکی را تکذیب کرد
 
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه با تکذیب شیوع تب برفکی در استان گفت: دولت به مناطق محروم کرمانشاه همواره توجه ویژه داشته و در ۲ سال گذشته با انجام واکسیناسیون رایگان، دام‌ها از خطر بیماری مصون شدند.

به گزارش فاخته به نقل از ایرنا « امید حاج‌محمدی» پنجشنبه در جلسه تشریح مشارکت در امر خداپسندانه کمک‌رسانی به قشر آسیب‌پذیر در اثر بیماری کرونا در سرسرای اجتماعات دامپزشکی کرمانشاه، افزود: موردی از شیوع بیماری تب برفکی در استان کرمانشاه تاکنون مشاهده نشده و شایعات در این زمینه صحت ندارد.

وی اظهارداشت: در خصوص پیشگیری از بیماری‌ کرونا در عرصه دامپزشکی با تیم مشترک و اعزام کارشناسان بسیاری از واحدهای عرضه مرغ زنده و قصابی ها پلمب شدند که در دهه های اخیر بی سابقه بود و توانستیم از ادامه فعالیت واحدهای غیرمجاز و غیربهداشتی باجدیت جلوگیری کنیم که خوشبختانه تا حد زیادی موثر بود.

وی ادامه داد: به هرحال وضعیت موجود شرایط خاصی دارد و نیازمند همت صمیمی و مضاعف از سوی همه ارگان ها و نهادهای مردمی است تا از بحران کرونا باسلامت و اتخاذ تدابیر لازم موازین بهداشتی عبور کنیم.

حاج‌محمدی، از مشکلات تزریق اعتبارات به این نهاد اجرایی با وجود خدمات بسیار آن در دورترین مناطق محروم استان خبر داد و افزود: این حوزه نیاز به جذب بودجه برای اجرای طرح‌های سلامت و بهداشت دارد.

او گفت: همچنین خدمات رسانی به روستاها تاکنون باوجود کمبود امکانات با جدیت پیگیری شده و واکسن رایگان در اختیار دامداران قرار گرفته است.

نیازمندان را بیشتر دریابیم

در این جلسه مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی کرمانشاه نیز بابیان اینکه بحران کرونا فقیر و غنی نمی‌شناسد، گفت: در ماه مبارک رمضان و مقابله با این ویروس منحوس بایست نیازمندان را بیشتر دریابیم.

حجت الاسلام «حمید میرزایی» اشاره‌ای به آیه ۱۷۷ سوره مبارک بقره داشت و عنوان کرد: این آیه هشدار دستورالعمل کاری به انسان می‌دهد، لذا نباید انسان ها را محدود به برخی اعمال کنیم و از دیگر موارد غافل شوند و یا توجه به مستمندان را از یاد ببریم.

مسؤول دفتر نمایندگی ولی فقیه در دامپزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه کمک به نیازمندان در پیشگاه خداوند از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: از گفتار باید وارد عمل شد و به دیگران کمک رسانی کرد، بخشش داشت و به زیردستان و قشر محروم جامعه امداد رسانی کرد تا خداوند هم به انسان ترحم کند.

حجت الاسلام میرزایی با یادآوری اینکه اکنون کشور و استان ما در شرایط سخت بیماری کرونا قرار گرفته که در این راستا بسیاری از هموطنان جان باختند و اکثر مردم نیز متقابلا دچار مشکلات بسیاری شدند، اضافه کرد: همه جهان و جامعه امروزه در شرایط خاصی قرار گرفته و این بحران فقیر و غنی را نمی‌شناسد و همه در معرض خطر ابتلا قرار دارند که امیدوارم با شروع ماه رمضان قدری از این مشکلات کاسته شود و شرایط به حالت عادی برگردد.
در استان کرمانشاه چهار میلیون و ۶۵۰ واحد دامی و بیش از یک هزار و ۳۳۳ واحد دامپروری صنعتی شامل ۷۰۰ واحد مرغداری گوشتی صنعتی، ۱۷۶ واحد گاوداری شیری، ۱۸۱ واحد پرواربندی گوساله و ۲۱۹ واحد پرواربندی بره فعال است.
در این استان همچنین ۲۵ واحد مرغداری تخمگذار، ۱۳ واحد پرورش بوقلمون صنعتی، ۹ واحد مرغ مادر گوشتی، چهار واحد جوجه کشی، ۲ واحد مرکز پرندگان زینتی، پنج واحد پرورش شترمرغ و سایر واحدهای بخش روستایی و عشایری وجود دارد و سالانه بیش از ۷۴ هزار تن گوشت مرغ، ۴۰ هزار تن گوشت قرمز و ۳۵۰ هزار تن شیر تولید می‌شود.

در استان ۲ میلیون نفری کرمانشاه حدود ۱۲۵ هزار بهره بردار در بخش کشاورزی مشغول فعالیت هستند.

دیدگاه (0)

هنوز هیچ دیدگاهی ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه

  1. ارسال دیدگاه به عنوان مهمان ثبت نام یا ورورد به ناحیه کاربری.
پیوست ها (0 / 3)
اشتراک موقعیت شما
04   تلفن:
 
04  نشانی:
مشهد
04   پیام کوتاه:
   30003300887766
04    ایمیل:
   info @ fakhtehnews.ir
آیا حساب کاربری نداری ؟ ثبت نام کن

ورود به حساب کاربری

 
پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۹
 
19 - ذو القعدة - 1441
 
2020 - Jul - 09